Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization VI

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

aslında şöyle sadece belli bir devirde geçen oyun kurma seçeneği lazım, antikte kalıp geçmeyecek mesela. veya antik devir çok daha uzun sürecek ama oyunun geri kalanını uzatmadan. iki lejyonu düşmana taşıyana kadar ortaçağa geçilmeyecek.

Aslında dediğin gibi çağ sadece pc ve npclere özel bir zaman birimi değil oyunda evrensel olarak tanımlanan bir zaman olabilir (belirli bir seneye gelince bir çağ biter). Her çağ tek bir oyun uzunluğunda olabilir ve çağ sonunda kazanma konsepti olabilir (her çağa özel çağ sonunda belirli özellikleri yerine getiriyorsan kazanırsın gibi). Çağdan sonra devam edip etmemek de yine oyuncuya sunulan bir seçenek olabilir. Ama bunun için her çağın teknoloji ağacını baya genişletmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

XLegolas said:

Aslında dediğin gibi çağ sadece pc ve npclere özel bir zaman birimi değil oyunda evrensel olarak tanımlanan bir zaman olabilir (belirli bir seneye gelince bir çağ biter). Her çağ tek bir oyun uzunluğunda olabilir ve çağ sonunda kazanma konsepti olabilir (her çağa özel çağ sonunda belirli özellikleri yerine getiriyorsan kazanırsın gibi). Çağdan sonra devam edip etmemek de yine oyuncuya sunulan bir seçenek olabilir. Ama bunun için her çağın teknoloji ağacını baya genişletmek lazım.

ya aslında hiç efor sarfetmeden, sadece tech sürelerini uzatıp ama production, şehir büyüme vs'yi uzatmayıp seçenek olarak koysalar o bile kafi. çeyrek asırdır yapıyorlar oyunu, şu kadarcık bir oyun modu koysunlar yani artık. yapılamayacak birşey değil çünkü, senaryolarda yapıyorlar. senaryo olmayacak sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

senaryoyla aynı şey değil ki aslında, benim dediğim mod özel senaryo oynamak isteyeni gene tatmin etmez tek başına. onların özel setting ve objective'leri filan var sonuçta.

ama bunu analiz edememiş olabilirler yani, "yaşadı mı yaşamadı mı bilmiyoruz" diye civ lideri tanıtan şirket sonuçta lol.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten bu topraklar çok karışık, Avrupadaki gibi düz mantık ile klanlara ayırmak her zaman doğru sonuç vermiyor, bu yüzden ben genetik ırkından ziyade, yaşayış ve davranış biçimlerine bakmak lazım diye düşünüyorum.

bu yüzden bildiğim kadarı ile adam, abbasi ekolü ile orduyu ve devleti idare ediyor. oyuna memlük diye birim koymuşlar misal, bildiklerinden mi yoksa pop. bilgi diye mi yapmışlar bilmiyorum ama abbasi devşirme/köle gılam sisteminin devamı bir uygulama, sonra medrese bilim mevzuları abbasi döneminin ürünleri...

diğer taraftan, emeviler, salt arap kültürün ürünü bir devletken, abbasi için ne kadar diyebiliriz? şöyle gibi, roma bildiğimiz roma devletidir ama ikiye ayrıldıktan sonra doğu için salt roma kültürü veya salt greek kültürü diyebilirmiyiz gibi geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...