Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Redeagle said:

Tf2 de customization seçeneği olunca oynamayacak kadar kötü oluyor ama adamların mobasında amerikan bayraklı raynor skinini 30 liraya satınca aynısının 30 bin kat iyisini çıkarmış oluyorlar.

oynanılmaz hale gelmesi sapkalar deilki her soldierin elinden farklı işe yarayan silahlar var. normalde rakibini bilirsin ona göre hareket edersin kacarsın pozisyon alırsın kapısırsın vs vs. 30 tane abugik gubidik bı kısmı baya gimicky silah var mesela soldier'da. karsına ne cıkacak bilmiyosun. tas kağıt makasa dönüyo durum.

ilk cıkan silah paketleri iyidi mesela. sonra sacmaladılar ama.
Sosyal ağlarda paylaş

blizzort artık oyun dunyasının apple i olmaya baslamıs. 5 sene oncesinin urununu sur piyasaya, almak icin sıraya girecek dangalak fan base yarat, hype yarat.

sempatimi cok yitirdim son 4-5 senede. d3 un AH bazlı drop rezaletinden sonra idrak anca edebilmiştim ama duruma. ondan once sinyalleri hep goz ardı etmişiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Sam said:

Bright said:

Iyi de senin mantiginla adamlarin butun yaptiklari oyunlar orjinal oluyor CS dahil ?

o listede dota koymuş muyum? hayır. cs var mı? o da hayır. oyunun ilk kimin bünyesinde çıktığına bakmışım. öyle bakınca da durum değişmiyor zaten 4:1 iken 2:0 oluyor.

Diablo'yu kimden caldilarkine?

diablo yu kimseden calmadılar. ancak diablo yu yapan orjinal ekip olan blizzard north kapanalı yıllar yıllar yıllar oluyor. isim hakkı dısında ilk oyunla pek alakası kalmadı mevcut blizzard ın aslında. hala ekmegini yiyorlarsa yatsın kalksın dua etsinler.

http://en.wikipedia.org/wiki/Blizzard_North
Sosyal ağlarda paylaş

diabloyu calmadılar ama kendileri yapmadı, oyunu görüp firmayı alıp blizzard north yaptılar. valve, blizzard etc tonla firma var böyle çalışan. bu orijinal oyun olayını bi kapatsak artık. oynamayan oynamaz kardeşim, ben zaten oynamam fps bana göre değil multi.
Sosyal ağlarda paylaş

"diabloyu asıl yapan ekip" blizzard north oyunu clayanimation turnbased bişi yapıcaktı yalnız farkındasın dimi?

evet ilk baslayan ekip blizzard north hatta blizz satın alıyo bunları öle isimleri deişiyo. bizim oynadığımız oyunu sekil olması zaten o noktadan sonra baslıyo.

nasıl narbacular'ın ekibini valve almasa asla portal gibi bir oyun cıkmıycaksa aynı sey diablo içinde gecerli.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Sam said:

- half-life
- team fortress
- portal

- left 4 dead

bilizort:

- diablo

fix'd.

Valve sağdan soldan developer alıp ekibine dahil eden bir firma. Portal'ı başka bir oyunun geliştiricileri düşünmüş olabilir, ama o geliştiricileri kendisine dahil edip direktifleriyle çıkarmış olduklarını değiştirmiyor. TFC/TF2, CS, Portal 1/2, Dota 2 için aynı şey geçerli. Ekibi kendisine dahil edince fikri çalmış mı oluyor?
Valve özgün fikirleri değerlendirip onları daha çok geliştiren bir firma. Blizzard ise fikirleri alıp kendine uyarlamaya çalışan bir firma, Warhammer, Warhammer 40K, Everquest, ve şimdiki örnek gibi. Bunu Valve'ın yaptığıyla aynıymış gibi göstermemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo gayet düzgün okudum.

valve'nin uzun yıllar var olan bişeyi kendine dahil etmesi ve bundan bir kaç yüz kamyon dolusu para kaldırması övülecek bir durum oluyor.

ama blizzard'ın kendinde olmayan bir türde oyun çıkartıp aynı şeyi yapmaya calısması kötü görülüyor.

hem de var olduğu söylenen benzer oyunu 1e1 kopyalamak yerine, kendisinden özgün bişeyler katmaya calısarak yapıyor.

off oynayın geçin işte abi neden illaki valve*blizzard çükü yarıştırıyorsunuz.
su videolar gayet güzel, insanı heyecanlandırıyor, burda sövenler de oynayacak hepimiz biliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

dota ile cs o listeye eklenmez. oyun çıkıp meşhur olduktan sonra satın almakla daha çıkmamış, halihazırda başka oyuna benzemediği için tutup tutmayacağı belirsiz bir oyunu sahiplenmek ve geliştirmek arasında dağlar kadar fark var zira.

bir de bilizort var işte mainstream'in dibine vurmuş, banko para basacak türe "WE HAVE A NEUE FRANCHISE GUISE" diye generic'liğin dibine vurmuş klonla girmek. mobil-tier konsepti de çaktın mı "oo bilizort türü geliştirdi" diye beleşe viral çalışacak kitle hazır zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

valvın dotadan para kaldırması baya övülecek durum aslında
çünkü herifler dünyanın en iyi f2p sistemini yarattı resmen

geliştirme konusunda çok aptallar ama o ayrı sadece para kazanmaya kafa basıyo sdf

keşke f2p mmo yapsa valv

yok vazgeçtim yapmasın 3 yıl betada durucak mmo hiç çekilmez
tembel herifler ya övücem derken sinirlendim bak
Sosyal ağlarda paylaş

Ahuhahuha.. La tartıştığınız şeyi iteyim. İşiniz gücünüz kalmadı firmalara göt mü yarıştırıyorsunuz? Alıcı mantalitesi hiç kalmamış insanlarda ya illa fanboy-hater moduna bürüneceksiniz. Kimin neyini savunuyorsunuz bırakın isteyen istediğini yapsın. Sonuç önemli. Oyun güzelse oynarsın değilse geç. Ne gerek var bu kadar kasmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...