Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üçüncü sınıf bir üniversite mezununun gözyaşları

lazerbulbul

Öne çıkan mesajlar

dana22 said:

ona bakarsan yeteri kadar iyi bir network un varsa okumana da gerek yok..bazi cevrelerde buna dayisi olmak da deniyor..bkz. bal tutan partililer ve yalanan parmaklar..hepsinin butun akrabalari ev hanimi bile olsalar bilmem nerede danisman..bankamatik memuru

Mesela bu dedigin torpile ornek. Networking farkli birsey. Yakin ama farkli. Yetersiz olmayacaksin network sahibi olsan da
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

Top firmalarda bilgisiz Adam torpil olsa da ise giremez.

girer abi girer..tubitagin basina hayvanat bahcesi bekcisini getirdiler daha ne ..senin benim bilmedigimiz turkiyenin en top ustu top sirketlerinin yonetim kurullarinda ahmetgilin kayni var.imam hatip terk insanlar..bakanlik danismanliklari ayri arpalik.kamumun ele gecirdigi sirketler -digiturk mesela ayri bir arpalik ..vestelde de vardir onlardan kocta da..ha bunlara ozgu birsey degil bu sadece avanta diyelim ..kucukken 30 sene kadar once f16 lar ilk ulkeye geldiginde kurulan ortak super havacilik teknoloji savunma sirketine bizzat bildigim 3 tane pasa oglunu calistirdilar 5 haneli dolar ayliklarla ..bir 10 sene kadar calistirdilar elemanlarin babalari emekli olunca yerlerine yeni pasalarin cocuklari geldi..

bunlardan bankalarda da var..ihaleye giren her yerde var abi..
Sosyal ağlarda paylaş

Malibu said:

Kötü RTV mezunu der geçersiniz de başlık sahibinin yetoluğuna bakmayın gayette güzel iş sahası var lan. Setteki çaycı bile 1K maaş alıyorsa ve bu arkadaşa ancak 800 TL öngörmüşlerse gg wp.

2 Üniversite bitirdin diye kimse sana "gel seni yazı işleri müdürü yapıyım" falan demeyecek ki beklentin buysa sorry. Çok fazla tanıdığım var RTV mezunu en kötüsü 1.5K ile iş buldu. Ama 5 saat boom tutuyo ama günde 15 saat çalışıyor.

Ben bile hiç iş bilmeyen adama başlangıç olarak 1K veriyorum Kırıkkale gibi yerde.

2. sınıftan beri çalışıyorum iyi prodüksiyon şirketlerinde de çalıştım, sektörde baya iyi fotoğrafçıların asistanlığını da yaptım freelance işler de yaptım okulu da bitirdim bu arada öğrenciyken hiç ciddi para kazanamadım.

En son bir kamera evi ile görüştüm adam bana 800 lira bir senenin sonunda maksimum 1.200 kazanırsın dedi. Çalışma koşulları o kadar rezilki şirkette yatakhane var millet evine dönmeyip orda yatıyor arada da kadın geliyor temizlik falan yapıyormuş. zaten çoğu çalışanı alaylı herifler oo dizi çekiyoruz kafasına devam ediyor. mesai saati yok iş ne zaman biterse ki ben buna da alışığım 18-20 saatlik setlerde de bulundum. ama dizi sektörüne girmek istemediğim için kabul etmedim. Özellikle istanbul'da hele işe yeni başlıyorsanız tv dizi medya vs ile ilgili her alan çok sıkıntılı, olay sadece para da değil resmen vücudunun köpek gibi yıprandığını hissediyorsun, keza zihnen de öyle çünkü işte sıçamazsın sonuçları felaket olabiliyor . Sonra her gün eve dönerken niye diye soruyorsun çünkü sabah 9 akşam 6 çalışan adamda bu parayı alıyor ve kesinlikle zihnen ve bedenen yorulduğun kadar yorulmuyordur.

şimdi iş arıyorum dediğin gibi iş sahası geniş ama koşullar da ortada neler çekeceğimi de biliyorum en azından değmesi için sağlam işler yapan insanlarla çalışmaya devam edeyim diyorum o da dediğin kadar kolay olmuyor malesef. İletişim fakültesine vs. girerken bile bile lades demiş oluyorsun, böyle ağlayanlara da direk mal gözüyle bakıyorum ama kesinlikle kolay bir sektör değil.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

barbu said:

Top firmalarda bilgisiz Adam torpil olsa da ise giremez.

girer abi girer..tubitagin basina hayvanat bahcesi bekcisini getirdiler daha ne ..senin benim bilmedigimiz turkiyenin en top ustu top sirketlerinin yonetim kurullarinda ahmetgilin kayni var.imam hatip terk insanlar..bakanlik danismanliklari ayri arpalik.kamumun ele gecirdigi sirketler -digiturk mesela ayri bir arpalik ..vestelde de vardir onlardan kocta da..ha bunlara ozgu birsey degil bu sadece avanta diyelim ..kucukken 30 sene kadar once f16 lar ilk ulkeye geldiginde kurulan ortak super havacilik teknoloji savunma sirketine bizzat bildigim 3 tane pasa oglunu calistirdilar 5 haneli dolar ayliklarla ..bir 10 sene kadar calistirdilar elemanlarin babalari emekli olunca yerlerine yeni pasalarin cocuklari geldi..

