Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik ve çocuk sorunsalı

Xtreme_Chill

Öne çıkan mesajlar

Ben arkadaşı haklı görüyorum, perişan olmak yerine böyle bir çözüm ortaya koyuyor. NEyin kafası bu lan allah rızkını verir falan? Ne ara bu mentaliteye kapıldık patide? 100 sene öncesinin argümanı abi bunlar.

Adam karşısındaki kadına güvenmiş, korunuyorum dediğinde tamam demiş. Böyle mi yapması lazım kadının yani?Oh hamile kal adamdan habersiz, tamam...

Abi sen bir şekilde eşini ikna et o çocuğu aldırın. Aldırdıktan sonra ayrılırsınız, ikinizde 1 süre sonra mutlu olursunuz.

Öteki türlü 3 mutsuz insan olacaksınız...
Sosyal ağlarda paylaş

benim anlamadigim, seni gorunce migdesi bulanan ve/veya senden bosanacak kadar nefret eden bir kadinin neden senden cocuk dogurmak istedigi.

dogru olduguna eminmisin ? bosanmak icin bir sebep (ki acaip sacma bir sebep olur) mi bu?

ayrica tavrinda bana gore yanlis, yazarken boyle isen normalde kadinina karsi nasilsindir diye sorguladim.

cocugun rizki allah tarafindan verilir olayi bir nevi korkma bilader bazinda alinmasi gereken bir sey. sonucta tr de ve ailelerin yaninda isen cok daha kolay cocuk isi. ne kadar kolay oldugunu ya da zorlugunu olmadan sallamayin derim :D

ayrica cocuk bakmak pahali degil diyen gunumuz kosullarini takmiyor anlasilan. eski magara donemlerinde ucuzdu.
Sosyal ağlarda paylaş

kadın evliliği kurtarmak için "kaza" ile yapsa zaten istemiyorsan boşanalım demez heralde.

bekara karı boşamak kolay evet, konuşma ve anlayış ile çözülemeyecek sorun yok ilişkilerde tabi birbirini seviyorsa çift. ha diyorsan zerre umrumda değil hiç sevmiyorum artık yabancıya dokunuyorum o ayrı mevzu.

kadının anlık tepkisi olabilir seni görünce midem bulanıyor vs. siz de bir arkadaşınıza çok kızdığınızda bu tür laflar edebilirsiniz. ama olay soğuduğunda utanırsınız bile belki dediklerinize
Sosyal ağlarda paylaş

@elesso
ikimizin yaşı da 28.

şimdi benim genel problemleri anlatmayıp kısadan özetlemem sizlere haksız olduğum havası yarattı, ön yargılı değilim kesinlikle.

mesela ondan 1 saat erken kalktığım için 1 hafta benimle konuşmayan, evlilik adaptasyonu psikolojisine bürünüp evinde bir kaç ay ne yemek ne de temizlik yapmayan, bu süre içerisinde defalarca evi terkedip annesine giden, annesinden zar zor alıp evi getirilen, facebook'umda bulunan bütün kızları komik ama sildirten, hayatımda dişi sinek barındırtmayan, beraber büyüdüğüm ve kız kardeşim gibi gördüğüm kuzenimle bile görüştürtmeyen bir insan evladından bahsediyoruz. e bunlar ne zaman çıktı? ne zaman yüzük takıldı bana giren girdi o zaman çıktı. abi ben zaten batan gemiyi su yüzüne çıkarttım. yüzdürdüm bile ama şu da bir gerçek, daha YENI yeni toparladı kendini, bu saçmalıklarını yeni farkedip yeni alıştı evliliğe. manyak birisi de değil hani, gerçekten üniversiye birincilikle filan bitirmiş, kültürü gayet yüksek bir insan ama ne zaman yüzükler takıldı, bambaşka biri oldu, tanıyamadım, hatta kendi ailesi bile tanıyamadı. e yeni yeni düzeltti kendini, ama üstüne direkt çocuk yapmak, bir hem de sıkıntılarım tavan düzeydeyken. HİÇ mantıklı gelmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya mütahit adam gelmiş allah rızkını verir diyor

allah değil kardeş ihaleleri verenler veriyor rızkını

@op kolay gelsin valla. gerçekten büyük sorunlar varsa aranızda, şimdi böyle uzaktan sallamak anlamsız, konuşup anlaşıp çocuğu aldırın. çocuğa da yazık böyle birbirinden nefret eden iki insanla büyümek
Sosyal ağlarda paylaş

abi siz adamı suçluyorsunuz da sizin yaptığınız iki yüzlülük.

Adam korunma olayını belli ki yengeyle konuşmuş, baştan böyle olmasına karar vermişler. Adam da iplememiş o saatten sonra öyle gittiğini düşünmüş haklı olarak.

Sonra bir gün baaam, korunma yoktu çocuk oldu...

Sizin adama söylediğiniz, güvenmeyeceksin (evli herif) abi kendin de korunacaksın hata sen de...

