Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Westworld (2016) - HBO

Norak

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

ed harris süper neyse ki, bir oyuncu sıkıntısı var ama hopkins yokluğunda. onu da bu sezon düşürürlerse okkalı birileri lazım got'un figürandan kral durumuna düşmemek için.

bölüm sonundaki twist'i ortasında tahmin ettim en baştaki hatırlatma bölümü yüzünden. hiç vermeselerdi de şaşırsaydım unuttuğum için. :p
Komutan said:

4. Bölüm

Ford'un yeni bedene koymak için hazırlattığı zihin kendininki olabilir mi? Eğer öyleyse Anthony Hopkins'mi oynar, yoksa başka bir genç aktör mü?

Onun dışında William'ın karısı veya daha zayıf ihtimalle Arnold olabilir.

benim de direkt bu aklıma geldi, kurulum bu yönde oldu son bölümde. ama dediğin gibi hangisi olur orası belirsiz. en son söylediklerini çok daha az olası buluyorum.

4. bölüm

o bernard'a yaptırılan beyin arnold olabilir sanki. hatta sezonun başındaki flashforward'da gördüğümüz bernard aslında arnold'da olabilir. güzel twist olur gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

bu da guzel bolumdu. onceki gecis bolumlerinin acisini cikariyorlar.

maeve ile yazar hic ayrilmasinlar. tam keyif.

son bolumleri izlerken hep aklimdan gecen teddy'nin boyle devam edemeyecegiydi. biletini kesenin dolo.. ehem.. wyatt olmasi ayri tat katti. hikayesinin sonu bu olmaz herhalde. kendisini bir gun team maeve'de gormek guzel olur.

wyatt bu gidisle sezon sonu ed harris'e layik bir villain olur

Sosyal ağlarda paylaş

o sahne buyuk ihtimalle soyle

delos icin yapilan kisimda fidelity test vardi.
adami canlandirip canlandirip test ediyorlardi hani.

yani bu gordugumuz aslinda dolores'in bernard'a yaptigi bir test.
peki neden sinematik cekim de 16:9 degil, bu test simulasyon icindeki bernard'in bir kopyasina mi yapiliyor? derseniz haci o kadar zeki degilim amk derim.

Sosyal ağlarda paylaş

dizi kötü kusura bakmayın.

yenilik içermeyen bir bilimkurgu hikayesini alıp, kurgusunu timeline'ını kesip biçerek zoraki karmaşık yapmak diziyi güzel yapmıyor.

özellikle son bölümde

mesela kadraja girmediği için diğer askerlerin de görmediği saldırganlar, yok efendim son derece profesyonel mercenary askerin daha demin kendisine ateş eden hosta "hadi biraz eğlenelim yavruş" diye tuzaklanması falan gerçekten çok vasat şeyler. ya kanka çok taqılma onlara diyenler de aslında çok fundamental şeyleri es geçmiş olur, çünkü güzel skripti güzel yapan bunlara ihtiyaç duymadan inandırıcı akıcı hikaye yapabilmektir. ama abisi demiş ki buna "kanka alcan standart hikayeyi bi başından bi ortasından vericen, pleblerin aklı çıkıyor on filmdir öyle yapıyorum ben". yedinci senfoniyi de abuse etmişler onu da tırt bir yerde harcamışlar.

genel olarak

malesef hbo got'tan sonra bu işin tadını aldı ve anlatıma katkısı olmayan gore, çıplaklık vs. sahnelerle, abartılı atarlı giderli bakışmalar ve cheesy one linerlarla primal güdülerden gıdıklanan ortalama seyirciyi kafalamanın formülünü buldu. artık wire gibi bir dizi siksen gelmez, varsa yoksa sezon bittikten sonra hiçbir his, hiçbir düşünce kalmayan, karton derinlikte, kafasına göre yön değiştiren karakterlerle zoraki twistlerle seyirciyi şaşırtma denemeleri falan.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...