Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi VR?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

satışlarda psvr'ın önde olmasının sebebi kullanıcı kitlesinin çok fazla olması. kaç milyon ps4 varsa o kadar hedef kitlesi var ve fiyatı 400$

vive ise tüm pc sahiplerinin ufak bir miktarına hitap ediyor sistem gereksinimleri nedeniyle ve 800$

kalite açısından vive çok üstünde psvr'ın, hatta yanında samsung vr gibi kalır. ama destek açısından arkasında sony olduğu için büyük firmaları peşinden sürükler. ha ortaya çıkan ürünler batman vr gibi tırt şeyler olabilir ama ps4 kullanıcılarının çoğu bunu pek dert etmiyor.

innovation konusunda valve'in yatırım yapması ve tamamen açık platform olmasıyla vive yine üstün. ama dediğim gibi sony yakasından kaliteli developer desteği gördüğünde ortaya güzel şeyler de çıkabilir.

teknik açıdan vive çok rahat koyar ama 1 saatten sonra kafan terlemeye başlıyor ve ayakta dolaşarak kullanabilmek dezavantaja dönüşmeye başlıyor. yoruluyorsun çünkü sürekli dikilmekten. psvr daha rahat çünkü hafif ve gnelde oturarak oynuyosun. ama cihazın kabiliyetleri ve oyunların derinliği de o derecede düşük.
Sosyal ağlarda paylaş

Vive çok daha fazla teknik imkan veriyor ve htc baya bir kaynak ayırdı stüdyolara. Ayrıyeten vive de baya baya oculus oyunlarınıda canavar gibi oynayabiliyorsun revive sağolsun. Pc açısından vive multiplatform gibi bişi oldu. Bende 7-8 oculus oyunu var vive de oynadığım. Vive ile de oturup oynayabilirsin abi, bu psvr ye özel bişi değil ki. Dezavantaj olarak değerlendirmemeli.

Fiyat açısında nda psvr belki 400 dolar ama iki oyun fiyatları steam in 10 katı.
Sosyal ağlarda paylaş

PSVR 400$ fakat PS4 Kamera ve 2 Move controller'ı da katınca işin içine 550$ falan. Oyunlar çok pahalı. Hem adam gibi oyun yok, hem de pahalı. EU PSN VR oyunlarında sale yaptı da kabul edilebilir seviyelere indi. Kaldı ki şuan halihazırda bulunan oyunların max ederi 15 dolar olması gerekirken 60 dolar falan diyorlar.

Vive'ın steam avantajı var.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
dk1,dk2 ve htc vive kullandım. + bu hafta bobovr z4 aldım Size en kullanım rahatlığı ve f/k ya göre en iyisi Bobovr z4 olduğunu söyleyebilirim.
programları Pc den acıyorum. Steam vr kullanıyorum. Telefonu yalnızca ekran olarak kullanıyorum. Moonlight kullanıyorum. Htc ile kıyaslanamaz. Ama basitliği kablosuzluğu Hemen tak kullan bak olayı, inanın çok rahat. Fiyat kazanç olayı ise tartışılamaz. Steam vr deki hemen hemen her şeyi çalıştırabiliyorsunuz.
Ama asıl dikkat ceken detay fov. Fov devasa htc ve oculusdan cok fazla. 120.
bobovr z4 ü 110tl ye hepsiburadan aldım. Merakınız var oculus htc ye para bulamıyorsunuz kesinlikle tavsiye ederim. Monlight yerine VRidge ve Trinus vr kullanabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

dk1,dk2 ve htc vive kullandım. + bu hafta bobovr z4 aldım Size en kullanım rahatlığı ve f/k ya göre en iyisi Bobovr z4 olduğunu söyleyebilirim.
programları Pc den acıyorum. Steam vr kullanıyorum. Telefonu yalnızca ekran olarak kullanıyorum. Moonlight kullanıyorum. Htc ile kıyaslanamaz. Ama basitliği kablosuzluğu Hemen tak kullan bak olayı, inanın çok rahat. Fiyat kazanç olayı ise tartışılamaz. Steam vr deki hemen hemen her şeyi çalıştırabiliyorsunuz.
Ama asıl dikkat ceken detay fov. Fov devasa htc ve oculusdan cok fazla. 120.
bobovr z4 ü 110tl ye hepsiburadan aldım. Merakınız var oculus htc ye para bulamıyorsunuz kesinlikle tavsiye ederim. Monlight yerine VRidge ve Trinus vr kullanabilirsiniz

bobo z4 f/p en iyi gözlük diyorlar. peki telefon ve bilgisayar minimum ne özelliklerde olmalı bu iş için? telefon ekranı 4.7" yeterli mi mesela bobo için.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.reddit.com/r/Vive/comments/4y5sb8/the_shannanigans_of_cyberith_vr_treadmill_against/

şu da iyimiş. maliyet hesabını doğru yapamamalarından (?) dolayı backerlara nanik çekmişler. KS'da 699$ diye lanse ettikleri vr treadmill'i, şuan investor bulamadıklarından mass production yapamadıkları için, hand assembly ile 6000$'a mal oluyormuş. şimdi backerlara 6k'dan düşelim diye teklif veriyorlarmış, refund yok. parayı cukkalamışlar.

reddit'te biri bu aletin kullanıldığı gif'e shut up and take my money diye yazmış, hit olmuş. aslında adamlar hakikaten öyle yapmışlar lol

topkek şimdi farkettim founder adam türkmüş. yerli sergey'imiz de oldu.

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Tuncay_Cakmak_ve_Cyberith_Ekibinden_Yeni_Sanal_Gerceklik_Cihazi-64511.htm

https://i.imgur.com/4Mz8109.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...