Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #13

wastyrx

Öne çıkan mesajlar

Hanımlar beyler. Vizemle ilgili mesajımı yazmıştım önceki sayfaya. Şimdi cevabını öğrendim. Sizlerle de paylaşayım işinize yarayabilir bilmiyorsanız.

Konsolosluktaki vize departmanından biriyle konuştum. Olay şuymuş. Benim en son 6 aylık Italya vizem geldiğinde gidememiştim Italya'ya o zaman. Daha ben hiç bundan bahsetmeden muhabbet buraya geldi. "Bize verilen emir, uzun dönem vize var ama bir tane bile Italya damgası yoksa, yani hiç gelmediyse, sonraki vizesinde ya red, ya da kısa dönem tek girişlik vize verilmesi" dedi. Sonradan benim durum böyle böyle, ben de girememiştim diyince, "Bu sefer mutlaka giriş yapın, yoksa sonrakine red kararı gelir" dedi.

Ana vize ülkesine hiç girmeden, başka ülkeye gidince ilk durak olarak, o gittiğin ülkede sorun çıkabiliyordu. Bunu biliyordum ama vize ülkesine hiç girmedin(atiyorum sorun çıktı, iptal ettin ama başka ülkeye de gitmedin) diye vizede sorun çıkartacaklarını bilmiyordum.

Aklınızda bulunsun. Kadının dediği şey de doğru. 6 aylık vize varsa sorun çıksa da bir ara gelip gidin dedi. Yeterki damga olsun.

Şimdi tekrardan 6 aylık, 1 senelik vize seviyesine ulaşana kadar 3 kademe filan geçecek yine 1 ay, 3 ay, 6 ay diye:(

Neyse kendi hatam gitmemek. Red gelmediğine dua edeyim.

En azından 24 ay istemek veya Pakistan vizeleriyle ilgili bir durum değilmiş. Onu öğrenmiş oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi son 2 3 yıldır, İŞİD terörü başladığından beri, acaip saçmaladı vize konusunda AB. İtalyadan vize almak istedim aynı şekilde, toplamda en az 50 kere giriş çıkış yaptığım ülke, 1 aylık tek haftalık ve tek girişlik vize verdi. Nedenini sorunca da bana ilk olarak italyaya gitmediğim, yunana girdiğim söylendi.
Lan salaklar arabayla gittim italyaya, başka nasıl arabayla italyaya gidebilirim ki dedim. Bana bundan gayrı uçakla gideceksin ozman dediler.
Bi daha da italyadan vize almadım bende. Baya saçma kuralları oldu artık her ülkenin kendi kafasına göre. Hatta şu anda Almanya İtalyadan daha mantıklı vize almak için, son bi kaç yıllık tecrübelerime göre.
Sosyal ağlarda paylaş

3. dünya ülkesi olduğumuzu sağolsunlar iyi hissettiriyolar ya. Random kenara çekip araba aramalar, pasaport kontrolleri, sert sert bakılarak sorular falan. Bide esmer, sakallı falansan GG zaten direk.

Halbuki pis herifler para kazandırmaya geldik lan size. Ben çok mu memnunum bi haftada dünya kadar yol yapmaya dandirik ülkenizde... Çok kırgınım AB ye son zamanlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...