Jump to content

BonePART

Mod
 • Mesaj sayısı

  24.081
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

BonePART hakkında

 • Rütbe
  toefl 108

Son profil ziyaretçileri

527 kez ziyaret edildi
 1. BonePART

  Fallout (20??) - Amazon

  Keşke senaryosunuda D&D yazsa böyle tam çökertme olsa.
 2. BonePART

  1 Milyon İstihdam Projesi

  Türkiye'nin en sevdiği şey bu. Online eğitim ver 1 milyon yazılımcı olsun. Semih Üniversitesi senede 20k veren herkese mühendislik diploması dağıtsın. Sertifika alan herkes kendini denetmen ilan etsin. Kimsede bir yetkinlik bir liyakat olmasın. En ufak mühendislik formasyonu olmayan, en basit problemi çözmekten aciz herkes yeter ki diploma alsın. Eğitim çoh iyi, bizim oğlanda bilmemne miyendizi oldu.
 3. BonePART

  Fallout (20??) - Amazon

  VaultBoy'un bu sezonda ölmesini istiyorsanız 19.99'a "VaultBOY Dies" DLC'sini alabilirsiniz.
 4. BonePART

  Beleş oyunlar başlığı!

  @Scalanova Müdür eyvallah aldım ekledim. Oynarken Shildbraker alırsam adını Scalanova koyacam.
 5. BonePART

  adaptör Amper sorusu

  amper yüksekse adaptçr o ampere kadar enerji verebilir demek özetle
 6. BonePART

  adaptör Amper sorusu

  voltaj aynıysa yuksek amperaj sıkıntı olmaz yuksek amperaj kapasite demek makinen zaten cekeceği akım bellidir
 7. BonePART

  Beleş oyunlar başlığı!

  Darkest Dungeon Shieldbreaker DLC alabilirim bi ara twitchte oynayasım var subnauticadan sonra
 8. BonePART

  DH tasarruf sorusu

  Doğalgazda kaynatmak daha ucuz. Ama bu derece optimizasyona gireceksen su tam kaynadığı anda ocağı kapatmayı(kettleın artısı kendi kapanıyor) daha da önemlisi tam kullanacağın miktarda su koymayı unutmamak. Yoksa kaybın aradaki farktan daha büyük.
 9. BonePART

  Asansör bakım, muayene, kırmızı etiket

  Ahahah. Eyvallah. Asansör bizim aile mesleği babadan gelme bi de üstüne dediğim gibi 2006'dan beri neredeyse aktif olarak sektörde çalışıyorum. Her gün küfür etsem de bir nevi zevk almaya bakarak yaptığım bir iş benim için. O sebeple anlatmaktan sıkılmayacağım bir konu. Bu arada butona tekme atan adam hiç bir şey. Şurada yayımlayamayacağım öyle resimler var ki görseniz halimize acırsınız. Bu arada mesajların bazısını takım elbise olmasa bile ofisten yazıyorum belki ondan typo daha az oluyordur. Müşteri e-mail'ına cevap veriyor gibiyim.
 10. BonePART

  Asansör bakım, muayene, kırmızı etiket

  valla fistancım katıl katılma ben durmu acıklıyorum. tamam belki bir CPU yada GPU tasarımı değişl asansör yapmak. ama bina işletmesinde söz konusu olan rakibi konular kadar (HVAC, Jeneratör, Basınçlı Kaplar cart curt) hatta bir<çoğundan daha karmasık bir alet. neyse.
 11. BonePART

  Asansör bakım, muayene, kırmızı etiket

  Asansör ayda 1 bozuluyosa sorun var demek. Global kabul edilen rakamlar %25 gibi yane senede 3 arıza limit olarak görülüyor. 4 ayda 1 gibi. Asansör basit bir sistem değil, merdiven de değil. Asansör elektronik olarak karışık bir sistem özellikle güvenlik elemanları çok sıkıntılı. Birde bunun üstüne Türkiye'de ki kaltesiz bakım, berbat elektrik sebekesi eklenince arıza oranları uçuyor, uçmuyorsa da emniyet devreleri köprüleniyor devre dışı bırakılıyor. Merdiven ise mekanik olarak sıkıntılı bir aygıt ama konumuz dışında. Asansör birde kullanıcı hatalarına çok açık. https://www.sabah.com.tr/video/yasam/istanbul-marmarayda-asansordeki-cirkin-skandal-sosyal-medyada-olay-oldu-kapi-kapanir-kapanmaz Şimdi bu adam varken asansör nasıl arıza vermesin ki? Binadaki hidrofor ya da kalorifer kazanı kapıcı dışında kimsenin görmediği aletler ve çok daha basit sistemler (bir tane elektrik motoru maksimum bir sensör).
 12. BonePART

