Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Artık 1 saat erken kalkmayacaazzz (GMT+3'e gectik)

samaella

Öne çıkan mesajlar

.......... odası diye bir şey duyduğu an kimse sallamıyor artık hatta inadına, sırf meslek odası dedi diye geri çekmeyebilirler saatleri sdfsdfs. yedikleri boku kendileri de biliyor da geri adım atmazlar bence. ben 8'de çıkıyorum evden sürüne sürüne küfrede küfrede, plazacılara bankacılara saygı duymak lazım cidden işe gidebiliyorlarsa.
Sosyal ağlarda paylaş

yine büyük oyunu göremiyorsunuz...

bakın işi çözmüş bir oda tv yazarı,
http://odatv.com/yaz-saatinin-maliyeti-turkiyeye-ne-oldu-2112161200.html

said:
Yaz saati uygulamasının kaldırılmamasının nedeni tasarrufa devam değil. Bana göre bu uygulamanın devam ettirilmesi farklı bir amaç taşıyor. 3. Havaalanının faaliyete geçeceği zamana kadar Türkiye alt yapısını hazırlayarak ve tamamlayarak bu duruma hazır hale gelecektir. Nedir bu durum: Türkiye 3. Havaalanı ile Londra’ nın, Frankfurt’ un, Paris’ in elinde olan “Aktarma İstasyonu” konumunu onların ellerinden almaktadır. İslâm dünyası ile aramızda saat farkı kalmamış oluyor. İslâm Dünyasından, Afrika ülkelerinden ve de Asya ülkelerinden Amerikaya, Avustralyaya ve Avrupaya gidecek olanlar, İstanbul’ a gelip buradan bu kıtalara uçacaktır. İstanbul Aktarma İstasyonu olacaktır. 3 saatlik - 4 saatlik Frankfurt, Paris ve Londra seyahatleri, aktarmaları ortadan kalkacaktır. Aktarma için ülkemize gelecek olanların, zaman mefhumu olmayacak, kendi ülkelerindeki saate göre hareket edeceklerdir. Ayrıca Türkiye’ ye kazandıracağı ekonomik katkısı buradaki enerji kaybından çok daha fazla olacaktır. İşte geniş planda, bu “Aktarma İstasyonu” ile atbaşı olarak komşularla sıfır sorunlu hale gelmemiz şarttır. Yakın Komşularımızla sınırlarımızın açılması, vize serbestiyetinin getirilmesi ve de seçilmiş kişilere TC vatandaşlığının devreye sokulması gerekiyor. Aynı zamanda dar plânda, TC vatandaşlığı vereceğimiz komşu ülke vatandaşları arasından aklı başında, bize yakın belirli sayıda işadamı seçip, Türkiye’ nin Sanayici işadamları - Koç, Sabancı, Eczacıbaşı, Vestel vs. gibi - ile tanıştırıp oralarda bayiliklerin verilmesinin ve Türkiye ile alışverişlerin sağlanması gerekiyor. Hükümet bu konuda işadamlarına çok ağır baskı uygulamalıdır. Tabii ki gümrüklerde buna paralel olarak gelen ve giden yerli ve yabancı vatandaşlara hissettirmeden çok sıkı denetlenmesi gerekiyor. Bunu yapmak son teknoloji ile zor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

olm ingilterede saat 8 de hava anca aydınlanıyor millet bu kadar zırlamıyor ya.

Niye zirlamasin millet ? Tasarruf yapiyoruz diyorlar tam tersine elektrik tuketimi dogal olarak artmis. Insanlar eve geliyor karanlik oluyordu eski saat diliminde simdi yine karanlik. En azindan sabah kalktigimizda aydinlik oluyordu simdi o da yok. Daha beter tuketim artti. Tam bir fiyasko

https://www.evrensel.net/haber/300643/enerji-tuketimi-artti-yaz-saati-israf-getirdi
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...