Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik ve çocuk sorunsalı

Xtreme_Chill

Öne çıkan mesajlar

paticik yine öküze baglamis. adam derdini anlatmis bi fikir verin demis. siz mahkeme yapip tabureye tekme atmisiniz. az kominiti filing.

yengeyi tanimiyoruz ama bana gönül rizasi ile aldiracak gibi gelmedi.
tek umut belki hamile degildir. Hamile olsa bile evlilik yürümüyorsa
cocuk icin daha kötü kavga dövüs, ayrilmak daha iyi bence. Bide benim deneyimim bu konularda söyle. erkek yüz kerede bosanalim dese bosanma olmayabiliyor. ama kadin bir kere senden tiksiniyorum bosanmak istiyorum dediyse zaten kafasinda bitirmistir olayi. bence fazla zorlama. bitmisse bitmistir üzme kendini. hayat devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne saçması abi ; sana göre saçma bana göre değil. sen bu konulardaki saçmalık kriteri belirleyicimisin? rızkını verir mantığı , bir şekilde onu yaşatacak şeyi bulursun anlamında , heralde gökten zembille bebek maması , bebek bezi düşmeyecek. 40 satır yazı yazıyoruz , bazı cümleleri önceki yazdıklarımızla bağlıyoruz , gidip tek cümleyi aradan alıntı yapıp ahkam kesiyorsunuz. Çok masraflı değil bebeğe bakmak , sen yemiyosun ona yediriyorsun , bir şekilde rızkını veriyor onun allah cümlesinden , gidipte "allah rızkını veriri" çekip yorum yapmak art niyetliliktir.
Sosyal ağlarda paylaş

sen fikrini yazıyorsun.
ben fikrimi yazıyorum.

eğer benim fikrim saçma geliyorsa karşı fikrini belirtirsin konuyla ilgili hakaret etmek yerine.

forum böyle çalışıyor.

"allah rızkını veriyor onun" altında "daha fazla çalışıyorsun, zaten pahalı değil" çıkarımı yapmamayı tercih ediyorum. o zaman allah'a neden bağlıyorsun sen köpek gibi çalışıyorsan rızkını sen veriyor oluyorsun.

ha zaten o da saçma. garantisi olan adama böyle konuşması kolay. elde avuçta olmasın, ailenden destek alabilecek olma, işini kaybet ondan sonra "allah rızkını veriyor" - "daha çok çalışırsın" - "zaten pahalı değil"

oldu canım.

olaydan granted bir şekilde bahsediyorsun. mantık terk direkt. bunun üstüne basıyorum ki orada alıntıladığım kişi de sen değildin. adam kendi hayatından örnek vermiş allah bir bok vermiyor diye, ben de kendi hayatımdan başka bir şey ekledim. senin bir cümleni alıntılamadım yani. art niye arıyorsun ya hani.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye abi , hayatta kiminin iyi , kiminin kötü bir hayatı yok mu? herkes kendi seçimlerini mi yaşıyor? hayatta bazı şeylerin iyi işlere vesile olabilmesi diye birşey söz konusu değil mi? orda da birkaç farklı senaryodan bahsettim ve bunlardan 1 tanesi de buydu. senin evliliğin kötü diye , iyi bir ilişkin yok diye , o yavruyu kaşıkla kazımak ne kadar doğru?
Sosyal ağlarda paylaş

subzero kendi çapında haklı bence rızık mızık konusunda, ama adamın böyle bir hayatı istememesi de gayet doğal. misal aynı şekilde biz de ekonomik olarak belli bir seviyeye gelmeden kesinlikle çocuğa karşıyız abi ikimiz de özellikle eşim zor şartlarda büyümüş/büyümüşüz aynı şeyleri çocuğa da yaşatırsak haydi hurraa çocuk yapalım buluruz bi yolunu yea diyen ailelerimizden ne farkımız kalır?
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Niye abi , hayatta kiminin iyi , kiminin kötü bir hayatı yok mu? herkes kendi seçimlerini mi yaşıyor? hayatta bazı şeylerin iyi işlere vesile olabilmesi diye birşey söz konusu değil mi? orda da birkaç farklı senaryodan bahsettim ve bunlardan 1 tanesi de buydu. senin evliliğin kötü diye , iyi bir ilişkin yok diye , o yavruyu kaşıkla kazımak ne kadar doğru?

Hah işte bunu bu şekilde sorsan karşılıklı tartışırız da, "GARDAŞ SENİN BENLEN DERDİN NE SÖLE BAHAM Bİ HELE" moduna girince çok iğrenç duruyor malesef. Onu demek istemiş bence bingildak da.

