Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üçüncü sınıf bir üniversite mezununun gözyaşları

lazerbulbul

Öne çıkan mesajlar

Sınav yaptık çocukların sınavdan aldıkları puanlara 20 puan daha ekledik ona rağmen sınıfın %10'u geçti. Bir hafta sonra dekanlıktan aradılar, öğrenciler dilekçe vermiş "hocalar bizi yaz okuluna bırakıp ev araba yeniliyor" diye...

Aha işte tam da bu adamların iş arayan versiyonu bu arkadaş da.

30 sn ben ne hata ettim diye düşünse olayı çözecek aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu arada hâlâ durumundan şikayet eden o çocuğa kızgınım.. lan ben sultanbeyliye gittim iş görüşmesine adamlr asgari maaş verse "tamam" diyecektim ama yine de olmadı "siz bize fazlasınız" ayağı çekmişlerdi

ulan 1,5 sene sanayi mahallesi gezdim iş var para var diye

bir yerden başlamak gerekiyor ama bu arkadaş başlamamış mesleğiyle ilgili bir şey yapmamış sistemde bir şey yok, kimse kalkıp ortada bu kadar işsiz varken tecrübesiz adama daha fazla para vermez, daha önce de vermiyordu

1200 tl ye işe başlayan mühendis de var 4000 e de, aradaki fark daha iyi kazananın çalıştığı işle ilgili oalrak üniversite döneminde projede vs çalışmış olması

ulan hiç işim yoktu üni ikinin yazında göt gezdirmek yerine staj yaptım ki zorunlu değildi ama bu benim için bir artıydı

mabadımın kenarı..
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

10 yıldır arkadaşlık yapıyorum şükrü aptalıyla sorduğum hiç bi soruya düzgün cevap vermedi. sorduklarının cevabını alamayacaksın kuddusi.

şimdi şerefsiz gelir yazar sırf beni göt etmek için

Su mesaji sikayet etmeniz kadar komik bisey mi yok desem, yersiz bisey mi yok desem, ne desem bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Sınav yaptık çocukların sınavdan aldıkları puanlara 20 puan daha ekledik ona rağmen sınıfın %10'u geçti. Bir hafta sonra dekanlıktan aradılar, öğrenciler dilekçe vermiş "hocalar bizi yaz okuluna bırakıp ev araba yeniliyor" diye...

Aha işte tam da bu adamların iş arayan versiyonu bu arkadaş da.

30 sn ben ne hata ettim diye düşünse olayı çözecek aslında.

ahahaahaha

ünideyken sınavdan önceki son derste "dersi alttan alan arkadaşlar, lütfen bu sefer dersi geçmeye gayret gösterin, teksirlerinizi taşımaktan bıktım artık" diyen asistanlar geldi aklıma
Sosyal ağlarda paylaş

hukuk fakültesini geçtiğimiz yaz bitirdim. çoğunuzun malumudur avukatlık stajı diye güzide bir uygulama var. şuan aynı dönemden olan arkadaşlarla haliyle aynı zamanda stajı başlattık, devam ediyoruz.

ben şunu gördüm o fakülteyi dereceyle bitirmeler, efendim işte CV'de yazsın deyüp her organizasyona balıklama atlamalar vs. bir boka yaramıyor.

adliyeye ne zaman gitsem 3-5 tanıdıkla karşılaşıyorum. özellikle şu derece yapan arkadaşlara denk gelirsem muhabbete kitliyorum. ulan hepsi mutsuz. hepsi mi salt icra yapan büroda çalışır, hepsi mi takip elemanı muamelesi görür.

öte yandan öyle ya da böyle bir şekilde mezun olmuş arkadaşlara bakıyorum. adamlar bir şekilde tutunuyorlar iyi yerlere. bu insanlar hani matematik hesabıyla, ucu ucuna mezun olmuş tipler. benim de öyle 2.13'le mezun oldum. hatta mezun olduğumu gören arkadaşlar 'ulan sinsi sinsi bitirdin okulu' diye tepki verdiler.

şimdi iş hayatında bu 'tembel' dediğimiz not ortalaması düşük arkadaşları o 'çalışkan' dediğimiz derece kovalayan arkadaşlardan ayıran ne? girişkenlik, kendini ifade edebilme, ortaya bir vizyon koyabilme, birey olduğunun farkında olma vs... Çünkü bu tembel arkadaşlar o 4 seneyi kafayı kuma gömüp sınav odaklı yaşamadılar. hani iyi güzel kanunu doktrini bilmek ama onu bir de hukuki soruna uygulaması var di mi. işte tek taraflı gelişim gösteren arkadaşlar algıları kapatmışlar öyle dımdızlak kaldılar.

bizim meslekte ortalama bir cv attığın zaman (kurumsal ve özellikle uluslararası işler yapan bürolar hariç) adamlar seni çağırır bir mülakata alırlar. neticede stajyer alacak adam birebir muhattap olmak ister bir süzer seni. yani mülakata girmekte sorun yok, işi almak mesele. diğer meslekler böyle mi bilmiyorum ama kendi mesleğimle ilgili şunu söyleyebilirim sen öküzsen kimse senin üniversitene işte not ortalamana falan bakmaz. çünkü öküzsündür.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...