Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Liebe said:

naninin böyle efsane ötesi hareketleri ve golleri var. ve yaptığı takımlar öyle çanakkale dardanel flan değil, barcelona city arsenal chealsea gibi top class takımlar ama diego da üç aşağı beş yukarı o seviyelere yakın top oynadı ve nefis bilek hareketleri asistleri ve golleri ile biliniyordu gördük türkiyede düştüğü halleri. ayakta duramıyor tekme tokat yere indiriyorlar resmen cam gibi olmuş ne olduysa o büyük sakatlığından sonra. naniyi de göreceğiz kendini ispat etmiş bir topçu ama burası türkiye, hürriyet gibi servet gibi yalçın gibi adamlara karşı oynayacak abi öyle umduğumuzu bulamazsak çok şaşırmayın.

Daha söylenti varken de diyordum hep, olursa Quaresma etkisi yaratır diye. Nani üzerine olası beklentileri Quaresma'yı baz alarak kurmakta fayda var. Çünkü onun tarz, yetenek ve kariyerine yakın o mevkiideki son dönemlerdeki en iyi transfer oydu. Onun geldiği yaşta neredeyse birebir aynı başarıları ve istatistikleri yakalamış iki oyuncudan bahsediyoruz.

73 maç 18 gol 27 asist Quaresma'nın bizdeki istatistikleriymiş. Bunu disiplinli bir şekilde oynamadan iki sezonda yaptı ki ikinci sezon tamamen bizden kaynaklı sorunlu sezondu. Onu saymazsak düzgün oynadığı Schuster'li ilk yılında 39 maç 11 gol 16 asist yapmıştı. Eğer Pereira kolay bir şekilde Nani'yi disipline ederse bu ligde ve FB de bu istatistikleri her şekilde yakalar.

Oyuna katkıları tahminen aynı seviyededir. Bireysel yetenek bazında Q7'nin üstünlüğü var diyebiliriz sadece ama Nani daha iyi takım oyuncusu olduğundan o eksikliği kısmen artıya bile çevirebilir.

Yani şöyle düşünmek gerek. Nani bu yıl 35-40 maç arası çıkıp 11 gol 16 asist falan yaparsa ona kim çıkıp laf söyleyebilir ki? Ki ben yapabileceğine fazlasıyla inanıyorum. Q7 bu ligde yaptıysa o da çok rahat bir şekilde yaklaşır, yapar hatta geçebilir de.

Tek sorunu işte disiplin sorunu, Ferguson'un tezhagındayken babalar gibi disipline olduğundan dolayı hep parlak performanslar gösterdi. O bıraktıktan sonraki sezon Nani resmen hiç yoktu. Manu resmen para istemeden kiraladı da Sporting'te kendini biraz bulunca para etmeye başladı. Q7 topla oynamayı sevdiğinden dolayı bizdeyken çıkıp maçlarda bol bol iş yapıyordu. Yani takımdan bağımsız, çok saçma şeyler yaptığı da oluyordu ama istatistiklerini de koyuyordu. İkinci sezonu saymıyorum. Fiko sağolsun ağzına sıçtılar adamın ama ilk sezonu rüya gibiydi.

Burada Nani eğer tekrar Manu günlerindeki gibi disipline edilirse başarısız olması için tek bir mantıklı sebep bile yok. Her şekilde maliyetine göre çok iyi bir transfer bana kalırsa.
Sosyal ağlarda paylaş

İsmail Kartal:

"Benim günahım neydi?"

Bu arada Robin hayırlı olsun. Kıskandım net. Çok çok iyi transfer.

5 mio bonservis, 5 mio imza parası yıllık da 4 milyon + bonuslara imzalamış bile 3+1'i. Bonservisinin düşük olma sebebi ManU'nun sadakat bonusu ödemekten kurtulmak istemesiymiş.

Stadın isim haklarını 10 seneliğine satmış galiba Aziz 90 milyon Euro'ya. Ayrıca forma reklamı için yıllık 6 milyon Eurodan sponsor da bulmuş. Bu paraları bu sene transfere gömdü başarı için belli ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...