Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alien: Covenant aka. Prometheus 2 [2017]

behran

Öne çıkan mesajlar

iyi de aga alayı böyle. filmde çok mantık ararsan boku çıkıyor az aksiyon ve "dünyevi" olaylar katıyolar ki izleyiciyi salona çeksinler. bak daha dün okudum mesela uzayda 16 gün kalan astronotla röportaj yapmışlar. şöyle diyor.

Son iki önemli uzay filmini ‘Gravity’ ve ‘Interstellar’ı izlediniz mi?
‘Gravity’de Sandra Bullock dışındaki her şey kötüydü. Fizik tamamen yanlıştı. Hele o George Clooney’li kısımlar!
Gerçekten mi? Yedi Oscar aldı.
İyi bir eğlencelik ama bilimsel açıdan kötü. Bir kere o kadar devasa alanlarınız olmuyor uzayda. Filmde git git bitmeyen bir şeyin içinde insanlar. Gerçeği onun çeyreği kadar bile değil!
‘Interstellar’?
Kara delikler öyle girip çıkabildiğiniz şeyler değil. Onu da izlemesi eğlenceliydi ama öyle kitaplıkların arkasından çok fazla şey beklememek lazım. Uzay filmlerini severim ama hep beni hayal kırıklığına uğratır.
Sosyal ağlarda paylaş

İkisi farklı konular, filmlerdeki fiziğin macera adına %100 gerçekçi olmaması hafif fantastik bi açı katılması falan bi nebze kabul edilebilir.

Burda mesele niye alyen dnası öyle olmadı da böyle oldu değil, niye karakterler bu kadar dandik ve özensiz diyoruz. Bu kadar film çekmişsin bari dialoglarına özen göster. Salona seyirci çekmek için yaptık diye bahanesi olamaz bunun.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim beklentim yüksekti sanırım ağır küfrederek çıkmıştım sinemadan. Beğendim yazanları hayretle okuyorum şu anda. Yani film neresinden tutsanız elinizde kalıyordu. Hani süper mantıklı, bilimsel olsun demiyorum ama yaniii az buçuk seyirciye saygıdan biraz tutarlı olsaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

harbi ake millet sci-fi filme gidiyor küfredip çıkıyor bu da iyiymiş. aga belgesele gideceksiniz o zaman. sinema zaten bu hoş vakit geçirmeye yarıyor. sen şimdi interstellera gitsen beğenip çıksan bişey değişmiyor çünkü atıyorum solucan delikleri ile ilgili şeylerin kanıtlanabilmiş yanı yok dolayısıyla sen mantıksız da desen belki anlatılanlar reelde doğru-ama bilmiyoruz-ispatlanmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

dasBock said:

çünkü atıyorum solucan delikleri ile ilgili şeylerin kanıtlanabilmiş yanı yok dolayısıyla sen mantıksız da desen belki anlatılanlar reelde doğru-ama bilmiyoruz-ispatlanmadı.

Israrla anlamadığın için ısrarla anlatıyorum. Prometheusun sorunu bilim vs. değil, zaten fantastik bi film. Sorun filmin önemli bi bölümünde karakterlerin kötü işlenmesi, dialogların dandik olması ve sıkıcı teen slasher muhabbetlerine girilmesi. Hayır ancient aliens muhabbetinin geçtiği filmden kim ne belgesellik beklesin zaten *pun intended*
Sosyal ağlarda paylaş

ilk defa ciddi postunu gördüm baltazar'ın ve haklı.

şaşırdım.

filmin fantastikliği vs. problem değil

- mal gibi 1,5 dakika boyunca uzay gemisinin düşüş istikametinde koşan aptallar problem.

- ilk defa karşılaşılan uzaylıların "bir şekilde birşeyden kaçarken" öldükleri belliyken ota boka parmak sokan sözde "bilim adamları"nın olması. bunlar en göze batan aptallıklar.

- charlize theron'un karakteri baştan sona başarısızdı zaten.

+ geri kalan kısımları iyiydi işte kalbur üstü bir sci-fi ama alien evreni için fazla "parlak"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...