Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Tüm forumun Sam konusunda hissiyatıma ortak olduğunu görmek gözlerimi yaşarttı hakikaten.

Fallout 4 te yaşadığım en epik kombat deneyimi, Minuteman Castle ın ortasınadaki radyo kulesinin etrafında geri geri daire çizerek Mirelurk Queen i kitelayıp kesmek ve Sam diyor ki, bu deneyim epik, Witcher 3 kötü.

Piki.

Witcher 3, sadece kalkanın süs olmadığını combata yansıtma başarısı için bile övülmesi gereken bir oyun. Karşındakinin staminasının olması, sonsuza kadar bloklayamaması, hareketleri bir ağırlığının olması lunge edip kaçıran düşmanın senin counterattackine karşı zayıf kalması vs. Ama yok onun yerine Power Armor la sneak edelim, melee silahla tek vuruşta indirelim ya da bazı moblar tamamen random olarak her kılıç savurduğumuzda bloklasın, akşama kadar uğraşalım. Bu olay herhangi bir sistem veya resource a bağlı olmasın. Piki.
Sosyal ağlarda paylaş

Of ne dirdir donuyor forumda her koldan ucmaya baslamis herkez. Almanlar fuzyon reaktorunu buldu burda hala gakguk, bari aranizda birinize odeme yapsa su firmalardan biri, bir ise yarasa bu kadar carpistiginiz.

Sam al bunu dene, oyunda ki her fight'i Gwent oyunu ile yer degistiriyor. Seveni cok.
http://www.rockpapershotgun.com/2015/12/07/the-witcher-3-mod-gwent/

W3 combati bencede zayif (ki w3 iyilesmis hali gibi geldi bana 3leme arasinda) ama dunyanin en kotu combati degil, abartmayin ya gozunu seveyim hangi combat mekanikleri var MUTHIS AUU AUU olan diyin bana ogreneyim bende?

3rd person kamera combatinda Batman bile bayiyor bir yerden sonra, God of War denmis, rahat kafa ACTION dalinda QTEler'in yakistigi tek combat sistemi o oyun yahu. Action'un sozluk anlami bir oyun. Ne bileyim, sirf combat uzerinden oyun yargilamak cidden yakismiyor. Durum Zelda'dan Dark Souls'a kadar genelleme yapacak hale geldiyse gozden kacan birseyler vardir bence.

Horace a katiliyor gibiyim, hikaye anlatimi ile oyunun tarzi cuk oturmamis sanki, silahlar/statler/loot arkada kaliyor..ama canavar avina cikmadan once hazirlik yapmak hosuma gitti acikcasi hehe.

Genel olarak ben baya memnun kaldim W3'den ve ProjektRED'den. Hala bitiremedim, build olarak light armor fast attack/crit gittim, ama aklim kaldi heavy attack heavy armorda.
Sosyal ağlarda paylaş

ya arcade twitch combat işte uçmalı kaçmalı, kralını oynadım o da benzer. düşman sallayınca kaç, gardını düşürünce vur yani rocket science değil. buna ben rpg desem fizana kadar kovalarsınız normalde.

araya iki mesaj girmiş.

jaan, özel bir beklentim yoktu da çakma monster hunter combatı beklemiyordum. oynamayı sevmediğim bir tarz iyi yapılmışlarında bile. kötüsü olunca tam bir çile.

abi mono, god of war benim kuzen bütün seriyi oynadı bende bıraktı, ben 2 saat oynadım bıraktım. sevmiyorum yani. bu da kötüsü yani ne bileyim biri batman filan demiş burada, batman ile arasında uçurum var kalite olarak. onda çok temiz geçişler combolar filan yapılıyor gene oynanıyor iyi kötü.

müthiş combat olmasına gerek yok onu diyorum, kötü olmasın yeter. al mesela vermintide oynuyoruz, sade combat ama kötü değil, temiz.

qwent'i bilmiyorum bakmam lazım nasıl.
Sosyal ağlarda paylaş

Kac yillik bir combat tarzini topa tutarak konuyu degistirme abi, Boks sporunu'da sevmeyebilirsin, ama basite indirgeyip kotulemeden once bir dusunursun. Cok buyuk genelleme yapmissin bence Arcade Twtich Combat diyup verdigin oyun isimleri ile. Dark Souls da ayni sinifa giriyor Zelda'da..yapma abi. Yapiyorsanda cikar fikrini daha iyisi boyle olmali de devrim yarat.

"Ben begenemedim bir turlu pehh" diyip gecebilecek iken kocaman bir genre'yi kotu demek yakismiyor abi. Fighting oyunlarini nukeleyelim kulturden o halde hepsi cok kotu.

