Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üçüncü sınıf bir üniversite mezununun gözyaşları

lazerbulbul

Öne çıkan mesajlar

senko said:

açlıktan ölecekken gel bi daha yaz bunu.

Açlıkdan ölmemek için yiyecek çalarsa suç işlememiş sayılır birşey olmaz :P.

Banka soymasını destekliyorum niahyetinde çalmak serbest sorun yakalanmamakda.

800 tl mayış az hatta hiçbirşey, tutupda gir ne olacak sistem böyle sonra sıyrılırsın demek bir alternatif olabilir fakat bence trajediden başka birşey değil.

Büyük düşünmesi gereken nokta hatta düşünülmesi gereken, ortalığı altüst edebilmekte. Diğer türlü en fazla kendini kurtarırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

1.5 2 sene göztepeden çıkıp zekeriyaköye gittim ekmek parası diye.
arabayla falanda değil toplu taşımayla
mal mal iş yok ühühühü diye ağlayacağına azcık kıçına bişilerin girmesi lazım
yan gelip yatıp ekşisözlükte bişiler eleştirerek olmuyo artık
Sosyal ağlarda paylaş

SodomVsGomore said:

hukuk fakültesini geçtiğimiz yaz bitirdim. çoğunuzun malumudur avukatlık stajı diye güzide bir uygulama var. şuan aynı dönemden olan arkadaşlarla haliyle aynı zamanda stajı başlattık, devam ediyoruz.

ben şunu gördüm o fakülteyi dereceyle bitirmeler, efendim işte CV'de yazsın deyüp her organizasyona balıklama atlamalar vs. bir boka yaramıyor.

adliyeye ne zaman gitsem 3-5 tanıdıkla karşılaşıyorum. özellikle şu derece yapan arkadaşlara denk gelirsem muhabbete kitliyorum. ulan hepsi mutsuz. hepsi mi salt icra yapan büroda çalışır, hepsi mi takip elemanı muamelesi görür.

öte yandan öyle ya da böyle bir şekilde mezun olmuş arkadaşlara bakıyorum. adamlar bir şekilde tutunuyorlar iyi yerlere. bu insanlar hani matematik hesabıyla, ucu ucuna mezun olmuş tipler. benim de öyle 2.13'le mezun oldum. hatta mezun olduğumu gören arkadaşlar 'ulan sinsi sinsi bitirdin okulu' diye tepki verdiler.

şimdi iş hayatında bu 'tembel' dediğimiz not ortalaması düşük arkadaşları o 'çalışkan' dediğimiz derece kovalayan arkadaşlardan ayıran ne? girişkenlik, kendini ifade edebilme, ortaya bir vizyon koyabilme, birey olduğunun farkında olma vs... Çünkü bu tembel arkadaşlar o 4 seneyi kafayı kuma gömüp sınav odaklı yaşamadılar. hani iyi güzel kanunu doktrini bilmek ama onu bir de hukuki soruna uygulaması var di mi. işte tek taraflı gelişim gösteren arkadaşlar algıları kapatmışlar öyle dımdızlak kaldılar.

bizim meslekte ortalama bir cv attığın zaman (kurumsal ve özellikle uluslararası işler yapan bürolar hariç) adamlar seni çağırır bir mülakata alırlar. neticede stajyer alacak adam birebir muhattap olmak ister bir süzer seni. yani mülakata girmekte sorun yok, işi almak mesele. diğer meslekler böyle mi bilmiyorum ama kendi mesleğimle ilgili şunu söyleyebilirim sen öküzsen kimse senin üniversitene işte not ortalamana falan bakmaz. çünkü öküzsündür.

Hukukçu olmak ile avukat olmak bambaşka şeylerde ondan. Ama şu derece yapan adamın tek odaklı olması ile tembel adamın girişken olması genellemen doğruyu yansıtmıyor orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Demek o dönemin derece yapanları ile tembel olanları kesin olarak birbirinden tek odaklı ve girişken olarak ayrılmış.

Avukatlıkda girişken olarak en fazla müvekkil bağlarsınız ama mevcut yasal düzemlemeyi somut olaya bakarak çözüm üretmede esas faktör öncelikle bilgi ve bunu kullanabilme kabiliyetidir. Bunu da dilekçeye dökerek ifade edersiniz yani masa başına oturur düşünürsünüz, bu noktada girişkenliğin bir önemi yok, bilginin ve bunu doğru kullanabilme kabiliyeti önem arz eder. Avukatlık mesleğide dilekçe üzerinden yürür.
Sosyal ağlarda paylaş

bu adamlar cidden intihar etsin ya

kuzenim liseyi zar zor bitirdi edirne den kalktı istanbul'a geldi front-end dev oldu herif hem iş anlamında hemde sosyal çevre anlamında geliştirdi kendini güzel kazanıyor en güzel yerlerde de harcıyor.

ben 2.sınıf üni mezunuyum erasmus'a gittim dilimi geliştirdim bir sürü seminerlere gidip gündemi takip ettim ilk girdiğim işte başlangıç için güzel maaş aldım 2 senedir de devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

bu adamlar cidden intihar etsin ya

kuzenim liseyi zar zor bitirdi edirne den kalktı istanbul'a geldi front-end dev oldu herif hem iş anlamında hemde sosyal çevre anlamında geliştirdi kendini güzel kazanıyor en güzel yerlerde de harcıyor.

ben 2.sınıf üni mezunuyum erasmus'a gittim dilimi geliştirdim bir sürü seminerlere gidip gündemi takip ettim ilk girdiğim işte başlangıç için güzel maaş aldım 2 senedir de devam ediyor.

ne seminerleri abi bunlar etkili konuşma, iso falan mı?
Sosyal ağlarda paylaş

seminer değil aslında daha çok kurs falan
ispanyolca kursuna gittim
boğaziçinin inovasyon seminerleri falan
pazarlama seminerleri vardı
üni de de o etkili konuşmalara falan çok girdim çıktım :)

mesela kimse sallamıyor ama bugünlerde sık sık eğitimlerini takip ettiğim coursera.org tan kariyer günlerinde İMKB'den bir adamın konuşmasında haberdar olmuştum.

şu an ispanyolca öğrendiğim duolingo'yu da okuluma konuşmacı olarak gelen eski bir mezundan duymuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

benim okul eskişehir anadolu biz de aöf'lü çok. Derslere girmeleri yasak. kendi fakülteleri var orada dersler oluyor ama çok kalabalık.
Çoğu öğrenci örgün okuyorum diye kandırıyordu ailesini.

bi arkadaşım vardı işletme okuyordu aöf'ten
çalışırken bir yandan ing kursu bir yandan bizim okulda almanca derslerine giriyordu. Kayıt günleri başlayınca sağlam hocaları dersleri not ediyordu hocalarından izin alıp dersleri takip ediyordu.
aöf bitti hocalardan referans mektubu topladı yurtdışına gitti ingiltere de master yaptı orada kaldı 3 senedir orada çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

coursera falan neyse de şu ne mesela
https://www.facebook.com/events/628719580530280/
said:
!!!!! Eğitimin sonunda katılımcılara
- 1 adet Diksiyon Eğitimi Sertifikası
- 1 adet Beden Dili Eğitimi Sertifikası
- 1 adet Hitabet Sanatı Sertifikası
- 1 adet Profesyonel İletişim Sertifikası verilecektir.
-Ayrıca yurt dışında çalışmak isteyenler için bu 4 eğitimi içeren 5.ingilizce sertifika verilecektir.
SADECE : 35 TL !!!!!

12den akşam 5e kadarmış asfdhgjhasfdg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...