Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik ve çocuk sorunsalı

Xtreme_Chill

Öne çıkan mesajlar

abi ariel winter goguslerini kucultmus. derdimiz buyuk, acimiz buyuk.
http://www.huffingtonpost.com/entry/ariel-winter-breast-reduction-surgery_55cb98c7e4b0923c12bf0edb?cps=gravity_5119_8131047655490995568&kvcommref=mostpopular

bir de yetmiyormus gibi igrenc kadin regl zamani korunmasiz kosmus.. her yeri kan goturmus, yuzsuz yuzsuz cikip konusmus.
http://www.huffingtonpost.com/entry/kiran-gandhi-marathon-tampon-period-shaming_55c89e2fe4b0f73b20b9cf6e

sonra neden teror var.. e olur teror.

her neyse, bu haberleri yaraniza tuz basmak icin soylemedim. beterin beteri var demek icin soyledim.

ya tum kadinlar bi anda memesiz kalsaydi.. yetmez gibi regl halde kosuya ciksalardi.
beterin beteri var a dostlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü senaryo: Yenge bu evliliğin yürümeyeceğini anlamış, çocuğum olsun sonra boşanırım demiş yani bir nevi seni kullanmış. Hamile kaldıktan sonra da seninle işi bitmiş.

Kişisel yorumum:
Her olayda %100 kendini haklı görüyorsun, odun bir adamsın. Yenge hanıma seni kaybetme korkusuna girmiş odunluğun yüzünden. Kıskançlıklar falan oradan gelme.

"İmkansız" olarak nitelendirilen bir ilişkim oldu, 3-4 sene devam etti, herkes karşı çıkmasına - kendi aramızda aşırı sorunlar yaşamamıza rağmen 3-4 senenin sonunda evlendik. 3 senedir de evliyiz 2. Kızım da doğalı 15 gün oldu.

Kötü başlarsa kötü gidermiş sonrası boktan olurmuş falan hikaye arkadaşım. Sen ve yenge hanım uğraşırsanız gerek evliliğinizi gerekse çocuğunuzu çokta güzel büyütürsünüz.

Allah yardımcınız olsun. Kolay değil tabii ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi okuyabildim birsuru guzel yorum yapilmis zaten, esinden "kari" diye bahseiyorsa saygi kalmamis demektir burda denildigi gibi ve hicbir iliski saygisiz yurumez. Biz birde sadece op'un tarafini dinledik, esi yorum yapmadan ve kendi tarafindan anlatmadan pesin hede hodo demek cok yanlis o yuzden olayi kanguru mahkemesine getirmek gibi birsey bu. Cocuk zaten gri alan bu gibi durumlarda, erkegin maduriyeti ayri kadinin maduriyeti ayri, lose/lose olan bir duruma girmeden once cok dikkatli olmak lazim iste falan filan

Cocuk cok gerekli, aman aile cocuksuz olmaz filan yorumlarida cok reroro. Tas devrinde yasamiyoruz, gezegen ustunde soyu tukenme riski en dusuk canli insan ki soyu tukenirse sorumsuzca cogaldigi ve kaynaklar yetmedigi icin tukenicek, maddi durum cok iyi degilse gereksiz otesi cocuk cunki her yeni nesli pastadan aldigi pay azaliyor ve rahat yasam sansi lotoya donusuyor, gidip amerikada veya avrupada dogurtup cocugun gelecegini bir nebze garanti altina almadiktan sonra turkiyede yazik direk.

Bide FAKIN TRIGGERED, sjwlere sikayet etcm sizi :( topige trigger warning konulsun!!!1111

Sosyal ağlarda paylaş

Bide erkek dogum kontrolu diye birsey var, vazektomi diyoruz buna. Turkiyede bile artik evli ciftler ilerisi icin sperm ve yumurta dondurma hakkina sahip, cok cocuk panigi yapanlar ama ilerde fikrim degisirse diyenler icin gayet guzel bir tercih

Birde konu buna gelmisken efsane hikayemizi asla unutmiyalim, uzun gozukebilir ama basliyan dayanamayip sonuna kadar lulz icin okur zaten ahahah

http://i.imgur.com/HGg2Lv4.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

esinden "kari" diye bahseiyorsa saygi kalmamis demektir

he oldu bildin. ne çok seviyosunuz şöyle kesin yargıya gitmeyi ya.

onun tek açıklaması olabilir o da adamın muhtemelen sinirinden saç baş yolma raddesinde olmasıdır.

sanki saygı dediğin şey yenilir içilir bir şey de bitiveriyor öyle. bi de "karı" diyince sdfs. komik olmayın ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün görmemişim. Ben de 3-5 satır bir şeyler yazayım.

