Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Westworld (2016) - HBO

Norak

Öne çıkan mesajlar

spo

Bu Bernard ile beraber olan kadin bile robot oldugunun farkinda degil. Ford gitmis, Arnold'u kopyalamis. Parkin kurucusunu. Bir allahin kulu demiyor mu bu Arnold'un kopyasi? Robot oldugunu gectim parkin kurucusun kopyasi amk.
Dolares konusuna gelirsek. Buyuk ihtimal yazilimlari degistiren Ford'un kendisi. Robotlar dahil herkesi istedigi sekilde manipule ediyor. Dolares'in onune Wayne Gear set up'i koyup secimini yap dedi. Arnold onceden Dolares'e Wayne profilini yuklemisti. Icinden gelen ses yine kendsi degil belki de Wayne profili idi. Dolares iki kimlik arasinda gidip geliyordu. Bence dusunen varlik olmaktan cok kimlik catismasini kazandi belki de kendine yeni bir kimlik olusturdu. Ama sonuc olarak tam Ford'un cumlesinin sonunda , Ford'un istedigi gibi finali koyup , ziyaretcileri vurmaya basladi. Soguk depoda ki robatlar kendileri mi ayaklanip geldiler? Hayir tabi ki herseyi Ford planladi, onun istediklerini yaptilar. Ozgur irade degil bence.
Sadece Maeve Millay en son finalde tam ozgur irade ile kacmak yerine kizini aramayi secti. Belki de yeni sezonda Dolares ile Maeve arasi savasi izletecekler. Dolares'in normal kisiligi salla sumuk, itici , obur kisiligi pisikopat ( icten gelen ses pisikopatlarda olur diye bir muhabbet gecmisti dizide)
Bir de Maeve ana konudan kopuk farkli ilerliyor, acaba ucuncu bir time line daha mi vardi? 2052 kacis yili 35 sene cikarsan 2017 acilis tarihi. Fazla yakin.

Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:

spo

Bu Bernard ile beraber olan kadin bile robot oldugunun farkinda degil. Ford gitmis, Arnold'u kopyalamis. Parkin kurucusunu. Bir allahin kulu demiyor mu bu Arnold'un kopyasi? Robot oldugunu gectim parkin kurucusun kopyasi amk.

Abi bunu sadece dizi içinde 3 kere açıkladılar. Hani ? koyulacak bir tartışma konusu bile kalmadı artık asdfsdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

hunty said:

spo

Abi bunu sadece dizi içinde 3 kere açıkladılar. Hani ? koyulacak bir tartışma konusu bile kalmadı artık asdfsdfsd

spo2

Ford , Arnold'i sildi diye gecistiriyorlar ama masasinda resmi var aq. Hani ortak olanlar ilgilenmedi silinmesinden ki proje dunyanin en buyuk projesi ve robotlari asil kodlayan Arnold . Google'dan da mi sildi adamin hayatini. Kaldi ki olumu ayri bir skandal. Hic habere konu olmamis bi yere fotosu koyulmamis mi?

Sosyal ağlarda paylaş

Yok işte parkta yatık, sabahladık. Uzunca bir süre parkta yaşadık falan demişti Ford. Dünyadan izole bir şekilde yapıp, kendi imkanları ile yapıyorlar parkı.

Son bölümdeydi sanırım zaten William da diyor. Ford'dan Delos olarak satın alıyorlar işletmeyi onlar sayesinde park gelişiyor, büyüyor.

William ve Logan da ilk geldiklerinde aralarında konuşurken Logan, Arnold'dan bahsediyor ama kimse bilmiyor nasıl biri olduğunu burada ölmüş sadece. Fotoğrafı bile yok diyor hatta adam hikaye bile olabilir ziyaretçileri korkutmak için tarzı bi şeyler diyordu.

Yani Arnold aslında gerçekten bir hayalet. Bernard bile varlığını zaten olaylar başlayınca öğreniyor Ford'dan.

