Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

one piece vs. naruto

Zyrobod

Öne çıkan mesajlar

Spoilerda vermek istemiyorumda Naruto'nun karşısına gelen çoğu düşmanın içten içe aslında iyi olması, yaşadıkları yüzünden kötü olmaya zorlanması, o düşman hakkında chapter chapter fashback okumamız ve nasıl oluyorsa Naruto'nun bir şekilde çoğunu affedip "mi yu firendo" diye yaklaşması başlı başına en büyük espri zaten.

Adam Obito'yu affetti lan var mı daha ötesi... (:P)

O kadar yıl oldu. One Piece'de bir tek çelişkili, mantıksız olay görmedim daha. Adam o kadar güzel kurguluyor ki dünyayı. Yıllar önceden en basit olaylar için bile güncelde olacakların zeminini hazırlıyor. Hayran hayran okuyorsun. Naruto'yu okurken bu kadar olmaz artık çüş diye saç baş yolmaktan bazen ne yapacağımı şaşırıyorum ya. Hele o Obito olayında artık YETER oldum...
Sosyal ağlarda paylaş

Naruto'nun giriş çok iyiydi. hatta girişte değil pain olayına kadar iyiydi. sonra öyle bi sıçışa geçti ki anlatılmaz =)

One Piece ise başlarda hani eğlenceli ama çerezlik izlenir gibi başlıyor. o da karakterler güzel diye. Sonra kabaca 300 den fln başlayıp şimdiye kadar öyle bi yükselerek geldi ki anime tarihinin en iyisi oldu benim için. Sabredip izleyenin beğenmeme gibi bi olasılığı yok bence.

son durum olarak one piece baya döver. bana küçük bi servet harcattı hatta =P

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
O dedigin berbat bir ozellik ama. Hic bir edebi eserin 2000 sayfa boyunca kotu olup sonra guzellesmeye hakki yok aslinda.

Bir One Piece, bir Malazan zaten boyle. Sirf Jump'a aboneyim, verdigim paranin karsiligini daha iyi alayim diye okumaya calisacagim simdi yine.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten beğenilerin kişisel olduğunu fark ediyorum mesajları okudukça. one piece için ilk 100 bölüme kadar sıkılırsınız diyenler var. başka platformlarda da aynı şeyi diyenleri gördüm. mesela ben aksine zevkle izledim, izliyorum. karakterler o kadar derinden geldi ki. bilmiyorum belki ruh halimdendir. usoppu san'ın hikayesinde falan gözlerim dolmuştu. keh keh. hala da bana böyle güzel vakit geçirten bir anime izlemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Usopp ve Chopper'ın hikayeleri diğerlerine göre vasat kalıyor bence biraz.

One Piece'in en sevdiğim yanını buldum. Mükemmel bir distopya örneği sunuyor bize.

Distopya

Yozlaşmış bir dünya düzeni ve bunun insanların davranışları ve inançları üzerindeki etkilerini çok güzel işliyor. Sonradan bir anarşik velet gelip bu yozlaşmış düzenin alışılagelmiş ezberlerini çatır çatır ezince mutlu oluyorum. World Government'ın bayrağının yakılışı, Şu Celestial Dragon'lardan birinin suratına gömçürtmesi.

Ha bir de fishman island arcı bence harika bir arctı. Hikayedeki timeskip yüzünden yeni halleri görmeye fazla hevesliydi izleyiciler bu yüzden sabırsız davranıp haksızlık ettiler. Hikaye anlamında müthiş bir distopya daha sunuldu bize. Saf ve fikirsiz olan vatandaşların, agresif ve terörist bir grup tarafından nasıl bir kadere sürüklendiğinin örneğini gördük. Olayların daha da geçmişine gittiğimizde, barış ve çözüm isteyen kraliçenin bir denizadamı tarafından öldürülüp sonra ihalenin bir insana bırakılışı ile nefretin nasıl genele sürüldüğünü gördük. Size komik gelebilir ama Türkiye'de geçtiğimiz aylarda çarşı izinleri sırasında öldürülen askerlerimizin de ölüm sebebinin Türk-Kürt nefretinden beslenen kesimler olduğunu düşünüyorum. Hikaye de böylesine realist bir gerçekle paralellik içeriyor.

Uzar gider. One Piece'in sunduğu yozlaşmış düzen kurgusu benim ilgimi çekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

luffy'in yumruğunun çok uzatıldığı vb. şeyler söylenmiş. bilmiyorum. bazılarına uzun gelebilir ama bir anime de veya başka bir şey de neden hemen sonuç bekliyoruz anlamış değilim. yumruğu, bacağı veya başka şeylerini uzatabilir ve bu da op'nin kendi dilidir. böyle anlatır. böyle gösterir. böyle kompozisyon oluşturur. evet beğenilmeyebilir bu fakat izleyiciler olarak her şeyi aceleye getiriyoruz gibi geliyor sanki. çok çabuk sıkılıyoruz. misal nuri bilge ceylan'ın filmlerini seversin ya da sevmezsin bir açıklaman vardır ama adam çok uzatıyor abi öyle film mi olur diyip işin içinden sıyrılmaya kalkarsan ben pek de sallamam o görüşü. hareket, hız, sonuç. hemen olsun. çabuk olsun. ııh. hemen olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

Usopp ve Chopper'ın hikayeleri diğerlerine göre vasat kalıyor bence biraz.

One Piece'in en sevdiğim yanını buldum. Mükemmel bir distopya örneği sunuyor bize.

Distopya

Yozlaşmış bir dünya düzeni ve bunun insanların davranışları ve inançları üzerindeki etkilerini çok güzel işliyor. Sonradan bir anarşik velet gelip bu yozlaşmış düzenin alışılagelmiş ezberlerini çatır çatır ezince mutlu oluyorum. World Government'ın bayrağının yakılışı, Şu Celestial Dragon'lardan birinin suratına gömçürtmesi.

Ha bir de fishman island arcı bence harika bir arctı. Hikayedeki timeskip yüzünden yeni halleri görmeye fazla hevesliydi izleyiciler bu yüzden sabırsız davranıp haksızlık ettiler. Hikaye anlamında müthiş bir distopya daha sunuldu bize. Saf ve fikirsiz olan vatandaşların, agresif ve terörist bir grup tarafından nasıl bir kadere sürüklendiğinin örneğini gördük. Olayların daha da geçmişine gittiğimizde, barış ve çözüm isteyen kraliçenin bir denizadamı tarafından öldürülüp sonra ihalenin bir insana bırakılışı ile nefretin nasıl genele sürüldüğünü gördük. Size komik gelebilir ama Türkiye'de geçtiğimiz aylarda çarşı izinleri sırasında öldürülen askerlerimizin de ölüm sebebinin Türk-Kürt nefretinden beslenen kesimler olduğunu düşünüyorum. Hikaye de böylesine realist bir gerçekle paralellik içeriyor.

Uzar gider. One Piece'in sunduğu yozlaşmış düzen kurgusu benim ilgimi çekiyor.

aynen abi asıl olayı o zaten animenin.yaratılan dünya çok iyi.umarım adamın ömrü yeterde şu hikayeyi sonuna kadar sürdürebilir :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...