Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"There will be no Windows 11"

pulkas

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

Windows 7 gideli yıl oldu. Ben de hala 7 kullanıyorum ama gelecek 10 acaba boktan windows mu yoksa iyi windows mu belirsiz. Adamlar bir harika bir boktan yapıyorlar yani sakat.

Bu arada yillardir hep ayni konsept uzerinden ilerliyolardi.Windows 3.1 den bu yana pencere sistemi degismedi, kullanici etkilesimi degismedi, developerlar degisti ama buyuk ihtimalle.Tablete telefona uyum saglayacaz diye mobile first mottosuna mi kirdilar dumeni naaptilar belli degil.Bir degisik kafalar.Sanirsin herkes desktoplari birakti dokunmatik arayuzlu aletleri kullanmayi basladi.

Microsoftun geldigi son noktayi en guzel ozetleyende su asagidaki video.

Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Windows 7 gideli yıl oldu. Ben de hala 7 kullanıyorum ama gelecek 10 acaba boktan windows mu yoksa iyi windows mu belirsiz. Adamlar bir harika bir boktan yapıyorlar yani sakat.

böyle olursa iyi demektir

ben ümitliyim 10'dan ya. benim adamların yapmaya çalıştıklarından anladığım, şu işi artık bi standarda bağlamak istiyorlar. Biri xp kullanıyor, biri vista biri 7 biri 8, her birine ayrı driverdı ayrı supporttu şuydu buydu derken kafalar çorba oluyor. Herkes 10 kullansın, net olsun kafası. daha da 11 12 13 zorlamayalım, herkes 10 üzerinden hayatına devam etsin. tertemiz.

kötü olmazsa para verip alacağım ilk işletim sistemi olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

surface pro kullanıyorum birkaç haftadır

normal windowsu dokunmatik olarak kullanıyorsun (8.1)

tablet işletim sistemi falan değil yani, bildiğin desktop windows

10 numara çalışıyor, adamlar yapmış sonunda user friendly bir şekilde.

tablette 8.1 desktop windowsu kullanmak kadar güzel bir şey olamaz herhalde. tablet kullanırken en nefret ettiğim şey çocuk oyuncağı gibi tablet os'e bağlı kalmak.

ha bu tabii ileri kullanıcı için güzel bir şey. 90% tablet kullanan kesime hitap eden bir şey değil. desktop applicationlarını dokunmatik uğraşmadan kullanabilmenin keyfi hmpps.

10 ile bu deneyim daha da ileri gidecek - ara yüz daha da iyi bir deneyim sunacak. bir de telefonun store'u kurtarırlarsa all abroad windows a geçiyorum. business friendly tek platform sync tablet/mobile/desktop
Sosyal ağlarda paylaş

ulan amma övmüşüm

hemen bok atayım denge gelsin force'a

çözünürlük çok yüksek olduğu zaman yazılar çük kadar oluyor. çoğu 3rd party application scale edemiyor. örnek chrome.

IE 10'da gelen yeni browser bu sorunu çözecek diyorlar. 2500ish pixel'de chromeda karakter boyutları biraz sapıtıyor. siteler responsive değilse karınca işi olabiliyor. zoom yapmak zorunda kalıyorsun, o el hareketi çok yıpratıyor :(
Sosyal ağlarda paylaş

win8 için de son windows olacağını söylemişlerdi, patlayınca değişti o hesap. tutmazsa gene win11 olur. ios gibi gene büyük güncelleme çıkarırlar 11, 12 gider öyle. para almaya çalışırlarsa patlar çünkü tabletçilik alışmış bedavaya. windows store'a kaydırmaya çalışacaklar herşeyi, oradan götürecekler parayı. beceremeyip batarlarsa da şaşmam gerçi çünkü ortada hiçbir gösterge yok insanların mobilde windows tercih edeceğine işaret eden. yeni birşey de yok bu kesimi çekmek için, hepsini yaptılar win8'de ve tutmadı.

yüzmilyonlarca desktop müşterisini memnun etmek varken onları da ellerinden kaçırmak için herşeyi yapıyorlar, o alanda ciddi bir rakip çıksa 10 yıla batar yani ms. şansları var ki sallayan yok pazarı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...