Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Captain America: Civil War (2016)

scorch

Öne çıkan mesajlar

olayı mail atması ya da face to face'e çevirmesi mantık hatası değil ki.

senaryo yazılırken o karaktere yüklenen özelliklerin sonucunda oluşan bir durum. film ekibinin tercihi yani.

mail atsa, youtube'a yüklese sonra kahramanlar birbirini arayıp tarih ve saat isteyip mi kapışcaktı ? tüm film captain vs iron man olurdu o zaman diğerlerine gerek yoktu. asıl o zaman mantıksız olurdu.

bence senaryo'nun ilerleyişi başarılı, senin sorduğun aynı soruyu filmden çıkınca ben de sordum kendime, daha sağlam bir zemine oturamaz mıydı olay diye.

ama filmin başından sonuna kadar işlenen zaten ''kahramanlar pis tü kaka olma yolunda'' fikrine paraleldi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

izlemeyen acmasin

Pek begenmedim. Cok zoraki olmus bazi seyler. Mesela o Havaalani karsilasmasi... Ufak esprilerle seyirciyi güldürmeye harcayacaklari enerjiyi, mantikli sebep sonuc iliskisi olusturmaya harcasalar harika Film cikacak. Tony'nin annesinin öldügü sahneyi captain'in youtube accountuyla upload etse Tony daha cok sinirlenirdi eminim. Yada Kizil hatun Tony'nin zirnini parcalasa Film 3 Saat sürmezdi. Ayrica koskoca Vision'in gözünün önünde kaciverdiler. Olmamis.

Bucky'i öldürsek her şey hallolurdu aslında. çok mantıksız bir filmdi cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

mail atsa, youtube'a yüklese sonra kahramanlar birbirini arayıp tarih ve saat isteyip mi kapışcaktı ? tüm film captain vs iron man olurdu o zaman diğerlerine gerek yoktu. asıl o zaman mantıksız olurdu.

Abi zaten Cap ve Ironman disinda hangi karakterin filmin gidisatina bir etkisi oldu ki? Etkileri olamasin diye özellikle özen göstermisler. Panter zaten ana konudan bagimsiz kendi halinde intikamini filan aldi. Vision orda burda uctu sonra tam ise el atacakken üstüne basina bulastirdi. Scarlet zaten embesilin teki. Fantasy filmde mantik aramakta degilim ama sonucta Marvel'in da belli bi mantik cizgisi var. Wolverin'in kosarak Magneto'yu sirtindan penceleyememesi gibi mantik kurallari. Filmi begenmekle begenmemek arasinda kaldim bilmiyorum. Sonucta elestirmek benimde en dogal hakkim.

Neyse. Örümcek gülümsetti en azindan.

Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Ayrıca şu baştaki çöp kamyonu olayında crossbones'un maskesinin altından bucky'nin çıkacağını sanmam ve filmin ta sonlarına doğru kafamda dank etmesi tam bir yetoluktu zuahahsd

abi ne dank etti anlamadım, sanırım ben de yetoluk yaşıyorum :D

Bir de sonunda insanlığın kollektif şekilde 3D beğenmemesi çok hoşuma gidiyor. Thor 1 ve Transformers döneminden beri o gözlüklerin ekranı ufalttığını ve kararttığını söyleyip duruyordum. En beğendiğim 3D'lerden olan Episode 7 de meğerse fake 3dymiş.

Film bana diğer filmlere nazaran biraz daha durağan geldi. Hani düşününce ok daha fazla kahraman var işin içinde ama hikaye falan biraz zorlama geldi açıkçası. Çizgi romanlardaki Civil War'u da okudum bu arada onu söyleyeyim de şu zorlama lafından dolayı aforoz edilmeyelim :D. İzlerken böyle bir heyecan, gaza gelme falan yaşamadım resmen. Kötü bir film değil tabi.

Tabi ki bu yıllardır olan temalar ama bu aralar gelen iki süper kahraman filminde de "süper kahramanlar ok de çok hafriyat çıkıyor, şunları bir kontrol altına alalım" temasının üstüste gelmesi bir düşündürdü beni. Zamanında sinema televizyon okumuş biri bana çağın durumlarına göre uzaylı filmlerinin ya da zombi filmlerinin ön plana çıktığından bahsetmişti. Şu an yaşadıklarımız ile iyi görünümlü süper kahramanların kontrol altına alınması nasıl bir noktada kesişir çok uzun sürecek bir tartışma olabilir :)

Vision'un çizgi romanlarda tam olayı ne bilen biri biraz özet geçebilir mi? Filmlerde hop diye peydahlandı birden , god mode geziyor ortada.

Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

abi ne dank etti anlamadım, sanırım ben de yetoluk yaşıyorum :D

çizgiromandan az final spo

Abi onun crossbones oluşu işte dank eden film içinde zikredildimi bilmiyorum/kaçırmış olabilirim bir önceki posttaki sebeplerden dolayı fakat ben onun altından bucky çıkcak sanıyorum karakter önemli bi tip bariz belli aklımda da lan bu kimdi soruları sürekli her ne kadar görevlerini nitro ile swaplasalarda onun crossbones oluşunu taa cap'in carter'la öpüştükleri sahnede (crossbones ve bu ırspi öldürüyordu ya capi) fark etmemdi yetoluk dediğim :D

Sosyal ağlarda paylaş

Geçen cuma gittim filme, beklentimin yine üzerinde gayet taş gibi filmdi.

Çizgiromanla aynı değil diye üzülenlere anlam veremiyorum. Çizgiroman kendinden beklenileceği gibi son derece cheesy gidiyor, MCU'da en azından biraz mantık temellerine getirmişler, güzel de olmuş. Elbette uygulayabilecekleri birkaç paralellik vardı, ama açıkçası böylesi ve yaptıkları sapmalar çok daha iyi olmuş bence.

Josh Whedon'u severim. Buffy'i çok severek izlerdik, Firefly'ın hastasıydık. Ama doğruya doğru adam Avengers'ı mahvetmişti. Aşırı cheesy çocuk filmi haline getirmişti. Evet söz konusu çizgiroman olunca bu da beklenebilir de bu kadar basit ve tırt beklemiyorduk. Bunda çok fazla karakter olduğu için odaklanma güçlüğü olabileceğini de düşünmüştük, bu film aslında Avengers'ın nasıl olmasını gerektiğini gösterdi. Taş gibi yapmış adamlar. İşte "orada neden öyle yapmıyo" falan gibi "kartallara binip yüzüğü mordora kadar havadan taşısınlar" mantıkçılarına hala bunun bi çizgiroman filmi olduğunu hatırlatmak lazım, ki aslında söyledikleri her teze de bir antitez üretilebilecek bir genişlik var ortada. Zamanında bir Marvel çizerine sormuşlardı "şu mu güçlü bu mu" diye, adam "çizer kimin yanındaysa o güçlü" demişti. Öyle bir şey.

Spider-Man gerçek anlamıyla olmuş. Marvel bu işi becermiş. Aunt May çok abzürt durmuş ama solo filmi görmek lazım. Filmin sonunda bağladığı yer ve olayların aydınlanması ve bağladığı yer güzeldi. Pepper geyiği zorlama olmuş biraz.

Bir tek eksik vardı büyük, taraflar çok tutarsız olmuş.

Kaptan Amerika'nın daha ortada fol yok yumurta yok hiçbir şartı duymadan koşulsuz reddi fazla abes. Ayrıca Black Widow gibi karakterin bu anlaşmayı desteklemesi şu ana kadar MCU'da çizdikleri BW karakteriyle mümkün değil.

Son olarak bir kez daha söylemek lazım. Spidey Aunt May'e rağmen muhteşem olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

@rewendor

spidey

Aunt Milf'e laf yok

Captain A

Adamlar first avenger ve winter soldier filmini boşuna mı yaptılar abi izlemedin mi ikisini de? o iki filmin de temelinde "doğruluk =/= etik değerlerin ve her daim duruşunu bozma" mantalitesini anlatan filmlerdi ikisi de. Tam da bu film'de kaptan'ın yapmış olduğu şey bu işte doğru olabilecek bişeyi, kendi etiklerine inanç ve greater good adına red etmesi.

Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

@rewendor

spidey

Aunt Milf'e laf yok

Captain A

Adamlar first avenger ve winter soldier filmini boşuna mı yaptılar abi izlemedin mi ikisini de? o iki filmin de temelinde "doğruluk =/= etik değerlerin ve her daim duruşunu bozma" mantalitesini anlatan filmlerdi ikisi de. Tam da bu film'de kaptan'ın yapmış olduğu şey bu işte doğru olabilecek bişeyi, kendi etiklerine inanç ve greater good adına red etmesi.

Reddetmesinde sıkıntı yok, sıkıntı hiç duymadan etmeden direkt reddetmesinde.

- Abi şimdi UN'e bağlı şöyle bişey yap..."
- HAYIR OLMAZ!
- Dur bi dinle bak
- HAYIR!

Çok yapmacıktı orası.

Adam gibi oturur tartışırlar, "Öyle şey olmaz" der tamam.
Ya da "Bak siz de haklısınız, ama işin agendasının değiştiğini gördüğüm anda ben tanımam bu kararı daha" der yine tamam.

Generalin dediği gayet haklı argüman çünkü. US bazlı grup kafasına göre sınır ihlali yapıp sağda solda her yeri patlatıyor, o arada başka bir ülkenin topraklarında o ülkeye ait bi sürü sivilin ölümüne yol açıyor (cadolozun kaptan ölmesin diye komple dolu binaya patlamayı yönlendirmesi mesela) sonra da çekip gidiyor. Nereye kadar yani.

