Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Westworld (2016) - HBO

Norak

Öne çıkan mesajlar

begendim ama tek bolumluk malzeme yokmus. herhalde o yuzden agir cekim maeve anisi, colde gezi gosterip durdular.

dolores/wyatt gelisinden once deathbringer diye sifatlanmis, herkes icin tehdit ilan edilmis oldu. ford kizilderiliyi kosullayinca dolores'in villain olmadigi senaryolara acik kapi birakmadilar gibi.

ic celiskisinin bir sekilde devam etmesi daha keyifli olurdu. herhalde ed harris ile yuzlesene kadar ford'lanma devam eder.

Sosyal ağlarda paylaş

9

p90lı orduyu tarumar eden grup point blank ambush yedi zagorlardan ayylmao. plot armorları çok kötü meyve ve doloresin. meyve de battle shonen tier içinde yeni bir güç keşfetti gene. o kadar setupa yakışmıyor şunlar.

öte yandan vilyım iyice tırlattı, onun host çıkmasına pek ihtimal vermiyorum da kendisini delos gibi kopyalamış olabilir. kızına yazık oldu, hikayede sempatik insan çok eksik. sonra hababam fordun white mans guiltini bas.

sezon sonunda ne olacak bakalım, finale gelip oradan devam eder diyordum ama sonundan başlamış gibi gerçekten.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Yani tamam MIB'in olayı büyük trajedi falan ama, şimdi adam haklı değil mi şurda?

https://i.imgur.com/zyDhdbd.jpg

Hem de herrr defasında. Bu arada biz pzt seyrettiğimiz için aynı etkiyi yaratmadı ama babalar günü temalarını bekletip bekletip denk geleceği tek bölümde toplamaları lel

Emily belli ki onu aradığı konusunda babasına yalan söylüyor. Asıl derdi babasını bulmak olamaz, çünkü Westworld'e tamamen tesadüfen geldiğini biliyoruz. Büyük ihtimalle sadece Valley'i bulup dünyaya duyurmayı amaçlıyordu. Babasına rastlaması da tesadüftü.

Sosyal ağlarda paylaş

Ford reyizin farklı farklı bölümlerde farklı karakterlere "you were my favorite child" yaklaşımı hikaye hatası mı yoksa bilinçli yapılan ford piçliği mi anlamış değilim.
önce dolores için sonra apaçi için sonra maev için en sonda da bernard için.

görüşüne göre karakterlerin tümü aslında fordun istediği stroy line'a göre hareket ediyor her ne kadar özgürleşmiş robot gibi gösterilse de.
bölümün sonunda fordun bunları bitirebilecek tek kişi sensin bernard demesi de muhtelemen hikayenin sonunda AI'ların kaderini tayin edecek tek robotun bernard olduğunu gösteriyor. bölüm/sezon boyunca yapılan kader vurgusu da ironisi.

Sosyal ağlarda paylaş

@komutan Kız epic ranger, 25 survival var üstüne natural 20 atmış da öyle tracklemiş lel. Kesin ip var orda

sanssizsansli said:

Ford reyizin farklı farklı bölümlerde farklı karakterlere "you were my favorite child" yaklaşımı hikaye hatası mı yoksa bilinçli yapılan ford piçliği mi anlamış değilim.

Maeveden başka kimseye favoricilik oynamıyor, dolores arnoldun favorisi onu dile getiriyor zaten. Apaçiye karşı sempatisi var yaptıklarını takdir ediyor ama favorisi falan değil. Meyvin gözünde yeri ayrı, en çok onunla gurur duyuyor kendi narrativeinden çıkıp kızını aramaya gittiği için falan.

Sosyal ağlarda paylaş

herşeyin arkasında ford

yani ford öyle bir host kurmuş ki indiaworld'de saldırıya uğrayıp, tek hayatta kalıp, yüze yüze westworld'e yüzüp, orada ford'u bulup filan. nasreddin hoca'nın zengin olma planı tier.

bsg şu hatayı gizli cylonlarla yapmıştı, şu olursa westworld o seviyeye iner. ben ihtimal vermiyorum pek doğrusu.

