Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

Sotto said:

@applevodka, aynen Vale'nin dedigi gibi...

ben sebebini sormuyorum abi. sebebi ortada zaten onu hepimiz biliyoruz.
lig sonunda süper final olacak denildiği zaman puan durumu nasıldı ?

0-0-0 değil miydi ?

gs 10 puan öndeyken mi süper final geldi ?
nası gs'nin şampiyonlugu elinden alınsın diye oluyor o zaman ?
fener ya da beşiktaş 10 puan önde girse süper finale gs sampiyon olsaydı nolcaktı ?

Sosyal ağlarda paylaş

Amaci GS sampiyon olmasin diye degil.

Amaci, olasi bir puan silme durumunda FB-BJK yaristan kopmasin diye.

Bu durum kime yariyor, kime yaramiyor anlamasi guc mu anlamadim.

Su 3 durumun ikisinde bu olay GS nin aleyhine

1) GS lider girerse (FB-BJK ye yariyor)
2) FB-BJK nin puani silinirse (FB-BJK ye yariyor)
3) FB-BJK nin puani silinmezse GS geriden gelirse (GS ye yariyor)
Sosyal ağlarda paylaş

mep said:

Şu lafı trabzonlular dese neyse ya. Esameniz okunmuyordu o sene diyorum, size ne gibi bir zararı var şike sürecinin. Fener anında düşürülüp Trabzon CL'ye direkt gitse şelçuk burak vs. size gelir miydi sence?
Tamamen size yaradı bu olaylar, resmen wildcard aldınız çemkiriyorsunuz bi de yaa.

Kusura bakma da boş konuşmuşsun. Selçuk İnan yine gelirdi çünkü sezon bittiğinde Fenerbahçe doğrudan ŞL'ye gidiyordu ve Selçuk'a teklif yapmalarına rağmen kabul etmedi. Henüz ortada 3 Temmuz diye bir şey yoktu. Adam, Avrupa'da oynayamayacak Galatasaray'ı tercih etti. Yani Trabzonspor ŞL'ye gitse de yine bize gelirdi Fenere gitmediğine göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Amaci GS sampiyon olmasin diye degil.

Amaci, olasi bir puan silme durumunda FB-BJK yaristan kopmasin diye.

Bu durum kime yariyor, kime yaramiyor anlamasi guc mu anlamadim.

Su 3 durumun ikisinde bu olay GS nin aleyhine

1) GS lider girerse (FB-BJK ye yariyor)
2) FB-BJK nin puani silinirse (FB-BJK ye yariyor)
3) FB-BJK nin puani silinmezse GS geriden gelirse (GS ye yariyor)

abi biliyorum tabiki playoff olayının neden ortaya çıkartıldığını.
ben başka bişey sordum kendimi mi anlatamıyorum.

tam zamanı cidden hatırlamıyorum googleda da bulamadım.
playoff olacak puanlar yarıya düşecek dediklerinde puanlar 0-0-0 degilmiydi ? herkes bunu bilerek sezona başlamadı mı ? onu sordum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

tabiki çıkıp oynamıyoruz diyemezsin de. ne kadar aptalca da olsa o sezona öyle bir kuralla başladılar, puan silme falan filan da gelmedi herkes eşit şartlarda başlayıp yarıştı. gs önde başlamadı yani

eger ligler başlamadan böyle bir karar alındıysa sen ''coktan şampiyon oldugumuz sezonu'' diyemezsin o zaman o sezon 34 haftada bitmemiş ise.

dediğim gibi playoff cıkış sebebi zaten aşikar da, gs'nin 10 puanla önde bitireceğini tahmin edip öyle getirmediler.

son mac fenere kaybetseydiniz elinizden bişey çalmış olmayacaktı kimse.
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

mep said:

Şu lafı trabzonlular dese neyse ya. Esameniz okunmuyordu o sene diyorum, size ne gibi bir zararı var şike sürecinin. Fener anında düşürülüp Trabzon CL'ye direkt gitse şelçuk burak vs. size gelir miydi sence?
Tamamen size yaradı bu olaylar, resmen wildcard aldınız çemkiriyorsunuz bi de yaa.

Kusura bakma da boş konuşmuşsun. Selçuk İnan yine gelirdi çünkü sezon bittiğinde Fenerbahçe doğrudan ŞL'ye gidiyordu ve Selçuk'a teklif yapmalarına rağmen kabul etmedi. Henüz ortada 3 Temmuz diye bir şey yoktu. Adam, Avrupa'da oynayamayacak Galatasaray'ı tercih etti. Yani Trabzonspor ŞL'ye gitse de yine bize gelirdi Fenere gitmediğine göre.

