Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik ve çocuk sorunsalı

Xtreme_Chill

Öne çıkan mesajlar

Theridone said:

geçmiş olsun kardeşim, eski eşim de aynı seninki gibiydi. evlilik kurtulsun diye yapabiliyorlar böyle şeyleri, genelde kız kurusu kankaları akıl veriyor "korunma sakın, çocuk olursa evliliğin düzene girer" diye.

herkes "o karı" lafına takılmış da, bazı kadınlar öylesine karaktersiz olabiliyor ki "o karı" lafı bile az gelebiliyor.

wot?
Sosyal ağlarda paylaş

iste

A review of ten studies of the long-term impact of vacuum aspiration for first trimester induced abortion found that women whose first pregnancy ended in induced abortion had no greater risk of bearing low birth weight babies, delivering prematurely, or suffering spontaneous abortions in subsequent pregnancies than women who carried their first pregnancy to term [92-94]

Pregnancy termination did not have the same salutatory effects on the following pregnancy (eg, shorter labor, lower rate of preeclampsia) as a full term normal pregnancy. On the other hand, a meta-analysis of 37 studies reported that women with versus without a history of pregnancy termination had a significantly increased risk of low birth weight infants (OR 1.4, 95% CI 1.2-1.5) and preterm delivery (OR 1.4, 95% CI 1.2-1.5), but not infants who were small for gestational age (OR 0.87, 95% CI 0.7-1.1) in subsequent pregnancies [95].

The only two series addressing future pregnancy in women who have undergone a prior second trimester evacuation procedure using laminaria did not report any cases of spontaneous midtrimester loss nor an increased risk of spontaneous preterm birth [96,97]. However, other studies have suggested abortion may increase the risk of subsequent preterm birth. All of these retrospective studies are flawed because they are subject to recall bias and inadequate adjustment of other risk factors for adverse pregnancy outcome (eg, sexually transmitted disease, smoking). (See "Risk factors for preterm labor and delivery", section on 'History of abortion'.)

The possibility of a link between induced abortion and subsequent placental problems has also been studied. A report of all primigravid women delivering in Denmark from 1980 to 1982 used data from the Danish Birth, Hospital Discharge, and Induced Abortion Registries to compare the risk of placental complications in subsequent pregnancy among 15,727 women who underwent first trimester termination and 46,026 women did not have a termination [98]. There was no difference in the risk of placenta previa, but women with a previous termination had a slightly higher rate of retained placenta (OR 1.17, 95 percent CI 1.02 to 1.35)

genel olarak olaylarin sadece gebeligin sonlandirilmasindan ziyade sonlandirilmasina yol acan olasi altta yatan sebepler supheli..

iste

Breast cancer — The Early Reproductive Events and Breast Cancer Workshop convened by the National Cancer Institute in 2003 concluded Induced abortion is not associated with an increase in breast cancer risk [99]. Data from studies published subsequent to this workshop have confirmed this conclusion [100-103]

ha uterin yirtilma kanama sudur budur gibi komplikasyonlar de ona evet ama kanser yapiyormus dedigin zaman bir dur derim..
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl tanışmak nasıl evlenmek ben böyle şeyleri duydukça çok şaşırıyorum abi. en kötü kavgayı da etsek ben eşim için böyle ortamlarda değil en yakın arkadaşıma bile hakkında karı marı demem diyemem. hadi diyelim ki iyi tanıdım sandın sonra değişti, güzel günleriniz de mi hiç olmadı, hiç hatrı yok onların vay arkadaş ya...
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Sizin adama söylediğiniz, güvenmeyeceksin (evli herif) abi kendin de korunacaksın hata sen de...

Ulan yatakta bu konuda bile eşine güvenemiyorsan zaten en başta evlenmicen...

adamın evliliği zaten yürümüyorsa neyine güvenecek? yürümediğinde güven kalmıyor işte, yürümediğinde iki tarafta, karşıdakinin ona olan güveninin umursamamaya başlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Çocuklu veya çocuksuz, ilişkinizin sonu kesin boşanmaya gidiyorsa eğer bence çocuğu yolun başında aldırın. Kadınlar bazen çocuk yapıp ona sarılarak, dış dünyayı kendilerinden uzak tutabileceklerini sanıyorlar. Çevremde bu şekilde evlilikleri kötü giderken çocuk yapan kadınlar var. Süreci bozanlar bu iki ilişkide de erkek tarafıydı; aldatma vardı. Fakat bunu bile bile, tüm yapma demelere rağmen cocuk yaptılar. Evet, sen o çocuğa çok iyi baktığını düşünebilirsin ama hayatta hep bir taraf eksik kalıyor. Kadın veya erkek, bu kadar bencil bir davranışla çocuk istememeli!

