Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üçüncü sınıf bir üniversite mezununun gözyaşları

lazerbulbul

Öne çıkan mesajlar

bence paticikte bu tarz konuların en büyük sorunu tek bir meslek varmış gibi konuşması herkesin.

sanki X diye bi meslek var herkes de onu okumuş o sektörde çalışıyor ve ona göre konuşuyor. ona göre birbirine öğüt veriyor.

lan olm her işin gidişatı o kadar farklı ki. birbirinize öneri bile vermeniz inanılmaz saçma.

kimi iş var 5 sene 1,5k'ya çalışır direk iş kurarsın kimi iş var kurumsalda çalışır yükselirsin.

hatta her mesleğin kendi içinde farklı yönelimleri falan oluyor onların bile kendi içinde birbirini kendi usulüyle eleştirmesi saçma ve öneri vermesi boş yere.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler iyi güzel diyorsunuz da olayın yaşandığı ülkenin durumunu unutuyorsunuz ama. Belli bir kesimden olmadığınız sürece bir yere gelemeyeceğiz durum var.

Dedemin eşeğini emanet etmeyeceğim adamlar koca koca mevkilerde ve adamların vasıf 0. Ortam çok kötü. Fişlemeler adam sendecilikler, hamili yakınıdırlar bokunun boku çıkmış vaziyette.

En basitinde KPSS görüyorsunuz işte.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bi de siz istediğiniz kadar kabullenmeyin, işsizlik diye birşey söz konusu. açıkta kalmaktan hakettiğine alamamaya, çalışma şartlarına yansımasına kadar türlü şekilleri var. tamam yazıdaki eleman çok akıllı bir arkadaşa benzemiyor ama her halinden memnun kişi için en azından bir tane aynı özveriyi gösterip de şartları daha kötü olan insan vardır. hiç mi aklınıza gelmiyor bu ihtimal anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten de gazetecilik okuyanları hayatta anlamam.
olm,bir tanıdığınız varsa, gazetelerden birinde etkili-yetkili bir tanıdığınız varsa...eyvallah.
yoksa gazetecilik yapmak için Türkiye'de gazetecilik okumaya gerek yok ki.
al,bak bana en az 5 senedir teklif var. "Gel yaz Aydınlık'ta" diyorlar. Neden? Çünkü bir şekilde tanıdığım adamlar var orada. Onlar da beni taa üniversite zamanlarımdan tanıyorlar. Sosyal medyada bir çok forumda yazdığım yazılardan biliyorlar. Siyasi görüşümü biliyorlar. Bu nedenle bana teklifte bulunuyorlar.

Misal: oray Eğin. Patt diye ortaya çıkan bir adam.
Misal: Rasim Ozan Kütahyalı. Patt diye ortaya çıkan bir adam.
Misal: Nagehan Alçı. Patt diye ortaya çıkan bir kadın.
Emre Uslu, Mehmet Baransu, daha nice nice zamane gazetecileri. Bunların hangisi gazetecilik mezunu.
İlla ki birilerinin elinden tutup "yürü yavrum, göreyim seni"dediği tipler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ohşş.. yine bir iletişim mezunu ağlaması. Daha geçen gün change.org'ta imza kampanyası açmışlardı.

Ege bitirmiş bide. Kesin bizim okuldaki "iş bulamıyom yia"cılardan biridir. Okul boyunca meslekle ilgili hiç bişe yapma sonra "800 liraya başlatıyolar beni" diye ağla. Ege Ajanstan gelen haberleri Türkçe'ye çevirmek için kıçımı yırtıyom.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...