Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşte yerli otomobil

Xaero

Öne çıkan mesajlar

limitli sayıda olduğu için yatırım olarak görerek nasılsa çıkmazsa para geri ödenecek kayıp olan bişey yok kafasıyla parası olan yatırmış olabilir.

zaten araba almak direkt yatırım (bugün alsan 6 ay sonra fiyatı artmış oluyor), bi de limitli sayıda konuşulan bi aracı almak elinde parası olan için mantıklı olabilir. adam alır kullanmaz galerisinde satışa koyar.

ama işte kinder sürpriz açısı var bi de olayın, ne çıkacağı da belli değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n, 24.03.2023 16:00 tarihinde dedi ki:

gerçek kullanım değerleri güzel olduğunu görürsem ben de alırım. ama hiç bir şey açıklanmamış haldeyken yok uzak kalsın. 

ön sipariş için 60 bin tl vermek gerekiyormuş. 

6.000.000 TL toplamışlar yani şimdiden.

üç sıfır eksik gibi

• Nasi yani? 1
Sosyal ağlarda paylaş

Ben verdim sipariş. İstemezsen iade oluyormuş direk. Ya da çıkmazsa. İlk parti sorunlar çıkabilir. Riski çok. Ama fiyatı araca göre iyi(piyasa muadillerine göre). Elektrik konusu ilk aşamada hiç ucuza gelmeyecek bu arada. Hatta az da olsa planlı olmak gerekecek. Ama bu şarj işinde çok boşluk var. Para için çok firma girecektir yakında. Rekabetten hem ucuzlar, hem de yayılır. 1-2 sene benzinliden çok daha az farkı olur işte.

ağır sıçış bir kronik hata çıkmazsa ufak tefek şeyleri göz ardı edebilirim kendimce. Boş araçlara aynı parayı verip bir de alamamak var

Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok majör bi problem olacağını sanmıyorum. Her ülke patır patır marka/araba çıkarır oldu, akülü çocuk arabalarından fazla elektrikli araba oldu ortalık. Bir çok şey standartlaşmıştır diye tahmin ediyorum.

Trimler, işçilik, izolasyon vb sorunlar olabilir belki ama onlar kalite sorunları zaten.

En büyük sorun elektrikli araba olması. Menziller çok yetersiz, şarj süreleri çok uzun, alt yapı çok yetersiz. Bayramda benzincilerde sıra oluyor memlekette ki 5dk'da doluyor bi depo; bir de benzini alabilecek çok alternatif var, nerede aldığın çok fark etmiyor. Elektrik öyle olmayacak.

Sosyal ağlarda paylaş

Şu aşamada çok planlı olmak gerekecek. Eğer çok sorun yaşarsam bir AÇ şar cihazı alır bağlarım garaja. Ama ben çok araç kullanmıyorum. O yüzden parasını çıkarması zaman alacak. Benim tahminim kısa sürede şarj olayı yaygınlaşır. Ciddi gelir var. Boş bırakmazlar o alanı.

Sosyal ağlarda paylaş

Acikcasi Turkiye icin biraz erken bu is.

Turkiye'deki muhendislik seviyesinin oldukca iyi oldugunu dusunsem de, altyapi ve rant konusu kimsenin bu arabayi 1. secim olarak almayacagini gosteriyor. Sarj istasyonlari kurulsa da, bu istasyonlar fazlasiyla bakim isteyen yerler. Hadi elektrik fiyatini falan gectim, sarji yetmedigi icin sagda solda kalan cok fazla araba gorecegiz. 

Muhtemelen milliyetcilerin birbirine "yerli ve milli" olarak hava atacagi bir aractan oteye gidemeyecek. Umarim yanilirim. 

Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie, 27.03.2023 10:21 tarihinde dedi ki:

Acikcasi Turkiye icin biraz erken bu is.

Turkiye'deki muhendislik seviyesinin oldukca iyi oldugunu dusunsem de, altyapi ve rant konusu kimsenin bu arabayi 1. secim olarak almayacagini gosteriyor. Sarj istasyonlari kurulsa da, bu istasyonlar fazlasiyla bakim isteyen yerler. Hadi elektrik fiyatini falan gectim, sarji yetmedigi icin sagda solda kalan cok fazla araba gorecegiz. 

Muhtemelen milliyetcilerin birbirine "yerli ve milli" olarak hava atacagi bir aractan oteye gidemeyecek. Umarim yanilirim. 

metrobüs gibi kenarda çürür

bu verilen sayıların ben hep kamu alımların olduğunu düşünüyorum

akpli belediyeler sıraya girmiştir en çok biz aldık diye 

Sosyal ağlarda paylaş

sipariş veren 100k kişinin 50k'sının aracın elektrikli olduğunu ve türkiyede yeteri kadar şarj istasyonu olmadığını düşündüğünü sanmıyorum bu arada. o hani bi video vardı ya, tesla almış benzinlikte benzin dolduracak depo arayan kokoş abla. Onun gibi olacak. İlk düşük batarya uyarısında GURURLA çekecek benzinliğe, ÜSTADIM ALLAH'IN İZNİYLE DEPOYU FULLE TOGG'UMUZUN diyecek ve aydınlanma o sırada yaşanacak.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...