Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Heee sampiydik.

Besiktas kitap gibi top oynarken, Fenerbahce tas gibi defans yaparken, Melo tek basina sampiyon yapcakti. Gecen sene gotum gotum 1-0 1-0 sampiyon olduk. 2 yildir Avrupa'da tokat yiyip donuyoruz. Yav 2 yildir bir seyler yanlis gidiyormus iste. Bu sene artik dip yaptik.

Gerci Besiktas yine coker. 3-5 maca kalmaz Tolga yumurtlamaya baslar.

Edit: he fistan he. Memleket olarak okudugumuzu anlamakta sikinti cekiyoruz. Adamlar Alves yasli diye Vidal'i aldilar. Hem de yarim sezon oynayamayacagini bildikleri halde. Yavastan Alves'i yedege cekecekler. Cunku adam yasli.
Sosyal ağlarda paylaş

Futbolcuların profesyönel yaşamlarında 20'li yaşlar daha uzun süre tuttuğu için dağılımda ilk 11 içinde daha çok genç geçmesi normal. Rastgele 11 oyuncu çevirsen de öyle olur. Öte yandan eskiden 30+ dediğiniz gibi dede diye bakılırken (Hagi GS'ye 31 yaşında geldiğinde "bastonla mı oynayacak ehi ehi" diye dalga geçiliyordu) şimdi her büyük takımın ilk 11'inde 4-5 tane 30+ adam var, ve eskiden elden ucuza çıkartılan 30+ adamlar çift haneli milyon euro'lara transfer oluyorlar.

Gelelim GS'ye... GS 11'ine bakarsak

Muslera

Linnes Chedjou Balta Carole

Selçuk Donk

Yasin Sneijder Podolski

Umut

şu anda, Sabri'yi falan saymıyorum Linnes adapte olduktan sonra.

Zaten Balta, Donk ve Umut'un üstünü çizdik, geriye Chedjou, Selçuk, sneijder ve Podolski kalıyor ki zaten gayet kabul edilebilir sayıda. Avrupa'daki büyük takımlardan çok farksız değil.

Selçuk konusuna gelince, dediğim gibi Selçuk asla fiziksel yönü güçlü bir oyuncu değildi, 27 yaşındaki Selçuk ile 31 yaşındaki Selçuk arasında oyuna katkı yönünden çok fark yok.

Sabri mesela tamamen fiziksel adam, onun 27 ile 31 arası çok fark eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Yav yok iste 5 tane 30+ oyuncu. Say diyonuz sayiyorum. Napayim? Yok iste yok yok. 30lar daha fit ama 20ler daha da atletik.

30 ustu adamlari buyuk takimlar cok ekstrem oyuncular degillerse tutmuyorlar. Bayern, Leicester, Barca, Real, Atletico(Atletico'da 3 tane)... Arsenal gibi Tottenham gibi(tottimda hic 30+ yok diye biliyorum) Subyansaray olalim demiyorum. Ama takimin basarili olmasi iskeletin yaslilar degil gencler uzerine kurulmasindan geciyor. Yaslilarin da Sneijder ayarinda ya da yerine oyuncu bulunamayan pozisyonda olmasi gerekiyor.

Acikcasi Sneijderin 11de olmasi, Podolski, Sesu ve Selcugun takim rotasyonu icinde kullanilan oyuncular olmasi lazim.(sezonda 15-20mac) diger 30+ya gule gule
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada linnes'i nasıl buldun bilmiyorum ama. o kadar hype'ı yapıldığı kadar bir adam değil ya.
geçen sene bizim için cok istemişlerdi bu adamı. baya pas ve pozisyon hataları falan yapıyor gibi. cidden sabri daha faydalı o mevkide linnese göre. tabi adaptasyon falan filan ama bilmiyorum yine de meh cıktı adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Linnes TR'deki en iyi bek oyuncusudur. Tamam geldiğinden beri aktif iyi bir performans gösteremedi de potansiyel olarak tartışmasız en iyisidir. Düzgün bir yapıda fazlasıyla da kendini gösterir.

Yaşlı-genç oyuncu uyumu aslında takımdan takıma değişir ama temelde genç oyuncunun önemi değişen oyuna adaptasyondur. Gençlerle onu sağlarsın, yoksa veteranlarla da belirli plan doğrultusunda çok iyi işler yapabilirsin ama sürdürülebilirliği olmaz.