bunlardan bankalarda da var..ihaleye giren her yerde var abi..

top firma dediğin tübitak mı? al sana tübitak: http://arsiv.sabah.com.tr/2005/05/03/gun105.html

digiturk, vesteli falan takma abicim. general electric'ten, siemens'ten, honeywell'dan, alcatel'den, nokia'dan bahsediyoruz. digiturkle vestelle gelme hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç bi şeyi olmadığı halde sırf torpille de bi yere elbette gelirsin ama o yerde fazla uzun kalamazsın. ya kendin batarsın, gitmek zorunda kalırsın, ya da şirket batar. zaten bir şirketin en büyük batma emarelerinden biri sikko heriflerin yüksek pozisyonlara gelmesidir, hani 10-20 sene önceden anlarsın bunun kısa bir süre sonra batacağını. özellikle türk aile şirketlerinde, patron 'baba' 70'e dayandığında çok yaşanır bu. hatta belki %95'inde yaşanıyordur. bu yüzden 3. nesile kalan aile şirketi oranı %1'i geçmez herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

abi istanbuldaysan git merkezi bir dogumevine buyukce birsey olsun..kadin dogumculari kafala.dogum fotgrafcisiyim de gir ise..makineler zaten elektronik film de harcamadan cekebildigin kadar poz cek ..gunde 10 dogum ceksen 1 tanesini 100 den satsan ayda 3 net..

abi şipşakçılıkla yapmak istediklerim arasında uçurum kadar fark var o yüzden ilk başta saçma sapan paralara saçma sapan mesailer yapıyorsun zaten.

ayrıca o hesap öyle olmuyor malesef :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye gibi çomaristan bir ülkede öncelikle bilginin önemi yok çünkü Devletten kaynaklanan bir cahiliyet söz konusu. Parası olan, belli bir zümreye (siz anladınız:)) olan istediğini yapıyor, bu kadar rahat olunca şirketlerindeki pozisyona istedikleri adamı koyuyorlar genelde odun herifleri dolduruyorlar. Sonra bu odun herifler müdür oluyorlar kendilerinden daha akıllı tipleri bunlar bizim müdürlüğü kapar diye işe almıyorlar. Sonra okuyan kafası çalışanların iş imkanları kısıtlanıyo genelde yurt dışına kaçıyorlar. Kalanlarda sürünüyo.

Bu sarmaldan empatik tipler etkilenmiyor. Zaten dünyanın her yerinde kazanır böyle tipler. Enpatik tipten kastım Network yapabilen.

Kısaca üniversite okumak gereksiz, gidip berber felan olun daha iyi yaşarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

de iste once sipsakciligi yapmadikca oturdugun yerden kose yazari olup da liboslukla bogazda yali sahibi olmayi bekleme..yapmak istediklerin ile arada ucurum varmis..evet herkes bircok sey istiyor.kendine bircok isi layik gormuyor da para o begenmediginiz islerle kazaniliyor..network kicini devirip oturmak la yada kendini gelistirme kurslari vs ile olmuyor.

bizim hastanede bir eleman var..kimse adindan emin degil..boynunda bir fotograf makinesi ,lokal basina calisiyor sanirim freelancer..takim elbiseli gravatli filan..heryere girer cikar..birsey oldugu zaman adamin lafi benden fazla gecer.su salak bilmem kim hoca super bir ameliat yapti haberlerinden yapiyor..network nedir desen elemani gosteririm o kadar ..gecenlerde duyduk hastanede bir akrabasini ise baslatmis kadrolu olarak sekreteryada..ole dusun..bunu ben yapamazdim..
Sosyal ağlarda paylaş

dana beni para motive etmiyor ki, mesele sevdiğin işi yapabilmek onca şeye para için mi katlandığımı düşünüyorsun anlamadım ki 18 saat sette dururken anca yol yemek paramı veriyorlardı, derdim para olsa başından vazgeçerdim yada dediğin şeyleri yapardım. Neye heycanlandın anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

işin tanımı= plaza olsun veya onun gibi nezih olsun, cumartesi çalışma olmasın, ikramiyesi olsun, mini etekli genç bayan çalışanları olsun, ve benim büyüdüğüm/yaşadığım şehirde olsun olunca tabi iş yok...

/thread gelmiş zaten 15 sayfa daha ne konuştunuz la

bir de abi bu HAYATIMLA NE YAPIYORUM BENler, 25 yaş krizleri, işsizliklik krizleri; hep karısızlıktan bunlar bak cidden, orjinal postddaki yakarış da ordan alevlenmiş zaten sdf

ite kaka bitirdiği üniversiteden kocamemeli aysunu kafalayıp, şimdi babasının dükkanda çalışan esnaf oğluna gidin bir kariyer falan diyin ahahah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...