Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

For Honor

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

Aceace said:

xunn said:

"Read" dediğin şey guesswork'ün romantize edilmiş hali falan.

Abii Koca janra'yı bitirdin... Kapattım gidiyorum.

Pk'da da rework sonrası 5. tane (Block, parry, deflect, OS parry, Parry cancel) opsiyonu olacak. Sadece charged heavy kalacak eksik olarak.

Bash yok. PK'nın defansif hiçbir eksigi yok, initiating eksigi var zaten. Zone çok kırık bir poke, initiating veya hata yapmaya sebep veren bir hareketi olmadıgı için zone gibi çirkin bir tool kendini justify ediyo malesef zaten. Rework'ü de çok meh, Tekme lazım abi çok net tekme lazım.

Hani turtle yapan iyi oyuncuyu açman için parry, block diye düşünmeye baslayan adamı dodge da atmam gerekebilir diye düşünmeye ittiğin zaman beyne avenue açıyosun zaten. Shaman bu yüzden bu kadar başarılı bir design ve kimse çıkıp OP diyemiyor. Hani karakteri güçlü yapmanın yolu BLOCKLANAMAYACAK KADAR HIZLI ATTACK değil.

Conq mevzusuna gelirsek herhangi bir prompt gördügünde defansif opsiyonlardan birini fırlatmak read değil işte. Read o kadar basic birşey değil, iyi conq'la kötü conq arasındaki fark o değil, o çok daha meta birşey. Conq'un kit'i read bazlı değil demek istedim, read diye birşey yok değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni başlayanları biz hızlandırılmış eğitime alıp 1 saatte "ultra noob"tan "matchmaking random" seviyesine çıkarıyoruz.

Diskord'a girin abi defalarca yazdım. 1 saatlik işi var. Yazarak anlatmak gerçekten çok meşakkatli. Hemen her akşam 3-4 kişi oluyoruz zaten.

Ben aldıydım ya 5 maç şeysini.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi Season + Gold kombinasyonu var sankim 80 liraya veya delux 58 lira. Değer mi season + gold?

Onun dışında gece bir 4 saat oynayabildim. tutolar single da ilerledim azıcık, PVP yapmadım daha.

Ancak kafama yatan bir class bulamadım, daha dogrusu sahipleneceğim bir klas bulamadım. Dual wield istiyorum, japon istiyorum 2 seçenek çıkıyor karşıma Aramusha, Shinobi 2 side en ezik herolar listelere göre. Düzelme umudu olur mu bunların :D...

Pk oyun tarzı kafama yatıyor ama tüm listelerde en üstte op modda bir soguma geldi birde Knight sevmiyom abi ben, assasin creed de sevmiyorum!

Berserker desen balta sevmiyorum :D...

Kensai ye sanki sıcak bakabilirim japon katana olur dual wield olmicaksa :D... Ama 35 yaş üstü için gider mi bilemedim defansif reaksiyon time açısından sıkıntı yaratır mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben alan herkese gidin en ucuzunu alın diyorum. Çünkü bu bir dövüş oyunu. Bir karakteri mainlemeniz ve uzun süre oynamanız gerekecek. Zaten kendi mainini oynarken/öğrenirken başka karakterleri açacak kadar ingame currency (steel) birikiyor. Starter alırsan kozmetiğe steel harcamamak şartıyla, karakterleri açmak 1 hafta alıyor (dailyleri yapacaksın işte. Hearthstone gibi düşün) Paran varsa delux de alınır tabii ki.

Reaksiyon kısmı sıkıntılı işte. Ben 31 yaşındayım. Bilgisayarım patates. Stabil 60 fps alamıyorum. Human benchmarkım 300 civarı. Yani uzun lafın kısası benim bu oyunu oynayamıyor olmam gerekiyor. Gel gelelim rakibimi kendi istediğim şekilde savaşmaya zorlayarak oynamaya devam edebiliyorum. Bazen yetemediğim durumlar oluyor ama yapcak bişey yok. Sen de eğer "Ben über tryhardlıcam, dünya şampiyonu olacam" kafasında oynamazsan sorun yok. Ha bu arada son katıldığımız 2v2 turnuvasında takım arkadaşımla beraber finalistlere elendik. O arada 5 tane takımı 2-0 elemeyi başardık. Kısacası reaksiyonların yavaşladığı için bazen yetemediğin olabilir ama fightı kontrol etmeyi başardığın müddetçe iyi bir oyuncu olabilirsin.

O listede "C" tier olmayan bütün classlar ile rahatlıkla oynayabilirsin. Ha "C" tierdeki bir classla da oynayabilirsin ama oyunu öğrendikçe classının ne kadar yetersiz olduğunu göreceksin.

