Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microtransaction yolda

Sam

Öne çıkan mesajlar

son yamayla xp alma olayını da değiştirdiler, xp boost gear yaparsan çok ciddi paragon alıyosun. stash olayına para katmaları yanlış olmuş. ben yeni exp ile artar diyordum. onun haricinde takıldığım bir nokta yok. büyütmenin de alemi yok.

cs:go diye bir gerçek var oyun dünyasında.
Sosyal ağlarda paylaş

çinliler için mikrotransaction getiriyorlar, sadece onların sunucularında

wowda da çinliler için bir dolu böyle microtransaction var, hatta subscriptionları da bildiğimiz aylık 13 €/14 $'dan daha farklı, saatlik ödüyorlar falan

hani bilmeyen varsa

topic çok gereksiz goygoy olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

full retail fiyatına sahip oyunda oyunu etkileyen şeyleri ekstra ücretle satmak etik değil. bunu savunan ve kendine "gamer" diyen adam benim gözümde başına gelecek her şeyi hak ediyordur. umarım öyle bir hale gelir ki internet kafe gibi online olduğunuz saat başına bile para alırlar asdasdasd.

sattıkları şey tamamen kozmetikse ve oyun içerisinden elde edilebiliyorsa (hardcore craft) veya çok düşük şanslarla bile düşüyorsa kabul edilebilir bir durum.

stash slotu, exp boost falan satıyorlarsa her zaman ki kotick aşağılığından başka bir şey değil. eğer business plan'ı microtransaction'a döndürmek istiyorlarsa, f2p yapar, oyuncu tabanını genişletir. her türlü şeyi satar oyunu direkt olarak etkilemeyen (p2w'e kadar yolu var)

ha bu arada d3'deki player base'ine şaşırmamak gerek*. zamanında rmah savunun adamlar vardı. "çalışıyorum abi ben yağhgh" idi argumanları. hns'de para ile item satın alıp, hns oynuyorum demek hahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

Stash çok önemli değil bence, quality of life improvement daha çok dolayısıyla satılabilir. Da paragon lvl oyununda ciddi yer alıyor, bunu parayla satarlarsa direk p2we geri dönmüş olurlar. Ona göre hazırda bekleyip 2. xpaci hemen almamak gerekiyor. Sonuçta Diablo wow gibi game time falan satılan bi oyun değil, wowun çin pazarına getirdiği paralı boostları batıya getirmemesinin bi nedeni var.

Koyun gibi gidip RMAHlı D3 alan kitle yenisini de hiç umursamadan mutlaka alacaktır ama önemli değil, GGG gider PoE2 için KS açar desyncsiz H&S her türlü oynarız. Önemli olan "yea bi akşam yemeği parası yeaaa" ucuzluğuna kaçıp oyun almamakta. Tepkinizi alım koymazsanız kotikler size koyar sonra
Sosyal ağlarda paylaş

axe döktürmüş, stash satışı hns'de çok büyük bir olay. bence onunda extra olarak satılması yanlış. bir standart olur, herkes onu kullanır. eğer upgrade mümkün kılacaksan in-game + store olarak mümkün kılarsın. adamın vakti yoksa isterse 10 euroya instant satın alır, para vermek istemiyorsa craftla vs. ile aktif eder (30 saatini verir).

önemli olan featureları bir kesime kk ile açarken, diğer kesimi dışlamamak. marvel heroes mesela bu konuda çok başarılı. oyun f2p. heroları para ile açıyorsun fakat para ödemeyen müşteriye oyunu "saatlerce" oynayarak elde etme seçeneği sunuyorsun. costumeleri exclusive tutuyorsun, hiçbir etkisi olmayan ve tamamen eye candy olan bir şeyden para kazanıyorsun. böylece para harcamayan ve para harcayan müşteri arasında fark koymuyorsun. insanlar oyun iyi ise oyunu destekliyor zaten. p2w olmasa bile. bunu oyuncular yapımcılara kanıtladı. marvel heroes para basıyor. poe para basıyor. hiçbiri oyunu etkileyen bir şeyi para ile satmıyor.

