Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üçüncü sınıf bir üniversite mezununun gözyaşları

lazerbulbul

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

meslek okulunda okusaymış keşke
üniversite iş bulma yeri değil

ek olarak gazeteciliği cok seven bi tanıdık, elektrik oretmenligi okuduktan sonra ben tv ci olcam diyince

araya tanıdık sokup onu televizyona geçirmiştik. 3-5 sene program sundu yerel bir kanalda, açık oturum falan yaptı.

Sonra bıraktı şimdi işte. Okulla ne alakası var yahu gazetecilğin felan.

Ha ne yapabilir, çok istiosa RTE ye methiyeler falan düzebilir, es kaza bi canlı yayına denk gelirse alırlar kanala

bknz.
https://www.youtube.com/watch?v=50Sn-dUYsh4
Sosyal ağlarda paylaş

hayatım boyunca birçok düşkün, bohem, şanssız doğmuş fakir, köylü vs. insan tanıdım. hiçbiri üniversitelerin işletme kulüplerinde kurumsal muhabbetler yapan, organizasyon işlerine girip yavvvşaklık peşinde koşan, tecrübe oluyor diye stajlarda emeğini sömürten ve ortamın sterilliğinden bunu fark edemeyen (fark etsede geleceği için buna göz yuman) orta-orta alt sınıf "başarılı" öğrencisi kadar EZİK (loser da değil) gözükmüyor bana valla. belki çok çevremdeler o yüzdendir bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

Yine bir loser, düşük eğitimli ama iş bulamadığı için ağlayan başlığıyla karşı karşıyayız.

Üniversite okurken, doğru insanlarla tanışmadığından veya aklı havada olduğundan şu gerçeği göz ardı ediyor çok fazla insan: Üniversiten ne olursa veya ne kadar iyi olursa olsun, uzun dönem staj yapıp yapmamış olman, profesyonel hayatta kendine ne katmış olduğun farkı yaratıyor. Yazıyı yazan kişinin okuduğu 2 üniversitenin toplamı doğru düzgün tek bir üniversite yapmıyor muhtemelen, bir de yaptığı işler dandik. Görüşmeye çağrılmaması fazlasıyla normal.

Türkiye'de iş hayatı mükemmel etiklerle yürüyor demiyorum, yukarıda saydıklarımı yapıp yine de brüt 2500 teklif alabilirsiniz tabi ki; ama isteyince 26 yaşında 9000 - 10000 brütün üzerine çıkabiliyor insan gayet; eğer doğru adımları atarsa.

Bir de 25 yaş krizi var ki üniversite sonrası karşılaşılan, ona hiç girmiyorum bile.

25 yaşında 10-20 milyar dolar servet de yapabiliyor insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bıde lol şöyle sistemi eleştirmeyin deli oluyorum

şehirde tıbbi hizmet verenlerin ve dolaylı yoldan yiyeceğe katkı saglayanların (tarım makinası falan )dışında iş yapanların işlerinin hepsi fosssssss.

domates mi üretiosun ki mayş alıosun ya?

Çok saçma lan, adam telefonda daha ıı konuşsun dıe bana domates patates ve et verıyorlar.

kim yarattıysa bu sistemi helal olsun, şu 70 milyonluk ülkeye 1 milyon insan falan bakıyor lol. Gerisi saçma sapan vakit öldürüyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

sen onları ezık goruosun ama insanın yarattığı sistem değilde, doğanın sistemi içerisinde onlar winner durumda maalesef.

suvival of the fittest hesabı

aslında şöyle. sistemi değiştirmek, dönüştürmek için gerekli çalışkanlık, bazen de zeka bunlarda oluyor. yani en azından sistem içinde alternatif bir şeyler yapabilecek kadar. bazıları yapıyor da haklarını yemeyeyim. ama çoğunluk domalmaca. ne entelektüel olarak geliştiriyorlar kendilerini, ne de hümanistik bir ideal doğrultusunda uğraşıyorlar. kim sevsin ki böyle bir tipi? springfest'lerde boğulasıcalar
Sosyal ağlarda paylaş

sistem dedigimiz sey insanlagin uzerinde anlasarak yarattigi birsey, tamamen dogal hani kimse gelip dayatmadi ILLA BU diye ki sisteme karsi getirilen alternatiflerinde nasil sistemlesip curudugunu gorduk tarihte, insan dogasi ile alakali bu tamamen. sistemle barismak eriskin olmanin on sartlarindan biri su dunyada, 25 yasina gelipte hala SISTEM BOK GIBI diye aglamak basarisizligin kabuludur, sistemi degsitirmek istiyorsan anca icinden degistirebilirsinki yapilicak degisiklikle rhep bandaj kivaminda olur. dunyadaki butun kotu insanlar bir gece icinde iyi cocuklara donusmedigi surece hangi sistem gelirse gelsin ayni sekli alicak, defalarca gozlemledim bunu. en magdur olmus en dislanmis guruplarda bile sistemlesme ve ayrim var, nereye gidersen git piramitten kacamiyorsun cunki curve her yerde gecerli, insanlar esit dogmuyorlar ne yazikki.
Sosyal ağlarda paylaş

moncici said:
, tecrübe oluyor diye stajlarda emeğini sömürten ve ortamın sterilliğinden bunu fark edemeyen (fark etsede geleceği için buna göz yuman).

abi şuna hele hiç katılmıyorum ya. staj o kadar önemli bir şey ki, hiç alakası olmayan bi insanı hiç alakasız bir yere getirebiliyor 3 ayda. kesinlikle azımsanmayacak bir şey.

ki öyle adamlar var ki o heriflerle aynı ofiste olup günde yarım saat muhabbet edebilmek için bütün gün fotokopi çekmeye razıyım. staj deyip geçmemek lazım kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

sistemden kasıt; uni mezunu sayısı / is imkanı
universite mezunu olmak bir yere getirmiyor artık insanı. eskidenmis o tahsilin olsun, gelecegini kurtar mevzusu. ulkemizde universiteler egitim yeri degil ticarethane. sokak bası bir universiteye denk geliyorsun, starbucks/mcdonalds gibi. bi de bununla ovunen bir hukumetimiz var.
Sosyal ağlarda paylaş

asgari ücretle aldığı maaş arasında 3 adet kot pantolon olan insanların kendini başarılı sayması inanılmaz ya

sizi gidi x yöneticileri y şefleri z müdürleri sizi

konuyla ilgili çok sevdiğim bir dostumun anlattığı bir fıkra vardı. beni müdür yaptığında anlatmıştı.

bigün aslan kralın karısı dişi aslan bir agaç gölgeside uyurken tilkinin birisi kraliçe aslanı sikip kaçıyor. kraliçe aslan bunu krala anlatıyor, kral çok kızıyor bütün ormanı topluyor tilkiyi getirin bana diyor. tilki kaçıp saklanıyor aslanda tilkiyi bulamıyor. en sonunda tilkiye haber salıyor. "tilki kardeş karımı siktin kaçtın bende seni yakalayamadım ne kadar akıllıymışsın seni bundan sonra ormana müdür yapıyorum" diyor. tilki koşa koşa aslana geliyor. aslan tilkiyi kenara çekip güzelce bir sikiyor. ertesi sabah tilki göt acısından sendeleyerek yürüyor ve orman ahalisi tilkiye ne olduğunu soruyor. "müdür oldum"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...