Sosyal ağlarda paylaş

@sam

İlla host ya da ford un ürünü olmasına gerek yok, bi şekilde vericiyle falan da takip ediyor olabilir, tesadüfen / epic rangerlıkla olacağını sanmıyorum yalnızca.

Ford yapsa yapsa kıza babasını bulduracak ekmek kırıntıları bırakıp rajworldden westworlde gelmesini sağlayacak şekilde olayları yönlendirmiştir bak onu beklerim.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

@komutan Kız epic ranger, 25 survival var üstüne natural 20 atmış da öyle tracklemiş lel. Kesin ip var orda

Bu dediğin dizinin gerçekçiliğiyle alakalı bir sorun. Paralı askerlerin hostlara karşı ezik kalmaları gibi. Senaristlerin onu ayrı bir sebebe bağlayacaklarını hiç sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sıkıntı şu, hostların doğal olarak güçlü olması gereken alanları öne çıkarmak yerine insanları hayatında ilk defa eline silah almış gibi gösteriyorlar. host hekşat atsa, veya gövdeye 2-3 mermi yiyip yatmasa bunlara eyvallah. ama insanlar vuramıyorlar, siper almıyorlar, zırhları tabancalara karşı bile korumuyor, mal gibi dümdüz üstlerine yürüyorlar, point blank vuramıyorlar.

ya da dolores'e atıyorum 500 tane host toplatsınlar, bunlar zerglesin filan eyvallah. ama 15-20 tane host gelip düzinelerce fireteam'i yeniyorlar bu şekilde, combatlar 5-10 metre mesafede geçiyor ve dmg almıyorlar. "amateur hour is over" deniyor HİÇBİRŞEY değişmiyor. tam tersine takımının %95'i yokolmuş adam gidiyor uçkur derdine düşüyor filan.

hostları terminatör gibi yapsınlar veya, mermi yesin yesin düşmesin filan ama öyle de değil. p90'a yenilmeyen hostlar sonra gidiyor bir ok yiyor yere yatıyor. baltalarla parçalanıyorlar filan 5-10 baldırıçıplak tarafından. ya arkadaş dalga mı geçiyorsunuz. azıcık bir tutarlılığınız olsun.

geçen sezon finali de çok kötüydü, "durun yoksa ateş edicez" diye diye onlarca QA yattı mal gibi. ya arkadaş bu botları hergün binlerce tarumar ediyorsunuz, şaka mısınız? hayır bütün statları maxladınız bari bir strateji yapsınlar veya çevik olsunlar filan. robotun hiçbir robot avantajı kullanılmıyor, insanlar avm güvenliğinden bir tık altta.

sinirlendim bak gene şimdi, diziye hiç yakışmıyor çünkü şunlar. süper bir aksiyon beklemiyoruz ama

Sosyal ağlarda paylaş

bu tür yapımların kanayan yarası o biraz. genelde hikayeyi mi iyi yapalım yoksa aksiyon realitesini mi tutturalım arasında çok ince bi çizgi var ve çoğunlukla hikaye kısmına verilen yüksek önem neticesinde aksiyon realitesini kısıyorlar öbür türlü çekimin ve dizinin screenplay süresi çok fazla uzayabiliyor. adam vurulur sendeler plan yapar hamle yapar becerir/beceremez ona bi altyapı uydurman gerekir, seyirciyi ikna etmek için o karakterlerle empati yaptıracak bir görüntü süresi lazım falan baya vakit ekliyo.
hani bunu türk dizilerinde yapsalar ki yapmıyorlar o ayrı da hadi yapsalar diyelim olur bak çünkü bi bölüm 2 saat sorun değil yani sıkıştırırsın araya her türlü.
bu adamlar seneye 10 bölüm bölüme de maks 60 dk veriyolar.
adamların da işi zor yani. ha ben de isterim dengeli olsun ama çok takmıyorum öyle şeyleri artık ben. senaristlerin derdinin çok başka olduğunu biliyorum çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...