Karnıbaharı dalından koparıp kaynatıp yemek ne kadar doğruysa, o kadar doğru bence. Canlı olarak statüsü henüz o çünkü. Kötü bir hayatı olacağı garantiyken 1 aylık bile olmayan fetüs için gayet bilimsel bir karar.

Tabii şimdi topağın kürtaj topağı haline gelmemesi açısından konuyu kapatmakta fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ha zaten o da saçma. garantisi olan adama böyle konuşması kolay. elde avuçta olmasın, ailenden destek alabilecek olma, işini kaybet ondan sonra "allah rızkını veriyor" - "daha çok çalışırsın" - "zaten pahalı değil"

işte ben buna sinirleniyorum abi. sen benim nasıl hayat yaşadığımı , ilk doğduğum zamanlarda ailemin ne durumda olduğunu , nasıl zor şartlarda büyütüldüğümü,ne gibi sıkıntılar çekildiğini biliyormusun? anneme sorduğumda" ne masrafın olacak oğlum , bir şekilde büyütüyorduk işte ,allah bir şekilde veriyordu rızkını" kalıbından yola çıkarak yazdım görüşlerimi.
Sosyal ağlarda paylaş

bilmeme gerek yok yorum yapmak için. öznel bir şeyden bahsetmiyoruz çünkü. annen öyle diyecek tabii ne diyecekti? "oğlum yanlışlıkla oldun, yemek yoktu, baban 2. iş buldu öyle seni idare ettik, aslında olmasan daha ferah içinde yaşardık" mı diyecekti. anadolu kadınını bilmiyorsunuz sanki analık konusundaki yaklaşımını. bunu mantık çerçevesine sokup, nasihat kıvamına getirmek nedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de burda çocuğu olmayıp , çocuk doğurmak ona sahip olmak hakkında yorum yapmak ne kadar doğru tartışılır. olay sadece sizin baktığınız gibi "mantık" düzeyinde işlemiyor hayatta. nasıl bir hayatınız var , nasıl bir aile yapınız var bilmiyorum ama cidden üzülüyorum bu kadar "mantık" çerçevesinden olayları düşündüğünüze.
Sosyal ağlarda paylaş

12 yıllık evlilikte gördüğüm kadarıyla :asla hamile eşinle tartışma, kazanma, ikna etme ihtimali sıfır. Hormonlar vs tavan yapmış ve Türk kızının en büyük hayali gerçekleşmiş, kocayı bulup çocuğu doğuracak.
Madem kararverdin, git ailesine usturuplu şekilde bu sıralar evde sorunlar yaşıyoruz, size yansıtmadık vs de, çocuk konusunda aynı fikirde olmadığını bu konuda sana yardımcı olmalarını işte, mutsuz yada boşanmış ailelerdeki çocukların yaşadığı travmayı vs anlat. Ailesi ikna edebilir eşini, olmazsa yapacak bişi yok:çocuğuna elinden geldiğince bakarsin(maddi durumun ne olursa olsun)
Sosyal ağlarda paylaş

olayı kişileştirmeye devam ettiğin için uzatmayacağım. konu içerisinde fikir ayrılığı yapıp tartışmak başka şey bilae senin benimle derdin ne başka bir şey.

forum dediğin yer farklı yapıda, fikirde insanların fikir tartışması zaten. sen allahçı fikrini söyleyeceksin, ben allahçı olmayan fikrimi söyleyeceğim. arzu edersen tartışırsın üzerine, işine gelmiyorsa* görmemezlikten gelirsin. sırf benim fikirlerime ters düşüyor diye "benimle sorunu var" çıkarımı yapıyorsan forum sana göre bir ortam değil.

op'e defalarca yazdım bazı şeyler mantık penceresinden incelenebilir fakat böyle konularda mantık her zaman geçerli olmaz diye. ha tabii bunu baz alırken kadercilik gibi gerçeklikten tamamen uzak şeylerden bahsetmiyordum, kadının düşünce yapısından bahsediyordum.

nerede mantıklı, nerede mantıksız olacağını biraz bilmek gerekiyor. çocuk yaparken elde avuçta yokken hamile bırakıp sonra allah verir demeden önce belki biraz mantık serpiştirmek gerek. doğrusu oraya gelene kadar kadercilik varda neyse.

insanların fikir sahibi olması için çocuk sahibi olması gerekmiyor. aynen çocuk sahibi olan çoğunluğun daha fikir sahibi olmadığı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...