Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nvidia Ampere / 30x

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

18 ve 20 gümrük vergisi eu ve us olmaz üzere

Fiyatı 75 euro ile 1.500 euro arasında olan ürünler için tek ve sabit oranda gümrük vergisi ödenir. Bu vergi oranı Avrupa Birliği'ne üye ülkelerden gelen ürünler için %18, diğer ülkelerden gelenler için ise %20'dir. Burada vergilendirme oranına kargo ücreti dahil değildir. Örneğin Amerika'dan aldığınız 1.000 euroluk bir ürünü getirmek için 400 euro kargo dediğinizi düşünelim. Bu durumda %20'lik vergiyi sadece 1000 euro için ödersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Nisan ayında 220 USD tutarında bi alışveriş yaptım US'ten.
175 ürün+45 shipping.
Amazon gibi peşinen custom alan bi yer değil burası dolayısıyla Ünsped bana geri döndü. 75 lira ödedim adamlara, dekontunu gönderdim geçirdim.

Ne 18'e ne 20'ye uyuyor şimdi, bu da tuhaf.

Öte yandan bana söylediği Ünsped'in, fatura vurdurmayın, gift package yaptırın ve fatura vurulsa bile gift olduğu belirtilsin, takılma ihtimali büyük ölçüde azalıyormuş. Yıllar önce çeşitli kanallar hala açıkken fatura değil proforma fatura vurdurulmasını isteyince de bu gümrük sıkıntısı olmuyordu. Gerçi amazon'a da "fatura vurma" diyemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

nvidia founders edition'ı bugün satışa açıyor. evga ve zotac da founders edition çıkartmış. astronomik fiyatlar. bana yetişmiyor ondan bekleyeceğim normal evga versiyonunu kargo gümrükle gireceğim yapacak bir şey yok.

http://www.amazon.com/ZOTAC-GeForce-Founders-Graphics-ZT-P10800A-10P/dp/B01FMF6DAS?ie=UTF8&keywords=gtx%201080&qid=1464341527&ref_=sr_1_3&s=pc&sr=1-3

http://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Founders-Graphics-08G-P4-6180-KR/dp/B01FWI6F08?ie=UTF8&keywords=gtx%201080&qid=1464341527&ref_=sr_1_1&s=pc&sr=1-1
Sosyal ağlarda paylaş

1) sende 970 yok mu, upgrade baya gerenksiz ötesi diil mi?
2) şu anki amazon'daki fiyatlara aldanma, düzgün gerçek satıcılar (mesela amazon'un kendisi veya büyük bilgisayar parçası satan satıcılar) falan satmaya başladığı zaman fiyat düşecek. şu an amazon'da gördüklerin "extreme fiyattan preorder edecek 100 tane falan keko bulur muyuz acaba lan?!?!?!?!" diye ilan açan zibidi firmalar. 700 dolar olacak founders edition
Sosyal ağlarda paylaş

1440p veya 4k'a geçeceğim ondan değil.

diğer pc'de 680 var zaten, o baya kısa kalmaya başladı 970'ı ona takacağım (hatun overwatch falan oynuyor, med'de 40 fpslere düşüyor tatsız)

founder editionlar enthusiastic parçaları zaten ya. beni ilgilendirmiyor. nvidia olan daha ucuza geliyor diye şey etmiştim ama amerikadan dönüyorlar ve bir sürü şey aldım zaten. ne zaman ship ederler, ne zaman deliver ederler bir sürü risk. o kadar paraya değmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...