Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ark Survival Evolved

paradoksalkedi

Öne çıkan mesajlar

Cok ugrastım ama base i ulasılamaz yapamadım metal spikelarla. kedi ve kus girebilir ama gerisine karsı bayagı saglamız (eger birileri 20ser tane nade ile gelirse is baska tabi).

Autoturret yapabiliyomruz suan. Sadece ammo yapması kaldı geriye(500 tanecik kadar falan). 2. katı cıkmak lazım metal base e. Yerimiz cok daraldı. Megaladonları aldık. Oil ve perl farmlamaya basladık. Gece gunduz auto turreti 4 5 gun acık bırakcak kadar gasoline imiz olabilir suan oyle oil farladılar.

Kitin farmı cok rahat ben bugun 3 kez girdim biraz daha aklımıza geldikce kediyle girsek sonsuza dek paste yapacak kadar kitinimiz olur suanda bile 700 tane falan basede vardı. Yarın metal ve stone farmı lazım. Hatta cok fazla stone kasmak lazım metal daha kolay. Ki base in ikinci katını cıkalım ve ammo yapabilelim cook fazla gunpowder istiyor.

Hayvanları iceri sokacagımız bir alan yaptım ama yine degnekcilik yapıyoruz icerde hala guvenemedigimiz icin durumumuza. Ama 2 3 gun daha saglam kalır bu oil ve perl farmını surdurursek grenadeleri alır herhangi bir base i patlatır geri doneriz.

2. katı cıkmak icin 16 wall 16 ceiling desek 4000 metal ore 2200 civarı stone 1100 civarı da kitin gerekli. 4 5 kisi girissek 2 saate falan tamamlarız. Bu arada dalmak icin gerekli olan yemegi yapmak icin large ve medium plotları atıp sakladılar falan. Guzel oldu o is de. Bakalım yarın sonuclarını gorucez.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvanat bahçemizdeki dünkü kayıplar:

Dağa metal farmlamaya gittiğimde 4 sabertoothun saldırısı sonucu kayaların arasına sıkışıp, dağın "içine" düşmem (dağın içi boş ve altı su bu arada) suda boğulmam ve nerde olduklarını bulamadığım için level 2 sabertooth tarafından kesilen 2 raptor, Haydar ve Hayriye.

Raptor tamelemeye diye çıkıp hadi bulmuşken level 24 kuş tameliyim dediğim sırada 20 dklık elektrik kesintisi sonucu hakkın rahmetine kavuşan akrep, Sokarcan. (işin ilginci Sokarcanın üzerindeki bana bişey olmamış sadece chitin chest armorum kırılmış)

Kaybımız büyük, acımız derin.

Bu akşam ne olacak bilemiyorum. :(
Sosyal ağlarda paylaş

pteranodon un basında 2 ye kadar bekledim %90 a geldi. superonline alt yapı calısması yapmaya karar verip tabiki haber vermedigi icin internetim gitti. 20 dakka girmeye calıstım birsey olmayınca yattım. kalktıgımda aynı yerde duruyodum kendi kusuma en azından bisey olmamıstı. Ama level 30 pteranodon tabiki gitmisti. Dun bi sure konusmayınca ben TS de insanlar gider oldugum yere bakar diye dusunmustum ama kimse bakmamıs. kısmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Abiiiii. Offf. O kadar uğraştık yani.

Ben kalmak isterdim ama kaç akşamdır geç yatıyorum pert oldum valla. O yüzden 1 gibi çıktım oyundan.

Bana da oldu aynısı geçende. Sokarcan öyle ölmüştü işte. Yerini bir ben biliyordum tabi benden başka kimsenin gelmesi zordu oraya. :(

Neyse canın sağolsun. Bu akşam yine arar buluruz. Bu sefer iki tane bulalım bir tane de bana. :)

Ben yokken Petite e sahip çıkıyorsunuz di mi? Çok güzel pet oldu valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

ben oynayamıyorum bunu ya. detayları çok kısmam gerekiyor o zaman da leş çamur gözüm yoruluyor, biraz açınca fps düşüyor yine yoruluyorum dffg

biraz daha optimize etsinler öyle bulaşıcam da o zamana kadar da hype geçer herhalde :/

aynen haftada bir girip deniyorum optimize ettiler mi diye. olmuyor hala. optimize olduğunda hypo bitecek. en iyisi refund ediyim şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar ne çalışıyor be

pcoming Patch Notes 177.0 (ETA Thursday 1 pm UTC)
You can now make the T-Rex ROAR!!! with alt fire. The first of many ;)
New Structure: Reinforced Steel Vault, for when you gotta store a crapton of items with maximum security
New Structure: Wood Spike Barricade, for when you just gotta build a quick defense on the cheap.
New structure: "Bookshelf" to store mass quantities of blueprints and notes and implants
Custom Skinned Mammoth Saddle & Sabertooth Saddles
Storage Boxes now only use slots, not weight
New Cosmetic: Dino ???
Major improvement to asynchronous background streaming, resulting in smoother overall performance when moving through the environment
Can now adjust a setting for whether you want your dino to auto-collect inventory from things it kills
Locked Doors now always accessible by Tribemates (PIN-coded doors follow the governance setting)
fixed fall damage to never get a super high instantaneous velocity, is now time-based.
fixed water jar blueprint
Supply Drops now give crafted items again, albeit at adjusted rates
Tribe governance can now be reset
Flyers do 60% less damage to structures
Guns/explosives are 20% more effective against dinos
Doubled number of item slots on "Smity", "Fabricator", etc
Linux Dedicated Server!

http://www.win-vector.com/blog/wp-content/uploads/2014/08/somuchwin.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun ust uste 3. aksam galiba insanların girmedigi. bu kadar buyuk base kurmamızın tek sebebi kalabalık oldugumuz icindi simdi maintanance i kimse girmedigi icin is gibi olmaya basladı. Diger adamlarla da konusucam sanırım. Eger gecmek isteyenler olursa soyle saglam bir unofficial server bulup ona gecmeyi dusunuyorum. hem dino levelları yuksek olur. hem de griefinge karsı sabah 5 raidlerine karsı kuralları olan bir server bulsam super olur. Cunku suan 2 tribe her sabah bize saldırıyor sıkılmadan. Bisey de alamıyorlar da sonucta ama birsey alamamaya devam edebilmeleri icin yapmamız gereken is 2 3 kisini yapabileceginin ustunde. Bugun herif cıplak gelip wild brontoyu bizim base e daldırmaya calısıyordu falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...