"Karı" ifadesine değinmişler zaten. Deme. Muhtemelen paticikte dahi "karı" diyorsan arkadaşlarının arasında da kendi başınayken de eşin hakkında "karı" diye şeklinde ifade ediyorsun demektir. Gerek yok. Yaşadığınız iyi ya da kötü her anı birlikte yaşadığınıza göre saygı görmeyi ne kadar saçmalasa dahi hak ediyordur. Benim eşim kendisinden önceki kız arkadaşlarımla ilgili ağzımdan tek bir kötü kelime duymadı. Kendisinin de kötü bir şey söylemesini istemem.

Evliliğine gelince. Ayrıl. Bekara boşamak kolay diye de düşünme. Bu zamana kadar hiç bir kız arkadaşımla ayrıldıktan sonra tekrar barışmadım. Çünkü daha sonra ne olursa olsun aklına zamanında ayrılma düşüncesinin geldiğini biliyor olman senin de karşındakinin de birbirinizi daha az sevmenize neden olacak. Bir defa "O" olmadan yalnız ya da başka biriyle yaşayabileceğini düşündüysen bir daha hiç bir şey tam olmaz.

Çocuk-Rızık konusunu geç. Basit düşün. Çocuğuna çocuğunun hakettiği hayatı sağlayabilecek misin sağlayamayacak mısın? Kendi adıma konuşmam gerekirse en kaliteli ultraprimalarla altını bağlayamayacaksam, en iyi okulda okutamayacaksam en iyi anaokulunda 2 yaşında yabancı dil öğretemeyeceksem hayyyyyyyattta çocuk yapmam. Çünkü artık bir insanın geleceğini ilk 15-20 yıl boyunca ailesinin yaptığı yatırım belirliyor. Kıçı kırık bir özel üniversitede özel lisede okuyan çocuk sırf özel okulda okuduğu için çok daha farklı bir geleceğe sahip oluyor. Anaokulunda verilen ingilizce ile ortaokulda lisede verilen ingilizce arasında dağlar kadar fark var. Yani çocuğa yatırım yapmak zorunda olduğun zaman lise değil 3 yaşına gelir gelmez başlıyor.

Süper başarı öyküleri yok mu? Var tabii. Orana vurduğun zaman ise hiç iç açıcı değil. Çocuğunun ortalama bir hayat sürmesini istemiyorsan (her potansiyel anne baba bunu ister) eşini aldırmaya ikna etmeye çalış.

Benim hatun da burayı okuyacak biliyorum ama yazmam lazım. Baldızım şu anda hamile. Kendisi Gaziantep'te öğretmen. Eşi işsiz. Çocukları olacak(Planlı mıydı plansız mıydı bilmiyorum). Tabii kayınvalidem "Torun geliyor" diye havalara uçtu. Allahtan onlar yaptılar da ben ve eşim paçayı kurtardık. Ne çocuğum olsun istiyorum. Ne çocuğuma güzel bir gelecek sağlayabileceğimi düşünüyorum. Ne de sırf çocuk yapacağım diye eşimin ve kendimin hepi topu bir defa geleceğimiz dünyada "Rızık" ayağına kendi boğazımızdan gezip tozmamızdan kısıtlamamızı istiyorum.

Yalnız ne olursa olsun sakin düşün. Madem eşin hafiften terelelli bir kadın sükuneti sağlamak sana düşüyor. Ne olursa olsun hep sakin kalmaya çalış.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Bide erkek dogum kontrolu diye birsey var, vazektomi diyoruz buna.

yepme yee!! woow!
http://www.youtube.com/watch?v=-f_DPrSEOEo

haci tup ligasyonu diye bisi de var ama en guzel dogum kontrol en hasarsiz ve kolay olani, geri donusu en cabuk olanidir.

madirfocking pillz!

mesela adam esi icin burada "korunmuyormus" dediginde LANET OLASI DERI ALTI IMPLANTINI HABER VERMEDEN CIKARMIS! ASLINDA CEP TELE MESAJ GELMESI LAZIM BU DURUMLARDA!!! demiyoruz.

hasarsiz, hizli bir dogum kontrol yontemini erkege verseler, nufus azalir, nitelikli is gucu artar, sadece sevilen cocuklar dunyaya gelir, dunya muhtesem bir yer olmaya bir adim daha yaklasir. hippiler gibi boktan ve bi boka yaramayan so called mutlu bi jenerasyon degil, gercekten mutlu bir jenerasyon yetisir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...