Tamam.
Sosyal ağlarda paylaş

Puan cezasi durumunda GS nin onde bitirmesi muhtemel oldugundan evet oyle dusunduler diyoruz biz de...

Karisikti durumlar o zaman hatirlarsan. Ligin baslama tarihi erkendi ama UEFA yetkilileri filan geliyordu her gun toplantilar vs. UEFA puan silin deseydi lig baslamis olacakti. Yani lig basladiginda 0-0 olmasi sonradan silinme tehditini ortadan kaldirmiyordu diye hatirliyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

o konuda haklısın zaten, o görüşe bişey demiyorum.
siyasetten yayıncı kurulusa herkesin ortak kararı ile aldıkları sacma bir karardı, sezon başlamadan yarış biterse decoder satamayız diye ligtv de bastırdı o oldu, bu oldu geldi saçma bişey ama herkes eşitken geldi sadece onu söyledim, elinizden bişey çalmaya çalışmadı kimse yani.

ha noldu puan silme cezası gelmedi. aptal sistem de geldiği gibi gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Oradaki mantik dedigim gibi sanirim cezanin 1) ne olacagini kestirememeleri 2) ne zaman uygulanacagini bilememeleri

Bir noktada defansif onlem oldu o, cunku ligi oynatmak zorundaydin Agustosta. Hatta ertelenmesi olaylari vardi ertelenmis miydi simdi tam cikaramadim.

Soyle diyeyim eger FB lider bitirmis olsaydi biz gelip GS olarak samp olsaydik biz Fenerden calacaktik evet. Ben boyle dusunuyorum. Eger sacma sapan bir sistem getirip anlamsiz bir sekilde alttakini olmasi gerekenden avantajli bir konuma getiriyorsan bence calinmis oluyor..

Bunu herkesin bilmesi ayri bir konu, bu konuda kimsenin bir sey yapamamasi ve sistemin alttakileri avantajli cikarmasi ayri konu..
Sosyal ağlarda paylaş

Ornek verelim basmiyor cunku.

FB 70
GS 62
BJK 68

Cikar 10 puan sikecilerden

GS 62
FB 60
BJK 58

Ne yapalim bu durumda?

Ilk 4 playoff oynasin puan farkini da 2 ye bolelim.

Boylece;

GS 31
FB 30
BJK 29

olur puanlar puan silme cezasina ragmen.

Diyelim ki silinmedi. Ki silinmedi. GS'nin 10 puan onde bitirmesi beklenmiyordu dogru. Al o zaman:

GS 70
FB 69
BJK 68

Bol 2 ye.
35
34 ( yukari yuvarlandi heralde emin degilim ) 35 de olabilir
34

Yine ayni.

Bu kadar zor mu sunlari anlamak?
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Oradaki mantik dedigim gibi sanirim cezanin 1) ne olacagini kestirememeleri 2) ne zaman uygulanacagini bilememeleri

Bir noktada defansif onlem oldu o, cunku ligi oynatmak zorundaydin Agustosta. Hatta ertelenmesi olaylari vardi ertelenmis miydi simdi tam cikaramadim.

Soyle diyeyim eger FB lider bitirmis olsaydi biz gelip GS olarak samp olsaydik biz Fenerden calacaktik evet. Ben boyle dusunuyorum. Eger sacma sapan bir sistem getirip anlamsiz bir sekilde alttakini olmasi gerekenden avantajli bir konuma getiriyorsan bence calinmis oluyor..

sanırım 1 ay falan ertelendi, sıcağı mı bahane ettiler bişey yaptılar emin değilim hatırlamıyorum tam
katılmıyorum son dediğine bence haklı bir şampiyonluk almış olurdu gs senin dediğin gibi olmuş olsaydı.
1 senelik de olsa kural oysa ona göre kazanan hak etmiş oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim dusunceme gore zar hileli:)

O yuzden kurali bilmek ayri, kuralin her halukarda alttakini avantajli cikarmasi ayri.

Yine oynamak zorundasin topunu cunku baska sansin yok, ama onde olanin otomatik dezavantajli oldugu sistemde kuralina gore oynuyor herkes diyemiyorum acikcasi..

Farkli bakis acilari tabii...
Sosyal ağlarda paylaş

RashardLewis said:

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Cengiz Özyalçı: "Bu beğenmediğimiz Galatasaray, Türkiye Kupası'nda yarı finalde"

http://www.goal.com/tr/news/232/spor-toto-s%C3%BCper-lig/2016/03/06/21057062/galatasaray-y%C3%B6netimi-g%C3%BCzel-g%C3%BCnler-yak%C4%B1n

hdasuhdsauhudas vizyon sağlam.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...