Genç oyuncu yatırımları ile para kazanırsın, kazandığını yine yatırırsın ve ekonomini sürdürürsün vs... gider de gider...
Sosyal ağlarda paylaş

ya linnes meh değil de kolay değil sezon arasında gelip özellikle bek-açık oynamak. stoper, dm, m, forvet falan daha kolay mesela. yapacağın iş belli. ama bek-açık oynuyorsan, arkandan gelenle ya da önünde oynayanla anlaşmak çok önemli, ligi bilmek falan. bir de adam acaip farklı bir kültüre, batmakta olan bir takıma geldi, kolay değil. bence biz çok üzüleceğiz linnes'e
Sosyal ağlarda paylaş

Geldiginden bu yana toplam 1.5 macta sag bek oynadi adam. Super mi? Yoo. Sabri'ye gore daha iyi gibi. Podolski'nin kanatta oynadigi zamanlarda daha etkili oldu. Sabri'nin arkasinda pek bir meh kaliyor.

Onemli olan Linnes'in iyi ya da kotu cikmasi diil. Onemli olan transferin dogru mantikla yapilmis olmasi. Basarisiz olan onlarca transfer var dunyada. Salliyorum sizin bi zenci vardi kiraladiginiz. Adi gelmedi simdi aklima. Dogru transfer politikasiyla yapilmis yanlis bir transferdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

gökhan gönülün olduğu ligte linnesten falan bahsediliyor, ha bu arada braga da yedeklerle geldi kısmında da cevaplarını bekliyoruz darkçığım mesaj sallayıp kaçma :D

görmedim valla kim ne demiş sadfsd

porto'ya koydukları kadrodan 5 kişi vardı sadece, as kadronun yarısı yoktu yani yedekti onlarda fark etmez tabii. BJK için daha büyük utanç kaynağı...

Linnes harbi iyi adam, yan sanayi Lahm gibi. GG şuan aktif olanların arasında en iyi ama Linnes tam potansiyelini gösterirse onu da geçer. Aşırı değerli bir adam Linnes, umarım o beklenen seviyeye gelir.

Gerçi 3 yıldır özellikle İngiliz kulüpleri sürekli takip ederken alınmadı, TR'ye geldi standart maaş ve bonservise ki o da düşündürmüyor değil bir yandan. Ama olsun, adam iyi harbi.

Molde de sol bek ve orta saha bile oynuyordu adam yoksa ki 10 maç falan ön libero oynadı geçen yıl sanırım. Tam bir Lahm ya asdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Linnesi 1.5 mac sag bek izledik bunlardan 1 i zaten sabrinin arkasındaydı. son mac 1 tane gol pası attı herif, gol olmadı yasin bos kale topu savunmaya vurdu (orta acmadı bu arada gol icin pas attı kalenin onunde kale bos pozisyona kafaya top attı herif). Gol olsaydı iste bek dedigin boyle olucak tek basına yaratıcak gol pasını atıcak diyeceklerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

linnes iyi ya oynadığı maçlarda direk farkını koyuyor.umut biraz akıllı olsa o geldiğinden beri rahat 4-5 gol atardı şuan en azından 3. lükte rahat pozisyonda olurduk ama adam kaleye şut çekemiyor.

aslında direk kuzey avrupaya asılmak lazım.seneye gs den bekliyorum bunu.hatta sene başında 1-2 oyuncuyla ilgilenmiştik
Sosyal ağlarda paylaş

@Liebe Ne konuda?

Eğer Linnes konusunda ise hacı cidden fikriniz yok, izlememiş etmemişsiniz. Sırf rakipte diye keko keko yorumlar yapıyorsunuz. Adam gayet üst sınıf yeteneklere sahip bir adam ki Molde'nin Fener'e koyduğu maçta da zaten yıkan adamdı. O maçta da zaten üstte anlattığım her şeyi sahaya koydu.

Braga konusunda diyorsan açıklamayı diğer tarafa yaptım. Onda da haksızsın.

Elinizde somut bir şey yoksa milleti böyle salakça şeylerle itham etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

@Liebe Ne konuda?

Eğer Linnes konusunda ise hacı cidden fikriniz yok, izlememiş etmemişsiniz. Sırf rakipte diye keko keko yorumlar yapıyorsunuz. Adam gayet üst sınıf yeteneklere sahip bir adam ki Molde'nin Fener'e koyduğu maçta da zaten yıkan adamdı. O maçta da zaten üstte anlattığım her şeyi sahaya koydu.

linnes konusunda diyorum, öteki konuda da haksızsın zaten benim yzdığıma tek kelime cevap yazmamışsın 4 tane as oyuncumuz oynamıyordu maçta banane braga yedeklerle çıkmışsa ya biz sanki full ilk 11 oyuncularımızla sahadaydık lol. linnesi de müthiş scout yeteneğinle iyi analiz etmişsin 25 yaşına gelmiş galatasaraya 3 kuruşa transfer olmuş adama lahm muamelesi yapmak sana yakışırdı anca ne de olsa beşiktaş almaya çalışıp alamamıştı acayip pahalı bir dünya yıldızı olduğundan asdafd
Sosyal ağlarda paylaş

GS öncesini izlemedim de Linnes'in GS oyununa bakarak söyleyebileceğim şey şu:

- Altyapısı sağlam, temelini iyi almış
- Çok yönlü, farklı mevkide sırıtmadan oynayabiliyor
- Tecrübe eksiği var, basit hatalar yapabiliyor
- Heyecan mı adaptasyon mu bilinmez toplu oyunda isabet problemi var.

