Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik ve çocuk sorunsalı

Xtreme_Chill

Öne çıkan mesajlar

Gece kafam o kadar karışıktı ki buraya yazmayı düşünemedim bile. Ben direkt net bir tavır ile gittim yanına. Boşanmayı, ayrılmayı göze almış şekilde. Arabaya bindiğinden itibaren her tartışma sebebini tekrar hatırlatıp nereden nereye geldiğimizi gösterdim. Büyük ya da küçük konu ne olursa olsun bir çok tartışmanın sonunda boşanmaktan bahsettiğimizi de hatırlattım. Ben hep alttan alıp eyvallah çektiğim için sanırım bana avcumun içinde bakıyordu bilmiyorum. Bir de bana burada ayı gözüyle bakılıyor ama inanın el üstünde tuttum sürekli, sadece zıvanadan çıktığımın göstergesi karı diye seslenmem neyse artık. Her tartışmayı uzaklaştıran, problemi kendi çıkarttığı halde alttan aldığım için gönlünü yine ben almaya çalışan( nası lan demeyin aynen böyle problemi kendisi yaratıyor, trip yapıyor, bir de gönlünü almaya çalışıyorum ) insandan eser görmeyince panikledi. Sinir krizi geçirdi zaten boşanmayı net bir şekilde konuşunca hatta yarın izin al direkt gidelim başvuralım usul neyse ona göre hareket edelim lafı çıktıktan sonra. Ben gebelikten de çok emin değildim ama tartışma sırasında ciddi ciddi sancılarım var filan diye ağlayınca ki zaten ağlıyordu ama orada da emin olamadım rol mü yapıyor diye. neyse gittik adam akıllı bir yere gerçekten gebe çıktı. 2.5 haftalık olduğu söyleniyor. ben bir şekilde aldırmaya ikna ettim dün gece. yok yani abi olamaz biz kavga ederken tartışırken sonunda anneme giderim boşanalım filan yok öyle dünya, ben zaten sıkıntılar yaşıyorum bir de böyle problemler ile baş etmeye çalışıyorum, ekonomik sıkıntıları da geçtim şu durumda bu çocuk olmamalı. bir de çocukla alakalı beslendiği yerleri de öğrendim; arkadaşları. 2 tanesi daha yeni gebeymiş. nasıl bir psikoloji lan bu. sen oku, eşşek gibi derece filan yap ama zihniyet bu yani. her neyse sonuç olarak cumartesi günü aldıracağız. buna net bir şekilde ikna ettim. boşanma konusunu şuan gündeme getirmiyorum, çünkü kaldıramıyor psikolojik olarak. saatlerce ağlaması ne kadar kötü de olsak koyuyor. önce aldıralım da, onu da bir şekilde halletmeye çalışacağım. anlık duygu değişimlerine kapılmayacağım bu defa çünkü tekrar tekrar deneyerek hiç bir yere varılmıyor. kim ne ise o, kesinlikle değişmiyor.

bir de acıbademin doktorları ne lan öyle, aldırcaz diyorum 1 saat hayat hikayesini anlattı. sanane olum hayırdır sen diye çıkıştım adama. ulan aldırmak istesen de öyle anlatıyorlar ki hayata küsersin. ondan sonra kimse aldırmak istemez tabi. sonra yap anasını satıyım sal sokağa, ben de geliyim 45*50 ye sırf çocuk olduğu için devam ediyim ama hayatımın içine etsinler. yok öyle bir dünya. artık kendi istediklerimi yapıcam bundan sonra ama sadece BEN istediğim için. bu hatalarımın en büyük payı da aslında ailemin, çünkü problemlerin büyük kısmından haberleri oldukları halde, hep söz dinleyen adam olduğum için bunlar geldi başıma ama artık yok. artık benim kararlarım var.
Sosyal ağlarda paylaş

photographer said:

adamın çocuk bakarken ödeyeceği paranın nafakanın 10 da biri olacağından haberi yok. hala çocuk sıkıntıya sokar diyo. kim yıkamış lan bunun beynini

Anlaşmalı boşanmada nafaka diye bir şey yok, çocuklu ayrılmada bağlanacak çocuk yardımı da öyle efsanelerde duyduğunuz kadar uçuk değil. Devlet çocuğun masrafını özel okula, en pahalı mama ve beze göre belirlemiyor.

Çocuk büyütmeden masrafı hakkında atıp tutmamak lazım. Cebinden direkt çıkan para kadar gizli masrafları da var. Nafakanın onda birine anca kedi bakarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi çocuk büyütmek var, çocuk büyütmek var.