Çocuk sahibi olma sürecine hiç girmiyorum; bu kadar problemli bir evlilikte hâlâ çocuk yapabilme olasılığını oluşturmak da olaya ciddi yaklaşılmadığının bir göstergesi. Seni rahatsız eden bunca husus varken neden aynı yatağa girersin ki?!? Senin de olaya ciddi yaklaşmadığını gösteriyor.

Şu saatten sonra sadece çocuk sorumluluğundan, problemli eşinden ve o evden uzaklaşabilirsin. Vicdan ve maddi külfet ile sinir bozucu yıpratıcı bir hayat ise seni bekliyor olacak.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

abi siz adamı suçluyorsunuz da sizin yaptığınız iki yüzlülük.

Adam korunma olayını belli ki yengeyle konuşmuş, baştan böyle olmasına karar vermişler. Adam da iplememiş o saatten sonra öyle gittiğini düşünmüş haklı olarak.

Sonra bir gün baaam, korunma yoktu çocuk oldu...

Sizin adama söylediğiniz, güvenmeyeceksin (evli herif) abi kendin de korunacaksın hata sen de...

Ulan yatakta bu konuda bile eşine güvenemiyorsan zaten en başta evlenmicen...

ÇOK DOĞRU tespit. Ne demek o güvenmeyeceksin tedbir alacaksın bık bık bık. Pişirdiği yemeği de yeme o zaman. Arkanı da dönme. Bu ne be!

Adamı suçlayacaksanız da vuracağınız yeri burası değil.

Ben çok farklı bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum. İleride o çocuk büyüyecek. Bir yetişkin olacak. Bugün adı konmuş psikolojik sorunların belki de yarısı "istenmeyen çocuk" kaynaklı.

"zaten baban seni hiç istememişti"
"istenmemiştin"
"seni hiç sevmedi, beni de sevmezdi-yaşadığımız HER olumsuzluğun sebebi baban"

böyle devam edecek biliyorsun di mi? Hayır fikir değiştir falan demiyorum 14 milyar yıllık evrende 80 yıl gibi bir ömrümüz var onu da harcamak zorunda olmamalıyız, bir tane ömrümüz var sadece bir. Sadece değerlendirirken bunu da düşün diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Lan biriniz de bir canlinin hayati oldugunu dusunun.. o yavrunun ne gunahi var,belki bariscaksiniz,belki dogduktan sonra bosanicaksiniz fakat 2 nizinde baska mutlu evlilikleri olacak. Ne istiyorsunuz cocuktan. Belki de cok kotu bir hayati olacak ama onun da boyle bir hayat yasamasi gerekli. Ben saglik problemleri disinda cocuk aldirmanin cinayet oldugunu dusunuyorum malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

hatır filan kalmıyor bazı şeyler yaşandıktan sonra. biraz önce telefonla konuştuk, muhtemelen boşanacağız. çünkü aldırmama konusundaki ısrarı sadece denemeymiş gördüğüm kadarıyla. açtığı boşanma konusunu inatla üsteleyip onayladığımı görünce geri vites yapmaya başladı. akşamdan sonra kız kardeşimle görüşüp avukatına dönüş yaparım muhtemelen. cumartesi de doktoruna gidip aldırırız diye düşünüyorum. gelişmeleri bildireceğim buradan, ibret olsun diye. benim kadar sabreden yoktur herhalde patide, 2 yıl boyunca herşeye eyvallah çektim. ulan odun musun filan diyorsunuz ya bana, el üstünde tutma konusunda en kralını yapmışımdır belki. bu çocuk konusundaki tartışma birkaç gündür devam ediyordu, ucu boşanmalara, ayrılıklara geliyor ise yeter. sırf böyle düşündüğüm için yemediğim laf kalmadı zaten. biraz sabredip daha sonra çocuk yapsak ne olcak yani. ama böyle bir konu çok uçsuz bucaksız noktalara varabiliyor demekki. tuzu biberi oldu diyemem,altında yatan çook uzun şeyler de var elbette ama benim için en büyük sıkıntı çocuğa bu ekonomik darlık içerisinde istediğim gibi bakamamak, onun vicdanını yaşamamaktı. zaten rahata varınca yapardım, kim istemez çocuk sahip olmayı. demekki her konuda birbirimize destek olamıyormuşuz, haklısın hayatım şuan çok sıkıntılı geçer, istediğimizi veremeyiz, alamayız da diyebilirdi ama boşanmayı tercih etti hem de daha öncesinde yaşanan o kadar sıkıntı olmasına rağmen. iyi bakalım boşanalım, çocuğu da aldıralım bakalım kim rahata erecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kusura bakmayın da, evliliğim iyi gitmiyor, sorunlar hep ondan kaynaklı diyorsanız ve üstüne o korunuyordu ben ondan korunmuyordum muhabbeti yaparsanız, sevişmeniz, daha büyük sorunlara bile bile lades olmak oluyor.