Yani ne bileyim, Street Fighter'ra cok kotuyumdur ama bu oyunu kotu olarak etiketlememe neden olmaz yaw. Onu W3 combati ile kiyaslayamam...
Sosyal ağlarda paylaş

ben de street fighter'da kötüyüm ama street fighter en iyi dövüş combatı, dövüş oyunları da iyi bir genre. oyunda kişinin kötülük-iyilik meselesi değil zaten abi.

god of war'ın da alıcısı var, zelda'nın en çirkin oyunu bile goty alıyor. bullet hell oyun metacritic'de all-time en iyi pc oyunuydu hala w3'ten yüksek puanı, w3'ten daha iyi eleştiri alıyor steam'de. napayım yani seveni var diye iyi mi diyeyim? bullet hell hala inanılmaz kötü bence, bundan da kötü. aklım almıyor w3 ve undertale kadar kötü combatlı oyunların bu denli sevilmesi combat esgeçilemiyorken.

sevmiyorum diye kötü olmaz tabii ama kötü diye sevmiyor olabilirim belki de? burada zevkler ve renkler giriyor devreye doğal olarak, doggy'nin dediğine karşı durmadım zaten, "sana göre değil" demiş, doğru demiş. kötü lafı rahatsız ediyorsa öyle diyeyim madem.
Sosyal ağlarda paylaş

@Sam, Yok sadece "bence" eklemeni oneririm fikirlerinin basinda, aksi halde sirf tartismanin hatrina verdigin ornekler cok ucuyor abi.

W3'un combatini begenen zaten yok, eskilerine gore baya daha rahatlamis oldugu kanisini goruyorum, ama; 'Dunyanin en kotu combati cunku...' diyip ardindan verdigin, benzettigin ornekler butun bir genre'ya iniyor, hatta otesine geciyor..haliyle gercekligi pek kalmiyor dediklerinin, onu demeye calisiyorum.

"Meeh bekledigimden baya tirt combat sarmadi biraktim" demekte bi sakinca yok. Bende bir arkadasima hediye ettim W3 hevesle, ama gel gorki acayip action seven biri, yoruldu daha oyunu basinda hehe dedik gectik. Bu kadar kosturmacaya ne gerek var ki?

Diyorum ya cebinize para girse bari.
Sosyal ağlarda paylaş

abi mono benzettiğim örnekler kendi alanlarının en iyileri. ben onları bile beğenmediğimi, bunun onların yanına bile yaklaşamadığını söylüyorum millet çıkıp "DEVRİMSEL COMBAT İÇİN BACKPEDAL MI LAZIM HÜLOĞĞĞ TABİİ Kİ ROLLAYACAZ GİT GUD" yazınca. zaten ben dark souls vs oynayan adam olsam niye gelip burada sorayım yani, oynarım gene "ölüsü de olsa oynanır" deyip.

kaldı ki beğenenler bile combat kötü diyorsa sen düşün abi, beni zerre çekmiyor seri hiçbir bakımdan. sırf "güzel deniyor eh denemek lazım" diye oynuyorum yani, dişimi sıka sıka oynamam için sebep yok. hani öncesine çok bayıldığım bir seri olur böyle küfrede küfrede oynarım. w1'i sıkılıp bırakmıştım öyle ilk çıktığında.

w2'de zırhlarını filan iyi yapmışlar şövalyelerin, grafik de iyi. tutorial'ı bile kapattım çiçek toplatırken inanılmaz bayık. dragon age 2'nin lead'i kazma drizzt olanı gibi.

sordum ve cevabımı aldım zaten doggy verdi, dansede dansede oynanıyormuş 3 te, kendime eziyet etmeme gerek yok. birşey yok yani, forumda arcanum sevmeyen, overrated diyen insanlar da var kimse linç etmiyor. bu serinin sevmeyeni rolü de benim olsun varsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim "eh" deme sebebim combatin temposu sanirim, Batman kadar hizli/akici degil ote yandan Dark Souls gibi daha yavas tempolu ve hata affetmeyen gibi de degil, arada kalmis gibi geldi..Zorlugu arttirinca, yada Fleet Footed almayinca belki daha guzel olur bilemedim.

Ben sidestep + parry kullaniyorum dodge'dan ziyade, pack moblarin icine yuvarlaniyorum yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

Bloody Baron beni uzdu ya, pismanlik yasadim resmen.

Baron quest sonu

3 cadinin yolladigi bir questte, agacin icinde ki deamona yardim etmeyi sectim cocuklari kurtarsin diye, kurtardi, ama zincirleme seyler oldu, cadilar Baronun karisini cezalandirdi..olaylarin sonunda Baron kalesinde bunalimdan kendini asti agaca :(

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...