Adam daha ilk dakikadan çocuk gibi diretmek yerine düzgün konuşabilirdi itiraz edecekse bile. Anakin'in darkside'a geçişinin sinema versiyonundan bile daha yapmacık olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

yalnız ömürcekle ilgili sole bi skıntı olcak şimdi.

daha kariyeri baslamdan starkla tanıstıktan sonra bide gizli kimliğinide biliyoken stark bu saatten sonra artık fakir ömürcek mevzusuna giremezler pek.

Fakir ama gururlu örümcek olur, Stark'tan para istemez falan.

Ya da kimliği deşifre etmemek için para almaz.

Kostümü çok çok iyiydi Spidey'in. Direkt orjinal retro olmuş. Tabii kıyafetin gözlerini nasıl kısabildiği muamma hala :P Neyse ki koltuk altı ağlarını iptal etmişler ama :D

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

- HAYIR OLMAZ!
- Dur bi dinle bak
- HAYIR!

Çok yapmacıktı orası.

Ya da "Bak siz de haklısınız, ama işin agendasının değiştiğini gördüğüm anda ben tanımam bu kararı daha" der yine tamam.

Generalin dediği gayet haklı argüman çünkü. US bazlı grup kafasına göre sınır ihlali yapıp sağda solda her yeri patlatıyor, o arada başka bir ülkenin topraklarında o ülkeye ait bi sürü sivilin ölümüne yol açıyor (cadolozun kaptan ölmesin diye komple dolu binaya patlamayı yönlendirmesi mesela) sonra da çekip gidiyor. Nereye kadar yani.

Adam daha ilk dakikadan çocuk gibi diretmek yerine düzgün konuşabilirdi itiraz edecekse bile. Anakin'in darkside'a geçişinin sinema versiyonundan bile daha yapmacık olmuş.

Spa Spa

Bu konuşmayı zaten yapıyorlar. Steve olmaz diyor. Tony, bak anlaşırsak daha sonra bazı maddeleri değiştiririz diyor. Hani kalem mevzusu falan. Steve kabul ediyor. İmzalamak üzere harekete geçiyor falan.

Ayfon said:

2 sene sonra Thanos geliyo sen fakir spider mevzusundan ne malzeme cikarticaklar diyosun? Yapsalar yapsalar en fazla 1 Spider filmi yaparlar infinity war'a kadar.

Spa Spa 2

Açıklama yaptılar, Infinity war part 1 ve 2 nin isimleri değişecek. Konu aynı kalır mı bilinmiyor ama Inhumans'ın ertelenmesi, Marvel - Fox dedikoduları falan derken Phase 3 planlanandan farklı olabilir. Olmayadabilir :D

Sosyal ağlarda paylaş

eregorn said:

Rewendor said:

- HAYIR OLMAZ!
- Dur bi dinle bak
- HAYIR!

Çok yapmacıktı orası.

Spa Spa

Bu konuşmayı zaten yapıyorlar. Steve olmaz diyor. Tony, bak anlaşırsak daha sonra bazı maddeleri değiştiririz diyor. Hani kalem mevzusu falan. Steve kabul ediyor. İmzalamak üzere harekete geçiyor falan.

Evet yapıyorlar, ama iş işten geçtikten sonra çok geç yapıyorlar. Öncesinde kavga kopuyor, bombalar patlıyor, adam rogue operasyona giriyor diğerleri de seyrediyor da her şey karıştıktan sonra yapıyorlar.

Onun öncesinde ilk tartışmada sözde oturup karara verecekler, daha 1. dk'da Kaptan olmaz diye hiç dinlemiyor. Tony'se hiç karışmıyo bile konuşmaya "kararını verdi" diye. Benim itirazım ilk dakikadan hiç dinleyip değerlendirmeden gözü kapalı diretmeye zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

quixef said:

Hiç anlamamışsın ya filmi lol

Anlat bakalım neymiş o zaman.

Ha düzgün açıklama bulamazsan bu yorumundan dolayı aptallığınla bayağı dalga geçerim ama :)

Hemen aşağında Eregorn da yazmış ama,

Şöyle ki

Öyle bir ergen tavrı yok Kaptan'da, içine sinmediğini biliyoruz ancak başta tamamen reddetmiyor, o kalem mevzusunda denildiği gibi imzalama aşamasına kadar geliyor ama sonra detaylar devreye giriyor:

- Carter'ın cenazesinde normalde çizgiromanda Kaptan tarafından söylenen "No you move" mesajının verilmesi ve Kaptan'ın sadece ben bile böyle düşünsem eğer haklıysam bu tavrımın arkasında durmalıyım noktasına gelmesi,
- Olayın içine bin türlü insanı karıştırabilecekleri halde gidip meşhur (infamous aslında ama Türkçemizde iyi meşhur/kötü meşhur yok) eski general Ross'un mevcut olması,

Ben de bir kere ve iki hafta önce izledim olay örgüsünü birebir hatırlamıyorum ama öyle ergen atarı yaptı şeklinde kalmamış aklımda.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...