Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Enpara Steam Kapmanyası Uzatılsın

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

Grego said:

memnun olmayan çıksın kasıyor dememin de tek sebebi, daha az kişi olursa benim alacağım hizmet daha iyi olabilir belki beklentisi.

Büyük şirketlerde bu yanlış yaklaşım. Ne kadar az müşteri o kadar az karlılık demek. Ne kadar az karllık o kadar az hizmet.

şu an için yanlış evet. ama temeli tam da şu sıralarda, çok müşteri portföyü ile aynı zamanda müşterinin niteliğine göre kuran firmalar kazanacak. şimdi kazanmayacak belki ama tüketim alışkanlıklarımızın böyle evrileceğini öngörüyorum ben.

örn : tekstilde, patronum alman. aylık 6,5 milyon adet yükleme yapan bir firmanın türkiye sorumluluğundan gelme. ki bilenler için elinizde ayda dağıtabileceğiniz 6 milyon adet sipariş olması demek, 2-3 siparişte birini batırabilirsiniz yada çıkarabilirsiniz demek. ki çoğu büyük işletmeye göre bu adet küçük bile. tekstili sadece çarpanı yüksek ve bildiğim bir konu diye tekstilden örnek veriyorum.

büyük adetli işlerde, etrafına daha çok organizasyon topluyorsun, daha çok kişiye ekmek verip risk alanını çok geniş bir yüzeye yayarak tolere ediyorsun. kumaşçısı, atölyecisi, kolicisi genelde hepsi ancak hatanın bir parçası oluyorlar ( istisnalar hariç) , ama dönen iş büyük olduğu için birbirlerini tolere edebilecek küçük hatalar çıkıyor. ama özet olarak, daha çok insanla yazışıp, daha çok insanla konuşup, daha çok insana para sağlayıp, daha çok detayı kontrol ediyorsun. ve bunları kar marjını minimuma indirerek stabil hale getirebiliyorsun.

küçük adetli işlerde, kutu gibi. tüm detayı tek bir üreticide halledebiliyorsun. ayırdığını zamanı kontrol edebiliyorsun, iş seni kontrol etmiyor. ve zaman yönetimi demek, para demek. zamanını harcayacağını işin değerini ölçebilmek demek. hele türkiye deki yürüyen işlerin yarattığı tantanayla kar yapıyorum diye bile düşünülüyor.

sonuç olarak, kontrolsüz kar var yüksek adetli işlerde. edemezsin. mümkün değil. tekstilde sistemi yazılımla bile takip edemiyorlar. çünkü insan faktörü olması gerekiyor.

o yüzden hata yüzeyini daraltıp kar alanını genişleteceğin her iş, her sektör için, önümüzdeki yıllarda tüketici alışkanlıklarının da sadeleşmesiyle, para kazanmak isteyen her işin modeli olmalı.

~ alıntıyı ekledim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
oyun, müzik ve eğlenceye %50 indirim’ kampanyamız 31 mart'ta sona erecek. ancak 1 nisan - 30 haziran 2016 tarihleri arasında geçerli olacak ve sadece ayın enparalılarının yararlanabileceği yeni bir kampanyamız olacak. yeni kampanyamızın kapsamında mevcut kampanyamızdan farklı olarak oyun platformları (steam, league of legends, playstation, xbox) ve facebook olmayacak. yeni kampanyamız sadece netflix, spotify, itunes, app store, apple music, google play, windows store ve deezer platformlarında geçerli olacak ve bu platformların üzerinden encard'ınızla aylık toplam 50 tl'ye kadar yapacağınız alışverişlerinizin %50’si bir sonraki ay iade edilecek. siz de 'ayın enparalısı' olarak bu platformlardan yapacağınız harcamalarınıza %50 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Steam ve diğer oyun platformları çıkarılmış ama diğerleri devam ediyor. Gerçi o da 3 aylığına. Bakalım sonra ne olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...