Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

For Honor

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

4v4 shinobisi ile 1v1 shinobisi arasında çok ciddi fark var ya. Anlayabiliyorum derdini :D

Shino kick tuhaf bir şey. Çok fazla opsiyonu var ama hiç biri çok ekstra iyi değil. Genellikle shino oyuncuları hemen hepsini kullanmak suretiyle rakibin "kafasını karıştırmaya" çalışıyolar. Yani şöyle.

Dodge>light
Dodge>gb
Double dodge>light
Double dodge>heavy
Double dodge>kick

Kickten sonrasında da 3 opsiyonun var

Double dodge>kick>backflip
Double dodge>kick>sickle rain (Kickin tuttuğunu varsayıyorum)
Double dodge>kick>neutral (yani hiç bir input yapmamak)

Bu opsiyonlar bakınca wuhuu gibi geliyor ama çokta aman aman iyi değiller aslında. Ama işte Shino'nun damage'i o kadar yüksek ki... 1 defa yanlış reaksiyon gösterince kol gibi hp gidiyor.

OS Highlander ve Kensei'nin trackingleri inanılmaz.. Shamanın jump attack trackingi de öyle. Uçuyor resmen apla.

Cent'e karşı sakin kalman lazım. Oyundaki en "pubstomper" denilesi class sonuçta. Cent'in unblockableları hakkatten çok kötü. Eğer sakin kalırsan ve full charge yumruğu ya da full charge heavy'i yemezsen cent bayaa meh.

Shinobi'nin deflecti 50 (elli) vuruyor. Oyundaki en ağır deflect punishi. Kesinlikle yapabilmen lazım. Şöyle diyeyim. Ben conq ile her lightımda 13 vuruyorum. Shinobiyi öldürebilmem için 9 defa light yedirmem lazım. Eğer bu 9 lighttan 3'ünü deflectleyebilirsen ben ölüyorum. Deflect yapmak zor. Kabul. Ama rewardı aşırı yüksek. High risk/Very High Reward gibi düşün.

Ya bi de... Abi diskorda gelsene. Böyle yazarak anlatmak çok zor gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Hi all,

I've been in rehearsals all day (btw we never rehearse the Warrior's Den so it's mostly just a lot of Roman screwing with me) and I am prepared to say tomorrow's stream is going to be DOPE AS HELL.

It's our Season 6 Reveal Stream, but it's also happening during our Free Weekend, so we expect some new folks to be in the mix. Oh also we're doing Twitch Drops and will be rewarding a small number of lucky viewers 100,000 Steel! All you need to know about connecting your twitch account to your Uplay account here: https://forhonor.ubisoft.com/game/en-us/news-community/164-322363-16/chance-to-win-big-while-watching-the-warriors-den-special-event-may-3rd-2018

NOTE ON DROPS: You will not see the drops arriving on your account during the stream! Because it takes so long to process for these big streams with thousands of people, the delivery will be delayed to some time between May 4-7. So DO NOT PANIC if you don't get notifications during the stream, it's by design. Please help spread the word in chat when people ask.

We will have EIGHTEEN (18!) different guests on stream to tell you all the things.

We are going to show you NEW REWORKS.

And that's not all. Also:

We're live from Ubi Montreal but not in our usual streaming room!
New Map Reveal
EduTAINing gameplay (what?)
An update on our Dedicated Servers with Team Onion
New Season 6 Gear Showcase!
An Update from Bio and Damien with a new QoL feature YOU GONNA LOVE
A dramatic opening short film
An in-depth dive into the process of creating new executions with our Executioners
OH ALSO MAYBE NEW EXECUTIONS REVEAL IF YA NASTY
And a special segment right at the top of the show I'm personally VERY excited about.

Yarın saat 7'de başlıyo olması lazım. 6'da olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Dun iki oyun attim ben, isten gucten giremiyordum bir suredir. Attigim en iyi oyunlar oldu resmen.

Tokat yedik baya bi, adamlar 1000 puana ulastilar biz respawn olamaz olduk. Ama o zamana kadar dandik dandik oynayan tum uyeler olarak bir araya geldik nasil olduysa. 4 kisi THIS IS SPARTA moduna girdik inanilmazdi. 700 puandan 1000 puana gelene kadar 4 kisi hic ayrilmadik. Karsi taraf da bakti olmayacak, toplandilar 4 kisi. Sonrasi resmen meydan savasi zaten. Kenseinin son feat dedikleri kadar var, resmen parladim savasta. Catapultlar falan baya yalan oldu herkes bekleyince tabi kimse yemedi.

Sonra ayni takimla bir oyuna daha girdik, karsidaki takim degisti full. Gene tokat yedik 1000e kadar sonra yine ayni sey yasandi sdfsdfsd. Bu sefer 4. feati caktirmadan duvarin arkasinda actim birde, dumduz dalinca adamlar ne oldugunu anlayana kadar kesip bictim zaten sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Conq reaksiyondan ziyade metodik/mindgame temelli oynanan bir karakter.

Bak şimdi bir conq defansif olarak gelen bir atağı

-Blocklayabilir.

-Deflectleyebilir.
(Feint>gb ve feint>dodge'a karşı kaybeder)

-Klasik parryleyerek 100 ms gb vulnerability kullanabilir.
(Feint>parry'e karşı kaybeder. Feint>gb'ye genelde kazanır. 100 ms de olsa denk geldiği olabiliyor)

-Zone ile parryleyebilir.
(Feint>parry'e karşı KESIN kaybeder. Soft feint tabanlı ataklara ve Feint>gb'ye karşı kazanır)

-Charged heavy ile parry deneyebilir.
(Feint>gb'ye karşı KESİN kaybeder. Feint>parry'e karşı KESİN kazanır)

-Heavy>Shield uppercut ile parry deneyebilir.
(Feint>parry ve Feint>gb'ye karşı KESİN kazanır. Feint>dodge'a karşı kesin kaybeder)

Üşenmedim Conq'un defansif opsiyonlarını yazdım sana.

Clutch ve hatta daha doğrusu top oyuncuların çook büyük çoğunluğu reaksiyonları süper olduğu için iyi oyuncular. Karşılarına bir conq çıktığı zaman ise iş sadece tuşa hızlı basmaktan öte bir hale geliyor. Ben belki onlar kadar hızlı değilim. Ama conq oynayarak oyunu reaksiyon tabanlı oyundan daha metodik bir hale sokmuş oluyorum. Ha bazen yetmeyebiliyor. Ama en azından 200 ms Humanreactiontime ile oynayan birisini bile 50 fps bilgisayarım ve 31 yaş reaksiyonlarıyla karşılayabiliyorum.

Geçen turnuvada Jerkenheim ile beraber oynadık. Direk losers brackettan başlamamıza rağmen 7. bitirdik. (ilk maç DQ yedik de) Clutch ve myx ikilisine kaybettik. 5 maç üstüste 2-0 sonuç aldık. (Ki arada adamiak, azure, melty gibi iyi oyuncuları da eledik)

Clutch'ın conq kanser demesinin tek nedeni işine gelmiyo olması o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sıkıntıyı kendin postlamışın zaten, diger bütün classlarda 2 tane opsiyonun var, blocklıcan, parrylicen. Conq'un defansif kiti aşırı overloaded yani, oturupo burada guesswork olmadıgını iddaa edemezsin.

"Read" dediğin şey guesswork'ün romantize edilmiş hali falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...