  Asansör bakım, muayene, kırmızı etiket

  Selam, Asansör tütkiyenin inanılmaz güçlü olduğu sektörlerden birisi. Bütün ortadoğu ve türki cumhuriyetleri besliyoruz. Kontrol panosu üreten Arkel var mesela su anda Avrupanın bu konuda en uzman firmalarından biri ki bir investment firması satın aldı adamları milyonlarca euroya. Ayrıca A'dan Z'ye rayından kabinine her şey üretiyoruz lokal olarak. Ben yabancı menşeili bir firmada çalışıyorum. Lokal'de 8 sene boyunca kendi firmamızda imalat yaptık. Sonra ekonomik sebeplerle firma kapattık bende bir global firmaya geçtim. Bu ne demek anlamadım ama ThyssenKrupp zaten 30 seneyi aşkındır asansör ve yürüyen merdiven sektöründe. Great 4 dediğimiz Otis Kone ve Schindlerle beraber dünyanın en büyük 4 firmasından biri ve global olarak yaklaşık %60 piyasaya sahip bu 4 firma. Şöyle konuşayım. Ben Global bir firmadanyım maliyetler biraz yüksek görülebilir. Ama sonuçta kurumsal bir firma olduundan ISG'sinden kalite sürecine her proses kanuni yürütülüyor. İstersen özelden bir mesaj at sana e-mail vereyim gönder bana teklif çıkarttırayım.
 13. BonePART

  Asansör bakım, muayene, kırmızı etiket

  Yeni asansöre yeşil alamazsan o firmanın sucudur. Kapı ile duvar boşluğu derken kapı etek sacı mı yaptırdınız aceba? Neyse işte uzman firmayla çalışmanın artılarından biri bu. Kurumsal firma olsa montaj öncesi uyarır bunu düzelt der. Uyarmazsa yaslarsın adama sen düzelt diye felan falan.
 14. BonePART

  Mount&Blade II: Bannerlord

  Heh Arcane azına sağlık seninde. Aynı şeyler. Bende bir mod vardı o looterız biz seni lootucaz ekranını kaldırıyo direk attack opsiyonunu sectiriyodu adını bulursam söylerim. Ama dediğim gibi non combat skill almışım bi generale gel kardeş bana katıl diyene kadar 10 tane load. Sıkılıp bıraktım bi süre sonra onla uraşmayı. Birde gündüz ambush modu yükledim valla. Benim gözüm görmüyo gece yarısı hideout questinde. Adamları görene kadar ölüyorum. apaçi gibi saldırıyoruz zaten bir taktik bilmemne yok neden gece saldırıyoruz anlamış değilim. (bu arad akapıda 200 asker yatıyo onlarıda görmüyolar bi benim 5 admı görğyorlar)
 15. BonePART

  Asansör bakım, muayene, kırmızı etiket

  @Khar0n kuru kafa koymak bir şey yapmak olur mu olabilir ama şunuda göz ardı etmemek lazım. sonuçta devlet bir yandan da bu tespitlerin denetlemerin yapılmasını teşvik etmeye çalışıyor. insanları aman devrem testi yaptırmayalım binamızı yıkarlar durumuna gelirsen daha büyük sıkıntı olur diye standart bir template üzerinden gidiyor. daha entresanı hep söylüyorum yönetici eğer kırmızı etiketli asansörü kullandırtırsa tamamen kendi salaklığı. bir kaza olması durumunda taksiren adam yaralamaktan alırlar içeri arkadaşı çünkü. bu durumda aslında ilk asansörü düzelttirmeyi yönetici istemeli. @deadwollasansörden belirli sesler çıkabilir. duvar kalınlıkları türkiyede kağıt japon evi tadında olduğundan asansör kuyu duvarları perde beton olsa bile ses geliyor. sesin kaynağının tespiti önemli. motordan mı geliyor? kapı kaşığı mı çarpıyor? raylarda terazi yok kabin sıkışma ya da yatma mı yapıyor. hatta söyle diyim yakın tarihte bir müşterimizden sikayet aldık adam panodaki kontaktör seslerinden şikayetdi idi. uyani normalde kafayı takmazsan duymayacağın bir ses (asansör her hareket edip durdugunda kontaktör çeker bırakır tak tak diye ufak bir ses çıkar) ama evde isen dikkatin o yöne gidebiliyor. çare yok mu? herşeyin çaresi var. maliyet durumu tartışılır ama. 100 TL'yede çıkabilirsin 10.000 TL'ye de. eğer asansör garantis ürecindense firma masraf yapmak istememiş olabilir. baskı yapıp her gün arıza açtırın global bir firmaysa. bir süre sonra bıkıp çözmeye çalışabilirler. yerel firmaysa işiniz biraz zor ama onunda çözümleri var bilirkişi çağırıp sanayi bakanlığına şikayet felan falan.
×
×
 • Yeni Oluştur...