Jump to content

BonePART

Mod
 • Mesaj sayısı

  24.201
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

BonePART hakkında

 • Rütbe
  toefl 108

Son profil ziyaretçileri

1.221 kez ziyaret edildi
 1. BonePART

  Europa Universalis 4

  İngiltere misyonları güzel hoşta yani totaler krieg modu bütün dünyayla itişiyosun. Osmanlı memluk commonwelath HRE ispanya memluk india. Son achiyide aldım ve kapattım oynu.
 2. BonePART

  Europa Universalis 4

  Bu arada bir iki comment yazayım. Phillippine Tiger oyunu öğrenmek isteyen her mid tier oyuncunun yapabilecğei dümdüz bir achi. Missionlarla 20 senede topraklarını 5 katına cıkardıktan sonra dünyanın en standart eu4 oynunu oynuyorsun. tek hatam su oldu bence kesinlikle exploration+expansionla gerek yok. Sırf expo ile çok rahat yeterli colonizasyonu yapmak mumkun. Ha ben expo expa ile baslıp expayı sildim sonra oda bir metod.
 3. BonePART

  Europa Universalis 4

 4. BonePART

  Europa Universalis 4

  @kizillelma aslında hata yaptım ben biraz. daha doğrusu korkak oynadım denebilir. lotharingiayı ilk kurduğum dönemde rulerım yaşlı diye bir iki sefer bıraktım heir büyüdü. o dönem aslında kasıp consort olayını zorlamak lazımdı. birde lotharingiayı kurduktan sonra netherlands isyanını unuttum boşu boşuna kendi topraklarımı tekrar işgal etmem gerekti öküz gibi AE alarak. sadece baş kentimi taşısaydım problem çözülecekti. ama sıkıcı bir achievement o net. şu an cebu ile başlayıp cholo kurma oynuyorum. ama şunu net anladım ki bu oyunda en kanser bölge HRE değil. Filipinler tarafı. o adadan adaya adam taşıma olayı kadar sıkıcı bir şey yok.
 5. BonePART

  biraz beyaz yakalı boşu yapalım

  liebe bir de alman firma var alman firma var. ne kadar köklü firma oda önemli. ama yani işin özeti şu
 6. BonePART

  biraz beyaz yakalı boşu yapalım

  Aktif olarak Çinli İspanyol ve Almanlar'la çalışıyorum. En rahat İspanyollarla çalışıyosun. Yani burada olsalar siparişi geçer akşamına bira içmeye gideriz nevizadeye. Almanlar resmen böyle john wickteki kütüphane saynesi gibi kitapla dövmek istiyorum. Her boka sözleşme, dosya evrak kağıt yazıyolar. Ama işlerine gelmeyince aaaa biz orayı okumamışız aaaa diye surprised pikachu yapıyolar. Çinliler daha flexible. Ne dersen yaparız modundalar. Ürün lazım ama EU Normlarına uymuyo diyosun hallederiz sadece şu belgeyi imzala gönder diyo. Almana desen dünya toz ve gaz bulutuydu seviyesindne fizik matematik anlatıyo bana.
 7. BonePART

  Europa Universalis 4

  Gene zor değil uzun ve sıkıcı bir achi. Lotharingiayı 1500'lerde kurdum ama Marie isimli ruler bekledim senelerce. 1780 de felan oldu. Aklınızda olsun regencylerde sayılıyor kiş ben öyle yaptım. Ruler'larımı evlendirmedim noblela evlenme eventi cıkana kadar. Marie isimli bir hanım buldum sonra rulerım ölene kadar heirleri disinherit ettim 15 yasına gelmeden once. Consort Regency oldu işte en sonunda
 8. BonePART

  Europa Universalis 4

  AI cayır cayır kaçıyor artık. Combatta 7 gğün bitti mi direk basıp gidiyor acımıyor.
 9. BonePART

  Web Sitesi Açılmada Sorun

  tracert sonuçları içeride anladğım kadarıyla sorun ping değil packet loss gibi bir sıkıntı var paketlerin bazıları dönmüyo nedense
 10. BonePART