Eksikleri tecrübeyle gelişip kapanacak şeyler, dolayısıyla iyi bir potansyeli var, GS'deki sağ bek açığını kapatabilir. Aşı tutar mı tutmaz mı görecez. Şu anda eksikleri zaten kötü takımda göze çarpıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

DarKRideR said:

@Liebe Ne konuda?

linnes konusunda diyorum, öteki konuda da haksızsın zaten benim yzdığıma tek kelime cevap yazmamışsın 4 tane as oyuncumuz oynamıyordu maçta banane braga yedeklerle çıkmışsa ya biz sanki full ilk 11 oyuncularımızla sahadaydık lol. linnesi de müthiş scout yeteneğinle iyi analiz etmişsin 25 yaşına gelmiş galatasaraya 3 kuruşa transfer olmuş adama lahm muamelesi yapmak sana yakışırdı anca ne de olsa beşiktaş almaya çalışıp alamamıştı acayip pahalı bir dünya yıldızı olduğundan asdafd

konu hakkındaki tek fikrin

gökhan gönül > all

bırak da fikri olan adamlar konussun okuyup bilgilenelim
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

DarKRideR said:

@Liebe Ne konuda?

Beşiktaş'a alınmama sebebi parası değildi.

http://www.ajanshaber.com/moldeden-besiktasa-sok-cevap-haberi/114267

Terör olaylarını da bahane gösterip oyuncu da yan çizmişti. Üstüne Norveç'te transfer dönemi kapandıktan sonra almaya çalışmıştık ki şampiyonluğa gidiyorlardı. Sonradan da Beck gelince daha da dönülmedi.

Ayrıca Lahm muamelesi de yapılır, tarzı benziyorsa niye yapılmasın? Yan sanayi Lahm adamı tabir etmek için gayet ideal çünkü onun gibi her mevkiiye adapte olabiliyor ve fiziksel olarak değil, mental oyunuyla ön plana çıkıyor vs..

Şu adam FB de olsa tahminim hiç benzeri bir şey konuşulmayacaktı şurada da neyse işte...
Sosyal ağlarda paylaş

ben bilgi dağıtmayı vaadetmiyorum zaten de ali ece çakması derdini anlatmayı beceremeyip sürekli wot döşeyen darktan mı bilgi edineceksin :( daha 3 maç üst üste oynayamamış adama ligin en iyisi dersen önceki yıllardaki potansiyeline bakarak, böyle gg li cevap alırsın en fazla. şimdi van persie ligin en iyi futbolcusu mu diyelim son 10 yılda yaptıklarına bakarak böyle saçmalık mı olur allasen?
Sosyal ağlarda paylaş

3 maç üst üste oynamamış markovic için ilk 11'in eksiği diye sayıp listeye ekledin ya braga macı için ?

sana fanatik olma demiyorum, en azından tutarlı fanatik ol :(

nasıl gomez ve rvp geldiklerinde daha maça bile çıkmadan bu ligin en iyi forvetleri olarak adlandırıldılarsa sezon basında (geçmişlerinden dolayı) adam da ona benzer bişey demiş.

neden bir oyuncunuza kötü ya da ondan iyi biri var denildiği zaman küfür edilmiş gibi rage açıyorsunuz ki ?

sezon başında gomez rvp karşılaştırmasında gomez>rvp dedim diye linç etmiştiniz beni fener baslıgında
Sosyal ağlarda paylaş

darkrider yedek kadroydu gibi degisik yorumlar yapabiliyor bazen ama linnes bence de iyi futbolcu.

gg ile karsilastirilacak kadar degil su anki formuna bakildigi takdirde ama kaliteli bir kumasa sahip oldugu da su goturmez bir gercek. su an turkiyede fenerbahce bek konusunda istisnai iyi oldugu icin disarida tutarak, diger tum takimlarda banko oynar form tuttugu zaman diye dusunuyorum.

simdi fenerlisin o yuzden fenerde oynamaz falan diyorsun diyenler icin de onden bek istatistiklerini koyayim da niye onu soyledigim anlasilsin. sonra anlayamayanlar olabiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

abi geçmişte ne yapmış linnes şuraya dökün koyun görelim de helal valla şu şu liglerde şu şu maçlarda şu güçlü rakiplere karşı harika işler yapmış, karşılığını da hakederek 2-3 milyona galatasaraya transfer olup sabrinin yedeği olmuş diyelim

DarKRideR said:

ki zaten aktif olarak en iyisi gökhan gönül, potansiyel olarak en iyisi linnes diye de bahsetmişim.

evet benim mesajımdan sonra dedin :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...