Jump to content

Jaan

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.850
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Jaan hakkında

 • Rütbe
  Jaan
 1. Jaan

  2020 ve sonrası oyun grafikleri

  Asıl üzerinde çalışılması gereken konuyu buraya linkliyorum. Ue4 ile bolca haşır neşir olunca, düzgün gözüken, karakterin adımlarının hızıyla senkron olduğu, geçişlerin doğal oldupu komplex bir animasyon sistemi yapmanın ne kadar zor olduğunu görünce ürkmüştüm. Yeni enginlerle beraber mocap çalışmalarınız daha doğal bir şekilde geçişlerle birlikte hesaplayacak sistemlere ihtiyaç var. Ha bir diğer konuda ai konusu. Oyunlarda ai d genelde engine den bağımsız son derece zayıf kalan ve o güzelim grafiklerin içine eden bir konudur.
 2. Jaan

  Baldur's Gate 3

  yeter artık, sven tamam eğlenceli adam vs ama beceremiyor şu oyunu oynamayı
 3. Jaan

  Terminator: Dark Fate (2019)

  Efsanelik mertebesinden bu kadar çorba hale getirilmiş başka bir film serisi var mı acaba? Düşündüm de tek rakibi starwars 🙂
 4. Jaan

  Google Stadia

  Gençler hedef müşteriler biz değiliz baştan şunu bir kabullenin. Bize göre tabi ki 80 tane kusuru ve sorunu var. Console peasantlar diyoz dalga geçioz da hele cep telefonuyla oyun oynayan kitle ile beraber büyük çoğunluktalar. Daha üzerine oyun oynamaya pek alışkın olmayan kitle ile beraber akşam evde netflix mi yoksa güzel grafikli casual bir oyun mu tartışmaları eve girer. Biz gene pc master race devam ederiz. Ekran kartını felan okşarız.
 5. Jaan

  İstanbulda Vampire The Masquarade

  Düzenli her hafta gelebileceğimi bilsem katılmak isterim ama o garantiyi veremiyorm. 😞
 6. Jaan

  The Protector - Netflix

  Harbi önceden de belirtildiği gibi yeni yetme dm (ya da st) senaryo yazmış. İstanbul bu tarz fantastik hikayeler için güzel bir setting. Ama bütün insanlık vs geyiği olacak kadar da bir başkent değil. Oyunculuktan çok ana senrayo ve oyuncular arasındaki aşırı klişe repliklere takıkdım. Sabunköpüğü fantastik dizi diye yaslamışlar. Korktuğum bir konu var ama, kurtlar vadisi ülkede mafyavari dizi patlaması yarattı, kore kopyası romantik komedilerimiz de var, bir de üzerine dağ 2 sayesinde militaristik diziler de girdi. Şu vampirli dizi ve bununla birlikte atv de cin kovucular türemesin?
 7. Jaan

  The Witcher (2019) - Netflix

  Triss doğuştan güzel.
 8. Jaan

  Cyberpunk 2077

  Öeh cüzdanı ekrana fırlattım izlerkene.
 9. Jaan

  Cyberpunk 2077

  Sjw mantığına göre black panteri de wasp oynasın :p
 10. Jaan

  Jagged Alliance: Rage

  Flashback faciasından hiç mi ders alınmadı ?
 11. Jaan

  para işi

  Oyun şu an casual takılmak için çok pahalı. Gold kasacaksam oynamanın manası ne. Token fiyatları da hergeçen gün artıyor. Enflasyona çözüm bulamadılar :)
 12. Jaan

  The Witcher (2019) - Netflix

  Bence çok ünlü bir oyuncu olmayacak dizide. Netflix pek girmio o işe yeni yapımlarda. Ayrıca damacanaya hallenen bir millet olarak pansexuel bile yetersiz bizim için :)
 13. Jaan

  Westworld (2016) - HBO

  2. Sezonu da bitirdik ama hala dizi benim kafama hiiç oturmuyor. Nolanlarn bu uçuk teknolojiyle günümüz hayat tarzını mixlemesi bana batıyor. O kadar muallak şeyler var ki. Mesela bu park nerde? Muhtemelen bir ada ama ne kadar büyük bir ada ? Nasıl bir ekonomik güç ki koskoca adayı theme parklar haline getirebiliyor. Bir de üzeri uluslararası uçuşa kapalı. 2. Olarak böyle bir robot teknolojisi var ise ve pilleri bitmeden çalışıosa ayrıca insan robot ayırabilecek kadar akıllı olup da 1800 ler gibi gözüken tabanca ve mermiler varsa o kadar teknoloji önce askeri amaçla kullanılır. Yani önce terminatör sonra sexbot. Herkes kafasına göre freeze all motor functions diyo. Kimisi işe yarıo kimisi yaramıo. Adam kripto host ama komuttan etkilenmio sora birden komutlara uyuyo sora gene uymuo vs vs vs. İlla felsefi triplere girecez diye saçmalamanın dibine vurmuşlar. Anthony Hopkins olmasa onlara da katlanılmaz.
 14. Jaan

  The Expanse (2015) - Amazon

 15. Jaan

  Superonline Fiber kullanan var mı?

  Merhaba yeni başlık olmasın buraya uazayım dedim. 2 gün önce taşındım. Ttnet dsl kullanıodum taşındığım yerde fiber var ve türk telekomu aradım nakil talebinde bulundum. İlk denememde sistemlerinde arıza oluştu nakil olmadı. Ve nasıl olduysa 1 saat içinde süperonline tarafından aranıp "cayma bedeliniz bizden" şeklinde bir teklif aldım. Dedim şimdi uğraşamam. İkinci gün( taşındığım gün) tekrar aradım türk telekomu. Bu sefer nakil başvurusu alındı hatta 28 mart a randevu bile verdiler. Bende evde adamın işi hızlı bitsin diye cat6 kabloların uçlarını vs hepsini bağlantılarını düzelttim. Ama gelen giden olmadı. Aramadılar bile. Randevu günü akşamı (dün) aradım tekrar gelmedi kimse diye. Aldığım cevap çılgındı." Nakil talebiniz iptal edilmiştir" delirdim resmen. Adamlar 15 günlük nakil süresinde yapamayacaklarını anlayınca nakli iptal ediolar kendi kafalarına göre. Ama bana faturaya devam. Bugün gene arayacağım ama dellenip süperonline a geçsem de altyapı aynı altyapı kıllık yapıp telekom aylarca port vermeyebilir diye korkuyorm. Tavsiyelere açığım.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...