Bu adama vurmak filan değil olan olmuş, sadece bunun hata olduğu anlatılmaya çalışılıyor.

Ha siz güvenirsiniz o sizin bileceğiniz iş, kimse de hayır demez.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

iste

A review of ten studies of the long-term impact of vacuum aspiration for first trimester induced abortion found that women whose first pregnancy ended in induced abortion had no greater risk of bearing low birth weight babies, delivering prematurely, or suffering spontaneous abortions in subsequent pregnancies than women who carried their first pregnancy to term [92-94]

Pregnancy termination did not have the same salutatory effects on the following pregnancy (eg, shorter labor, lower rate of preeclampsia) as a full term normal pregnancy. On the other hand, a meta-analysis of 37 studies reported that women with versus without a history of pregnancy termination had a significantly increased risk of low birth weight infants (OR 1.4, 95% CI 1.2-1.5) and preterm delivery (OR 1.4, 95% CI 1.2-1.5), but not infants who were small for gestational age (OR 0.87, 95% CI 0.7-1.1) in subsequent pregnancies [95].

The only two series addressing future pregnancy in women who have undergone a prior second trimester evacuation procedure using laminaria did not report any cases of spontaneous midtrimester loss nor an increased risk of spontaneous preterm birth [96,97]. However, other studies have suggested abortion may increase the risk of subsequent preterm birth. All of these retrospective studies are flawed because they are subject to recall bias and inadequate adjustment of other risk factors for adverse pregnancy outcome (eg, sexually transmitted disease, smoking). (See "Risk factors for preterm labor and delivery", section on 'History of abortion'.)

The possibility of a link between induced abortion and subsequent placental problems has also been studied. A report of all primigravid women delivering in Denmark from 1980 to 1982 used data from the Danish Birth, Hospital Discharge, and Induced Abortion Registries to compare the risk of placental complications in subsequent pregnancy among 15,727 women who underwent first trimester termination and 46,026 women did not have a termination [98]. There was no difference in the risk of placenta previa, but women with a previous termination had a slightly higher rate of retained placenta (OR 1.17, 95 percent CI 1.02 to 1.35)

genel olarak olaylarin sadece gebeligin sonlandirilmasindan ziyade sonlandirilmasina yol acan olasi altta yatan sebepler supheli..

iste

Breast cancer — The Early Reproductive Events and Breast Cancer Workshop convened by the National Cancer Institute in 2003 concluded Induced abortion is not associated with an increase in breast cancer risk [99]. Data from studies published subsequent to this workshop have confirmed this conclusion [100-103]

ha uterin yirtilma kanama sudur budur gibi komplikasyonlar de ona evet ama kanser yapiyormus dedigin zaman bir dur derim..

Bahsettiğim ameliyat sırası ve sonrası komplikasyonlar, uterin yırtılma, enfeksiyon vs bana diyorsan eğer.Ayrıca kadına vereceği psikolojik hasar da cabası. Kürtaj oldun meme kanseri olursun gibi bir şey demedim sdf Bi de zaten henüz kürtaj yapılamaz bu kadar erken gebelik haftasında. Bu arada işk gebelik haftalarında iki günde bir ikiye katlaması gerekiyordu sanırım betahcgnin. Bi de ultrasonla gebelik kesesi falan gördü mü kadın doğumcu? Hatta bi kadındoğumcu gördü mü yoksa siz testin sonucuna bakıp gebelik mi dediniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Üzücü ya,
çok keskin yargılayıcı yorumlara katılmamakla beraber;

eğer ilk çocuksa, kürtaj biraz sıkıntı olabiliyor diye biliyorum. Sonrası için yani.
Ha bide normalde ilaçla korunupta istenmeden - psikolojik buhrana rağmen - çocuk olmuş gibi, vallahi bravo. İkinizde çok sağlıklı bireyler olmalısınız.

Eğer maddi açıdan istemiyor olsaydın, sorun olmaz bro derdim. Yani insanlar ne koşullarda çocuk büyütüyorlar. Ama işin birde anne baba ilişkisi durumu var ki söylediğine göre artık yürütemiyorsunuz.

Ben çocuk aldırma taraftarı bi adam değilim genel olarak, Hani 18 yaşındasındır kaza olur falan ok ama, öbür türlüde insanlık için belki önemli olabilecek bir insana engel oluyormuş gibi geliyor.

Oda bi nefes yani ne bileyim, anne baba'dan biri olmayıpta normal yaşayabilen insanlar var etrafımda. Tabiki bir tarafları eksik ama hayattalar be hocam.
Tabi bu kişisel fikrim, hele ki anneninde bakamayacağını düşünüyorsanız aldırmak en iyi çözüm.

Bu arada yasal olarak kürtaj yasak sanırım, yani hak iddia etmeyi bırak kürtaj yaptırmak istediğin için suçlanabilirsin bile.Zor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...