Ben çocuğu havuza, pianoya, etkinliklere götürüp, sürekli ilgilisini çekecek oyun/oyuncaklar alabilirim; ama almayabilirim de, çocuk yine de büyüyecek.

Ben çocuğa benim zamanında yemediğim şeyleri yedirip, her ürünün en iyisini alabilirim; ama almayabilirim de, çocuk yine de büyüyecek.

işte eyle
Sosyal ağlarda paylaş

Xtreme_Chill said:

nası lan demeyin aynen böyle problemi kendisi yaratıyor, trip yapıyor, bir de gönlünü almaya çalışıyorum

dis iz realiti di iz kezban asdfsdfsdf. yanlis yapiyorsun yapma. ha biz erkekler arasi sira öküzlük yapariz o zaman al tabi gönlünüde. yoksa kosarak kac yani.

Xtreme_Chill said:

bir de çocukla alakalı beslendiği yerleri de öğrendim; arkadaşları. 2 tanesi daha yeni gebeymiş.

abi sunu söyle göreceksin kadinlarda. arkadasi solana yeni oturma grubumu aldi. o da alacak. hatta olursa aynisindan falan. kadinlari gercegi bu. böyle yani. yapcak bisi yok.

abi esin konusunca laftan anliyor gibime geldi. doktora gitseniz. piskolojik destek alsa düzelir belki. bu sayede evliligin kurtulabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

@seele

çok denedim abi, gerçekten yapmadığım kalmadı diyebilirim, ben çözemedim hatta gerçekten tıkandım geçen yıl, daha 1. yılında ailesine gidip böyle problemler var ben aşamıyorum artık dedim ve onları soktum araya, onlar toparladılar ben de yapamadım. hani sahip de çıktım en dibine kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

şu durumda aldırmak doğru karar.(kulağa pek hoş gelmiyor)

boşanmak konusundaki çizgindende sapmaman iyi olur ama kız seni bi şekilde kafalar gibi. senin cepte olmadığını ve niyetinin ciddi olduğunu, onu gözden çıkarabileceğini anlayınca davranışları büyük ölçüde toparlanacak daha dikkatli davranacaktır diye düşünüyorum. türk kızları kolay kolay boşanmaya yanaşmaz. boşanırsa bir daha asla evlenemeyeceğini düşünür vs...
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

ya şimdi çocuk büyütmek var, çocuk büyütmek var.

Ben çocuğu havuza, pianoya, etkinliklere götürüp, sürekli ilgilisini çekecek oyun/oyuncaklar alabilirim; ama almayabilirim de, çocuk yine de büyüyecek.

Ben çocuğa benim zamanında yemediğim şeyleri yedirip, her ürünün en iyisini alabilirim; ama almayabilirim de, çocuk yine de büyüyecek.

işte eyle

reis söylemiş.

çocuğun gelişimine 1 birim destek olabilirsin, paran varsa 10 birim destek olabilirsin.

çocuk patates çıkacaksa iki türlü de patates çıkabilir ama sen ne kadar çok imkan sunarsan o kadar daha iyiye imkan kılıyorsun.

olay hayatta tutmak değil, birey yetiştirmek, ona hayat inşa etmek.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bide adam 28 yaşında evlenmiş ev geçindiriyor. üstüne huzursuz bir evliliği devam ettirmeye çalışıyor.

burada bile çoğu kişi bırak evlenmeyi o yaşta daha babasından harçlık alıp master yapsam, askerden kaçsam, gezsem tozsam vs. derdinde.

bu durumdaki birine bide çocuk yüklersen hayatı mahfolur.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

bu durumdaki birine bide çocuk yüklersen hayatı mahfolur.

kaynak ??

saka bir yana hic birsey olmaz..sadece soz konusu durum insanlarin *ikinin keyfinde olmasi ruh halidir..

babalamizdan dedelerimizden o yaslarda coluk cocuk sahibi olan bir suru insan var..hatta 15 inde evlenip de 30 lu yaslarin baslarinda buyukanne olan bir cok da insan..

tek dert milletin agzina sakiz hayat standartlari yasam kosullari..kosullarin ona gore duzenlenir yapmak istedigin zaman herseyin altindan kalkarsin..yapmak isteyen yapar..

bizde -turk halkinda gecikmis ergenlik diye birsey var..erken yaslardan aileden kopamadigimiz kendi hayatimizin sorumlulugunu alamadigimiz icin-bazi durumlarda da is bulma hayatina yon verebilme kapasitesini kazamanadigi icin insanlar ergenlik tutum ve davranislari 40 li yaslara kadar surebiliyor..olgunlasmamis karakterler her yonden tutarsiz davranis olarak topluma donuyor..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...