Sosyal ağlarda paylaş

arnold

Dizi defalarca Arnold'un silinmesini dediğin gibi açıklamış. Ben yine de Ai yazılımcı ve human clone robot programlayan bir adamın trajik ölümünün ardından kayıtlardan silinebilmesini mantıksız buldum. Bunun askeri, polisi, FBI, haberi Vs... var.
Fazla zorladigimin farkındayım neyse...

silah

Host dan maşallah parça koparıyor ama human da plastik mermi etkisi yapıyor. Önceki eski dizi de silahlarda ısı algılayıcı vardı human'a ateş etmiyordu ama burda hostlar insandan farksız. Isi farkı algılama olsa dışarda hava koşullarına bağlı deri ısısı inip çıkabiliyor. Hostlarin derisi de insandan farksız, yumuşak olsa farkediyorum, elde kalırdı.
Buraya kadar hadi neyse de maeve nin içinden gerçek yamulmus metal mermi çıkardılar. Human'a farklı hosta farklı mermi atıyor demekki? Ağır makinali kullanılan sahneler vardı... Peki bu ok, mızrak kullanan yerliler bilerek iskan mi atıyorlar yoksa silahların ucunda vantuz mu var?
O kadar şeye inanıyorsun buna mı inanmadın diyeceksiniz ama işte bu silah olayı aklıma takıldı. Orjinal dizide mantıklıydı ama burda abartı olsun derken havada kalmış gibi

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Mermilerin hızı hedefe göre değişiyor, kontrol eden otomatik sistemler var. Aynı silahtan aynı mermiyi insana atarsan düşük hızda, robota yüksek hız.

Evet seken mermi vs. sebebiyle kazayla ölümler mümkün. Finalde de ford deaktive ediyor sanırım sistemi.

Evet bu mantıklı geldi. Zaten parka gelenler ölmeye-ölmeye, robotları zukmeye geldik diye bir kontrak imzaliyorlardir. Parkda bir kaç ölen öldü diye dizide de konusu geçmişti sanırım. Bunu yazarken 5 yaşında çocukla parka gelenler olduğu aklıma geldi. - Ah gitti çocuk posta arabasının altında kaldı. Tüh...
Sosyal ağlarda paylaş

hani ne sormuşsunuz diye baktım da bin kere sorulan şeyler. insanlar yine vakit ayırıp cevap yazmış ama kabul etmemişsiniz ahah.

+arnoldu kimse tanımıyor mu?
-dizide tanınmadığı söyleniyor
+nasıl tanımazlar!!11!!

+mermiler insanlara niye işlemiyor?
-dizide insanlara giden mermilerin yavaş ilerlediği söyleniyor
+olmaz mermiler insanları nasıl öldürmez!!11!!1
Sosyal ağlarda paylaş

Claiborne said:

hani ne sormuşsunuz diye baktım da bin kere sorulan şeyler. insanlar yine vakit ayırıp cevap yazmış ama kabul etmemişsiniz ahah.

+arnoldu kimse tanımıyor mu?
-dizide tanınmadığı söyleniyor
+nasıl tanımazlar!!11!!

+mermiler insanlara niye işlemiyor?
-dizide insanlara giden mermilerin yavaş ilerlediği söyleniyor
+olmaz mermiler insanları nasıl öldürmez!!11!!1

Kocum silah'in low velocity oldugu dizinin neresinde soylendi bir gosterir misin?
Spoiler olmasin diye dizede silah ile ilgili gecen dialoglari yazmiyorum silahin isleyis prensibi, low velocity ile bir bilgi dizide yok. 1973 versiyonunda gayet acikti isleyis prensibi. Ben de merak ettigim icin sordum. Yukarda senin yazdiginin aksine aciklamayi mantikli buldugumu da yazmisim. Bi tarafindan uyduruarak diyaloglar yazmissin yukarda.
Dizi ile ek bilgiler https://discoverwestworld.com/ bu siteden geliyor.
Arnold konusu da senaryoda bence Plot hole . Bir ben mi sordum diye arattim internete'de pek cok defa sorulmus,tartisilmis. Baska merak ettigim konular da tartisilmis ben burda kafa utulememek icin yazmiyorum. Insanlar gayet ciddi arastiriyor sosyolijik, psikoljik olarak. Ww'de cocuk hostlari dahil eden pedo sorulara kadar...
Dizi cok guzel ancak yazarlar bazi noktalarda seyirciyi etkilemek icin ipin ucunu kaciriyor bu da dizinin ahengini bozuyor hatta senaryoda plot hole olusturuyor. Baska bir ornek bir sahnede ziyaretci human cocuk tum sezon boyunca bir kere gosteriliyor o da etkilileyici bir cumleyi soylemek icin. Olmasa daha iyi olurdu bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...