Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ark Survival Evolved

paradoksalkedi

Öne çıkan mesajlar

Dun 5 saatlik raid yaptık cok acayipti.

Gunlerdir lowbielere salca olan, sadece kuslarla milleti atıp fırlatmak raptorla adam kovalamak ve trikela tahta ev yıkmak dısında birsey yapmayan bir tribe vardı. Bizim ilk kurdugumuz base i de Boyle hayvan gibi bi yere kurulmuslar (kuzeydeki oasis). Her yer cit duvar falan level 50 carnolar rex falan var basede.

Yavas yavas baselerine saldırmayı dusunmeye baslamısken, soyle grenade yapalım boyle c4 yapalım sunlara dikkat edelim diye taktik yapmaya calısıyorken, yeni kurdugumuz alliancedaki diger tribe "biz giriyoruz" dedi. Eh dedik yeni alliance i onurlandırmak lazım biz de hemen hazırlandık. Adamlar Rex ve spino getirdiler kapıları kırıp girelim diye.

Once bi kac tane spike ı kırdırıp uzaktan oklarla 2 3 hayvanı oldurduk. Baktık yeterince zarar veremiyoruz. kuslarla kendimizi catılara bıraktık. Catıdan hayvanları oklamaya basladık. Oklar bitti ama hayvanlar bitmedi. Bu sırada rex ve spinoyu iceri sokmaya calısıyoruz ama olmadı cunku adamlar wooden gateleri glitchlemisler vuramıyorsun.

Neredeyse hersey tas duvar ama catıları tahta bırakmıslar. En ortaya dusurecegini dusundugum catıyı kırmaya basladım. Kırıp iceri girdim. Bu sırada bizimkiler geri gitti cunku uzerimizde explosvie olmadıgı icin rex le spino yu iceri sokamıyoruz glitchledikleri kapıları kıramadıgımız icin. Tek basıma evin icine girdim catıdan. Yerdeki insanalrın uzerindeki esyaları kullana kullana tek tek evin icindeki kapıları kırdım. Adamların smithysine ulastım. Adamların smithysinde 12 tane grenade yaptım ve icerden bir duvar sectionını patlattım. Baskaları da oldugum eve catıdan geldi adamların 2 katta 4 farklı odasındaki kutularındaki esyaları kullanarak evi talan ettik.

Grenade yapmaya donenler de tas duvarları patlatıcak sayıda grenade yapıp geri donduler ve duvarları patlattık. Diger binalara girmeye basladık(5 tane bina yapmıslar). İceri rexle spino yu soktuk. Herseyi yerle bir etmedik ama geriye uzerinde calısabielcekleri hic birsey bırakmadık. Bir tane de atıs alanı yapmıslar olur da kuslarla saldırırsak diye heralde. Orda 1 kisi kuslara silahla ates ediyordu. Boyle pencerenin birinden. Penceredeki adamı kusla tasıdıgımız biri uzaktan vurdu. Ve alanı temizlemeye devam ettik.

5 saat sonunda 4500 narcotik, 15 tane falan saddle, 100lerce crystal, metal toolar aldık. Adamalar lowbie grieflemek icin low/mid techde kaldıgı icin bunların ustunde birsey alamadık ne yazıkki. Ama dolaplarında ustlerine calısabilecekleri 1 tane bile item bırakmayıp yavasca yuvamıza geri uctuk.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni patch geliyor yine bir dunya sey eklemis duzeltmisler

Upcoming Version: 181.0 (ETA: Tuesday 9:30AM EST -- STATUS: IN LIVE TESTING)
* Re-enabled Official ARK Server item uploads to Steam Inventory: had disabled it due to a dupe bug which is now fixed ;)
* Official Servers are now upgraded to the equivalent of "2.0" difficulty, rather than 1.0
* Added two more player and dino levels, to get more engrams for the new goodies
* Shader Model 4 (DX9, DX10) mode now looks a TON better, with proper light intensities, shadows and night lighting and dynamic lighting
* NEW DINO: Plesiosaurus (with custom saddle!)
* NEW DINO: Ichthyosaurus (with custom saddle!)
* Players are no longer allowed to carry more than 20% over their maximum Inventory Weight, as this was otherwise exploitable when standing on Dinos.
* AFK kick Timer at spawn/respawn screen: server configurable, default 40 minutes
* Structure Paint effect looks much better and fully covers the surfaces
* Preparation for tomorrow's Mac & Linux game releases :)
* Removed Weight limits on Smithy, Fabricator, and any other Structures which accidentally still had them
* configurable server auto save interval
* pipes/cables are no longer considered "enemy" foundations that prevent building nearby
* Obelisk terminals no longer get an auto-demolish timer
* Sabertooth level-up damage scaling ramp reduced by 50%
* In online PvP, use of sleeping bags now triggers cooldown to all your sleeping bags nearby.
* Taming with Higher Taming Affinity now increases base level of dino up to 50% if 100% effectiveness, improving its base statistics (previously wasn't doing much, was only generally increasing their damage)
* Added missing mammoth dossier
* Using spyglass now shows Floating HUD of Dinos, Players, or Structures that you are _directly pointing at_, for long range reconnaissance
* C4 can now be placed & detonated underwater
* Buff timers no longer 'appear' to reset when you relogin
* Dragging a body no longer removes your FPV hands (bug required players to manually switch to weapon and then back to hands to restore their hands :-P )
* Various minor bug fixes

* NEW STRUCTURE: Poison Gas Trap
* NEW FEATURE: Emote Wheel!
* Nonviolent Taming method for Ichthyosaurus (will follow-up with implementation for all Herbivores soon)
* Mod makers can now override the minimap and spawn regions
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...