Ulan yatakta bu konuda bile eşine güvenemiyorsan zaten en başta evlenmicen...
Sosyal ağlarda paylaş

bir gun korunmadim hamile kaldim. yok boyle bir sey beyler. milyonda bir, heleki kadin korunuyorsa belli sure, sonrasinda vucut zaten bazi seyleri kapiyor. ha sansli veya deli sanssizsindir olabilir tabii, olasilik sonucta.

nedense kadina hak veriyorum suraya yazmasada. neden bilmiyorum. bu kadar tek tarafli hata yapan ortam gormedim. fizige ters, etkisiz tepki.
Sosyal ağlarda paylaş

Xtreme_Chill said:

abi şu bi gerçek ne kullanırsanız kullanın %100 gebe kalmıyor diye bir olay yok, ben sonradan öğrendiğim hamile olduğu çünkü biz normal şartlarda korunuyorduk, e kalkıp bana da olmuş işte allah rızkını verir mantığıyla gelmesi daha çok sinir bozucu, benim çocuk gibi bir beklentim olsa zaten korunmayız ama korunuyor iken bir şekilde olan çocuğa kalkıp hadi yapalım bakalım demesi ki gerçekten ekonomik olarak sıkıntılarım var, çocuk yetiştirecek konumda değilim kesinlikle değilim. bununla ilgili olan tartışma nasıl boşanmaya kadar uzuyor onu da anlamış değilim.

bak asıl olay şurada başlıyor, burada yazılan çizilenleri anlayabiliyor musun mevcut piskolojinle bilmiyorum ama;

* eşinle 2 senedir sürekli sorunların olduğundan bahsetmişsin.
* hep onun hatalı olduğundan dem vurmuşsun.
* resmi olarak "eşin" olan insan hakkında, hiç tanımadığın kişilerin olduğu ortamda "karı" diye bahsediyorsun.

bu noktada senin evliliğin zaten bitmiş.

sen bu noktadan sonra hala; korunmadan sevişmeye devam edersen (burada erkek kaynaklı korunmadan bahsediyoruz), insiyatifi eşini bırakmışsın demektir ki o bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde korunmazsa, senin ağlamaya hakkın yok.

önce bence bunu bir kavra, ondan sonra kafanı toparlayıp, olayın bütün boyutlarını eğrisi doğrusu ile düşün ve sonra ailenle konuş.
Sosyal ağlarda paylaş

@Drall, devlet hastanesinde değil de, aslında çok da büyük bir yerde yaptırmadık normal semt hastanesi. tam hatırlamıyorum 53 gibi birşeydi sanırım şu oran dediği şey, çantasında olduğu için emin değilim bir de vitamin hapları da kullanıyor belki hormonlarda değişkenlik vardır diye düşünüyorum ama ihtimal tabii. ya benim canımı sıkan, çocuk konusuna bu mantıkla giderken ben, verdiği cevap boşanmak olan insana nasıl tepki verirdiniz sizler?
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Sizin adama söylediğiniz, güvenmeyeceksin (evli herif) abi kendin de korunacaksın hata sen de...

Ulan yatakta bu konuda bile eşine güvenemiyorsan zaten en başta evlenmicen...

Eşine değil, yönteme güvenmeyeceksin her şeyden önce. "Eşim hap kullanıyor yiea" diye sen hiçbir şeyine önlem almazsan 100 gün tutmasa 101. gün tutar. Erkekler için de korunma yöntemleri var sonuçta, en güvensizlerinden de uygulasan eşin de önlem aldığı için çok daha düşecektir ihtimal.

Üstüne kendi kendine eşine danışmadan "ya %1 tutarsa da aldırırız artık" dersen hem hata, hem bencillik etmiş olursun. Sen bir prezervatif bile takmayacaksın ya da geri meri çekilmeyeceksin diye kadına gebeliğini sonlandırma baskısı yapamazsın, seks kölen değil yani bu, kadın.

Eşine de güvenmeyebilirsin bu arada. Yeri geliyor insan kardeşine, babasına güvenemiyor. Kişilere, konuya, zamanın şartlarına göre değişir. "Karım o zaman %100 her türlü güveniyorum mucx" diye bir evlilik şartı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ramses çok tatlısın da evlenince insan insanlıktan çıkmıyor.

iyi günde herkes iyi zaten.

şartlar değişti mi herkes değişiyor. evlenince insanla ilgili bu durum değişmiyor. batan gemiden herkes farklı şekilde kurtulmaya çalışır.

burada "ama karım yağgh" deyip güvenirsen, sonuç bu örnekteki gibi olur. peri hikayelerinde çok noble bir davranış fakat realitede istenmeyen bir gebelik ve çaresizlikten başka bir geri dönüşü yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce insan insana konuşalım, kimse her tartışmada suçlu ve haksız olamaz bu birincisi, bir kadına "o bebeği aldırmalıyız" diye ısrar edemezsin, aldıracak olan siz değil 'o'dur çünkü. Zigot da olsa embriyo da olsa fetus da olsa ortada bir ölüm olacağı gerçeğini kabullen önce, sonra karına o çocuğu aldır ne ki o bi fasülye tanesi kadar bile değil de. Ayrıca küretaj öyle basit bi operasyon değil, kadının bir daha gebe kalamamasına bile sebep olabilecek bir operasyon.
Sosyal ağlarda paylaş

30lu yaşlardamısınız ? ,cok robotik bi düşünce gibi gelebilir ama bir daha cocuk sahibi olması riske girdigi için bırakmıycak onu söyliyim. hormonmu türk aile egitim sistemi mi bilemem.30 yıl bunun baskısını yapamış oldugu icin gerekirse biran önce evlenip damızlık haline getiriyor bayanlar. işin zor valla
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun kardeşim, eski eşim de aynı seninki gibiydi. evlilik kurtulsun diye yapabiliyorlar böyle şeyleri, genelde kız kurusu kankaları akıl veriyor "korunma sakın, çocuk olursa evliliğin düzene girer" diye.

herkes "o karı" lafına takılmış da, bazı kadınlar öylesine karaktersiz olabiliyor ki "o karı" lafı bile az gelebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...