Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Tavsiye Ediyoruz (Casual & Beginner)

bingildak

Öne çıkan mesajlar

d3 oynadık beraber ps4'de fakat diablo ve hnslerde sıkıntı itemization, talent vs. ile uğraşmak gerektiği için. hns'ın olayı o zaten. eğer onlara ilgisi yoksa (ki olmaması normal, rakamlar 3 den 5 e çıksın diye bin tane yaratık öldürüyorsun monoton bir şekilde) sarmıyor. biz oynarken de bütün talent, item yönetimini ben yapıyordum. o zaman anlamı kalmıyor hns oynamanın. solo deneyim için nay.

@grego : coop aramıyoruz pampa okuyalım.
Sosyal ağlarda paylaş

wow oynasın ya başta seni cok darlar sorularıyla sonra rahat edersin zaten casual friendly oyun sok bi casual guilde orda female olduğunu belirtsin hem gerekli ilgi ihtiyacını karşılayıp ego boost yapar hem de oyun oynar. Sen de rahat edersin. Bildiğim kadarıyla aktif wow oynuyorsun sana mat falan farmlar,ah kasar vs vs win win olur.
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:

wow oynasın ya başta seni cok darlar sorularıyla sonra rahat edersin zaten casual friendly oyun sok bi casual guilde orda female olduğunu belirtsin hem gerekli ilgi ihtiyacını karşılayıp ego boost yapar hem de oyun oynar. Sen de rahat edersin. Bildiğim kadarıyla aktif wow oynuyorsun sana mat falan farmlar,ah kasar vs vs win win olur.

kavga cikar
Sosyal ağlarda paylaş

telltale oyunları bayağı foolproof öneri solo, oyun sistemi bakımından derinliği olmayan ama hikayesi sürükleyici ve zaman istemeyen öneriler olarak. walking dead 1-2 hoşuna gider bence diziyle alakası olduysa özellikle.

ama böyle sarsın da bir süre oynasın diye cities: skylines ve sims 3 de önerebilirim. gender nötr oyunlar onlar da.
Sosyal ağlarda paylaş

1. dünya savaşlı adventure valiant hearts var. daha oynamadım, steam'de duruyor ama oluru var bence.

brothers: a tale of two sons oynasın mutlaka. gözyaşları sel olsun.

grow home'a da bakabilirsin, barışçıl değişikli.

the fall biraz depresif gelebilir, bazı bulmacaları biraz zor. ben çok seviyorum nedense. o yüzden önermeden geçemedim.

ablam zamanında baya adventure hastasıydı. lucas oyunlarını benden çok oynamıştır. onların remake'lerine bi bakabilirsin grim fandango, monkey island'lar vs.

gogo oxenfree

to the moon oynamadım ama o da baya duygusallı diyorlar.

bir sürü indie metroid'im / platformer'ım olmuş. çoğunu daha oynamadığım için tavsiye edemicem ama "olur ya oynar heralde" dersen biraz araştırıp sağlamlarına bakabilirim youtube'dan gameplay vs.

ibb & orb var, bu direk co-op ama yeri gelmişken önereyim dedim.

world of goo? olur bence ya.

tycoon/management sever mi?

bi de 8bit grafik güzel yapılırsa sevdirebiliyor kendini. sağlam örneklerinden bi tane aç o evdeyken kendin oynayacak gibi, "ehe ne güzel" derse ordan da yığarız bir sürü :D
Sosyal ağlarda paylaş

Şu nasıl; http://store.steampowered.com/app/496300/

Benim kız arkadaşım ikisini de çok sevdi. Bence de çok güzel. Müzikler, atmosfer çok iyi. Oynanış da efsane basit.

İlk oyun da şu;
http://store.steampowered.com/app/368230/
Aralarında oynanış olarak hiç fark yok. Ayrıca dev, ilk versiyonu önceden alanlara yeni olan;new lands'i hediye etti. Kral hareket.

edit: simulasyon dediğine bakma, çok çok basit bir oyun. Menü karmaşası, resource management filan hiç yok.

edit: aklıma şunlar geldi ekstra;
http://store.steampowered.com/app/287980/
Kafa dağıtma oyunu, oldukça basit bir oynanışı var. Düşünürken kafanı boşalttığın, eğlenceli oyunlardan.

Co-op, kaliteli, retro arcade oynamak isterseniz;
http://store.steampowered.com/app/229480/
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız burada bir sıkıntı var. casual ayrı, beginner ayrı, core ayrı şeyler.
journey, the last journey, telltale oyunları felan denmiş mesela, bunlar core oyuncu cezbedecek şeyler.

kız için oyun arıyorsan ya dota 2 oynasın, ya da wow'da healer olsun.

casual için oyun soruyorsan, o zaman lol, tf2, ow, hs, hots, minecraft gibi bir oyun oynasın.

yok eğer beginner bir oyuncuyu oyun dünyasıyla tanıştırmak gibi bir amacın varsa, o zaman direk damardan giriş yapıp alemin en esaslı oyunlarını oynatman lazım. "yavaş yavaş başlatalım kademe kademe yükselsin" diyemeyiz. beginnerlık için önce esasları öğrenip sonra kendine bir yol çizmesi lazım.
o yüzden önüne sanitarium, planescape torment, kotor 2, deus ex, half-life 2, grim fandango, thief, max payne 1-2 daya.
sonrasında core oyunlara geçer, bloodlines, journey, alice, l4d2, portal 1-2, bg 1-2, homeworld felan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...