Oyuna yeni başlayanlara ben Raider/Warden ikilisini öneriyorum. En azından bu ikisi ile 8-10 saat oynamak lazım. Çünkü bu iki karakterin moveseti son derece sade. Böylece oyuna yeni başlayanların block/dodge/parry/gb gibi temel oyun mekaniklerine daha kolay adapte olduklarını düşünüyorum. (Ben Warden'ı rep 1 yaptıktan sonra kendi mainim olan Conq'a geçmiştim)

Main seçmek için acele etme. İllaki hoşuna gidecek bir karakter olur. Ona geçersin.

Dual wield fetişin için doktora görün :)

Edit: Bunu çok sık tekrarlıyor gibi oluyorum ama Diskorda girin abi. Oyuna yeni başlayan birisine oyunun nasıl oynanması gerektiğini Bilal'e anlatır gibi anlatan hiç bir resource yok. Youtube'daki videolar felaket outdated. Diskord'ta 1 saat içerisinde oyunu nasıl oynamanız gerektiğini uygulamalı olarak anlatıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilalden daha fazlasına ihtiyacım olacak galiba ağır yeteneksiz çıktım :D...

Bu arada başladık yavaş yavaş story bitince ekşiyeceğim kafana rahat brakmayacağım seni. Aklımda kensai var beleş hero zaten 0 dan sonsuza dek gitcem :D... Zaman yok başka hero kasmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ranked Duelde hiç final kazanamamıştım, neredeyse istisnasız hep yarı finalde dayak yiyordum, şimdi üst üste 2 defa kazandım gtüm kalktı.
Sonunda Bronze 5'e çıkmanın haklı gururunu yaşıyorum.
gülmeyin lan

Yalnız oyun aşırı yorucu. Refleks olarak 5-10 dk sonrasında dibe vuruyorum. Yani ciddi ciddi oynarken reflekslerimin köreldiğini hissedebiliyorum (yaş 29)
Özellikle efans konusunda aşırı problem yaşıyorum. Assassin classların reflex guardıyla blocklamak bile zor geliyor, parry deflect filan rakip aşırı aptalca bir hata yapmadıysa yediremiyorum.
Ama işte ben de oyunu kontrol etmeye çalışıyorum Aceace gibi. Shinobiyle kanser ede ede kazanabiliyorum işte 1v1 de bile. Vur-kaç filan çok efektif olmasa da ve counterlayabilen birisi gelince ağzımı kırsa da oynaması bayağı keyifli geldi. Olmazsa R1R1R1R1R1R1R1R1R1R1R1R1

Bu arada R1 demişken Keyboard/Mouse mu oynamak lazım Gamepadle mi? Ben dövüş oyunu diye keyboarda dokunmayı denemedim bile ama Gamepade gerek yok Kb/M daha iyi diyenleri filan gördüm. Yol yakınken değiştirsem mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni gördüm mesajını.

Abi kb/m de controller da kullanılıyor. Tamamen kişisel tercih. En üst seviye oyuncular arasında her ikisini kullanan da var.

KB/M'nin bir avantajı var. Zone atağı bir tuşa atayabiliyorsun. (Bende mouse 4'te mesela) Controller'da da custom tuş atayabilirsin ama boşta tuş bulmak biraz zor olabilir :)

Çünkü PC ve Mouse master race!
Sosyal ağlarda paylaş

Double pool demek oyunda ranked girmek isteyen yakın skill seviyesinde 4 değil 8 kişi varmış demek.

Ben 45 dakika bekleyip 4 kişiyi bulamıyorum sen 10 dakkada 8 kişi bulmuşsun. Ben double/quadro poolları sadece ranked mode İLK geldiği hafta görmüştüm. Sonra sadece single pool görebildim. O da görebilirsem.

Bi de 10 liraya en dandiğinden mikrofon alıp gelsene diskorda :D
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Rep8 oldum, kutuları patlatıyorum.
Tabi yakın bir zamanda item update filan gelmeyecekse. Gelir mi? Bekliyim mi?
Refined gear rep 8 de çıkıyor mu? Yoksa 1-2 rep daha mı beklesem?

Stat olarak hepsinden azar azar verenlere mi abanıyim yoksa minmax mı yapmak lazım?

Refined gear'ın refined olmayan geardan tek farkı kafasında yıldız olması. Sadece kozmetik.

Ayın 17'sinde item update gelecek. Ama tabii onlar da kozmetik amaçlı.

Gear stat konusu...

Helm: -Def, + Exhaustion Recovery, ++ Bleed Resist
Chest: ++Def, +Revenge Armor, -Revenge duration.
Shoulder: Balanced.

Weapon1: ++Attack, +Def. Penetration, -Block damage (Conq, zerk ve Cent Balanced kullanıyolar)
Weapon2: ++Revivespeed, +Attack, -Execution
Weapon3: ++Revenge gain, +Attack, -Revenge attacks.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...