blizzard'ın şu şımarıklığı göstermesi (ki daha öyle bir şey yok anladığım kadarıyla) tek sebebi kotick ve blizzard olmaları. community baya kötü. rmah'ı bile destekleyen koca bir kesim vardı işte, şaka değil yani, bizim forumda bile vardı.

oyuncular tepkilerini göstermeyi bilmeli. pre-exp'de bu gayet güzeldi. rmah yüzünden çok büyük tepki gösterildi ve sonucunda yapımcılar bu tepkiyi kabul edip, geri adım atmak zorunda kaldı ve exp çok daha pak bir şekilde çıktı.

yapımcıyı kendi başına bırakırsan ve her şeye okay dersen sonu rmah oluyor. hele ki kotick gibi adamlar suyun başında oturduğu sürece.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak axedice amma çok boş konuşmuşsunuz ya. daha ortada birşey yok adamların getireceği feature'ın çalışarak kazanılmayacağını nerden biliyorsunuz.

nedense oyunu oynayanlar değil, oynamayanlar konuşuyor burada sürekli. paragon olayını adamlar satmıyor xp boost satacak hots gibi timed satın alacaksın 1 günlük akşama kadar oynayacaksın fazla exp alacaksın. zaten bunun için tonla item var oyunda ki son yamada xp mantığını zorluğa göre değiştirdiler, cain set, hellfire, leoric crown yaparsan zaten milyarlarca paragon alıyosun saatler içinde.

quality of life feature'lar paralı olmayacak. bunlar nedir. muhtemelen yerden alınan mat'lar pot'lar gibi istenmeyen şeylere auto loot sistemi gelecek, gem'lerin birleştirilmesi kısa sürecek vb. kozmetik eşyalar için yeni bir interface gelecek bunu paralı sistem geliyor diye yapıyorlar bankadan al ver yapma diye.

Poe oynuyorsanız mutluluklar ama oynamadığınız, bilmediğiniz oyuna gelip burda bok atmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Serunun interneti türkcikistanda karıncalı çektiğinden tam anlayamamış olayı

Seru said:

paragon olayını adamlar satmıyor xp boost satacak hots gibi timed satın alacaksın 1 günlük akşama kadar oynayacaksın fazla exp alacaksın. zaten bunun için tonla item var oyunda ki son yamada xp mantığını zorluğa göre değiştirdiler, cain set, hellfire, leoric crown yaparsan zaten milyarlarca paragon alıyosun saatler içinde.

Itemla 1 milyar xp alıyorsun, üstüne para verirsen 2 milyar xp alıyorsun. P2W

Seru said:
quality of life feature'lar paralı olmayacak. bunlar nedir. muhtemelen yerden alınan mat'lar pot'lar gibi istenmeyen şeylere auto loot vıt vıt vıt

QoL ı ben stash upgrade için söyledim, bıngıldak direk gameplayi etkiliyor QoL'ın çok üstünde dedi farklı bi konu tartışıyoruz. Senin anlattıkların tabii ki herkese beleş gelecek, elmalarla armutlar.

Seru said:
Poe oynuyorsanız mutluluklar ama oynamadığınız, bilmediğiniz oyuna gelip burda bok atmayın.

İkisini de oynadık, oynuyoruz. Hem senin internetten oyun oynayabilecek kadar bağlantın var mı da bize laf ediyorsun lelelel
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Stash çok önemli değil bence

sezon bittiğinde item'larımı alamadım, yer yoktu attım yere silindi hepsi. ara sıra değişik itemlar çıkıyor sırf yer yok diye kırıyoruz. farm oyunu abi bu farm, tek amaç item çıkarmak onda da afedersin döt kadar stash veriyorlar. her patch öncesi offical forumlarda yazılıyor daha tınlamadılar.

şimdi bunca zaman sonra kalkıp parayla stash satarlarsa küfürü hak ederler.
Sosyal ağlarda paylaş

Kozmetiği bilmem ama stash tabın neyini satacaklar bilemedim. Poe de yeri geliyor düşen beyaz item ı bile koyacak yer arıyorsun. ama diabloda kullandığın raekor setin ancient ı düşünce eskini işe yarar diye tabamı koyacaksın?... bütün class ları oynuyorsan bi yere kadar belki 1-2 taba ihtiyacın olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...