  Web Sitesi Açılmada Sorun

  Az önce annemlere gittim çok yakın oturuyoruz onlarda da bokum gibi superonline. Sorun süperonlineda mı aceba? Yani 4g baglantının çok daha iyi olması normal mi anlamadım sözde fiber.
 11. BonePART

  Web Sitesi Açılmada Sorun

  Yani açılmıyo derken bu arada siteler açılıyor ama 2 3 defa refresh ediyorum. Dün garanti bankasına login olacam diye 15 dakka uğraştım. Şifreden sonraki sayfada 2 dakika bekletiyor oluyo olmuyo refreshle tekrar dene bilmemne. Sonra ancak telefondan baglanıp cozdum sorunu. Bir web sitesine giriyorum resimler 2 dakika sonra tamamen açılıyor.
 12. BonePART

  Web Sitesi Açılmada Sorun

  Türkcell Superonline bağlantım var. 25 MB DL fiber. DL'lerde bir sorun yok Steam'den de olsun yfarklı bir kaynamtanda cayır cayır dl yapıyor. Oyun oynarken felan da sorun yok her ne kadar fazla multi oynamasamda yok sürekli koptu ping oldu diye bir derdim olmadı hiç. Speed test yapıyorum beklenen sonuçlar Almanya'ya 50 ping 20 mbit dl veriyo. Ama web sitelerine girmek bir çile. Resmen web sitesi açamıyorum. Sadece bilgisayardan değil telefondan da açılmıyor. Aynı telefondan wirelesstan kopup 4g baglanıyorsun az once acılmayan site çat diye açılıyor. 50 tane DNS denedim hem bilgisayardan DNS koydum hem routerdan ayrı ayrı denedim sorun devam ediyor. Bir banka sitesine giricem diye çileden çıkıyorum. Fikri olan var mıdır neden yapar? Çözüm nedir.
 13. BonePART

  Europa Universalis 4

  Bayadır bu kadar takla attığım bir achievement olmamıştı. No CB Irish Minora giriştim. Bunu yaparken donanmam yola dayanabiliyim diye Fas'tan naval izin aldım. Bunu yaparken en önemli şart bütün - AE skilleri toplamak yoksa direk Irish minorlar coaliton kuruyo. Sonra Biraz daha bekleyip AE düşünce gene bir minor iki minoru ele geçitdim. Sonra Sinop ve Kastamonuyu Osmanlıya satarak Anadoludan tamamen çıktım. Artık bir Irish Minor olarak oynamaya basladım. Catholic Rebel zorlayıp Accept Demand yaptım katolik oldum. Bu da benim İngilitere ile ally olmamı sağladı. En hızlı şekilde Diplo 7 kasıp Exploration ile ilk başta Bermuda'yı colonize ederek karayiplere çömeye başladım. Bermuda colonize olunca orayı başkent yaptım ki colonial goverment oluşmasın. Sonrası kolay işte Tech 10'la tech 4 fakir gukara meksikalı yerli halkı eze eze topraklarına çöktüm. Nefes almalarına izin vermeden bütün meksikayı özellikle altın madenlerine çöktüm. Yavaş yavaş işte şeker çıktı kolonize ettiğim yerlerden 20 tane olunca achi geldi.
 14. BonePART

  Europa Universalis 4

  epi topu 1500 saat felan playedim var ya eu4 godluk kazanılcak bir oyun değil
 15. BonePART

  Europa Universalis 4

  İki adet kısa ama eğlenceli achievement yaptım. İlki Kamçatka da bir OPM oldum feudalism dahil her intutionu spawnladım. Zaten 7 diplo tech yetiyotr yapmak icin. Explo ve Expansion gittim 50 sene oyun arka planda çalışırken AFK olarak yaptım achiyi(2 dakikada bir alt tab yapıp bir şey yapıp geri afk oldum) Bu bende neden yokmuş bilmiyorum ama portekiz ol new providenceyi spanla portekizi en boktan hale getir temalı bir oyundu. Expansion gittim bıraktım portekiz colonize etti ben new world ulkesi olarak ele geçirdim bitti. 2side 50 şer sene ya oynadım ya oynamadım.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...