Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

@ahmedinejad
Sorunda orada. Kalite farkı var. Ben Cs'ye kötü oyun demiyorum. Kalite farkını buraya çekmeyin hemen. Her gün oynadığım oyuna kötü demem saçma olur herhalde. Kalite farkından kastım oyunun geneli. Cs zaten baktığında o fiyat dilimine girebilecek kapasitede bir oyun yapım kalitesi bakımından. Ancak Overwatch Blizzard'ın yıllar sonra ürettiği tek yeni IP. Adamlar en ufak bir cinematic için bile pixar kalitesinde iş çıkarıyorlar ortaya. Animasyonlar, karakter tasarımları, müzikler, seslendirmeler herşey çok çok iyi. Böyle bir oyunu 15 dolardan çıkarıp hadi alın oynayın mı demelerini bekliyordunuz adamların? Hots Ve Hs ilede karşılaştırmayın sakın niye onlar f2p o zaman diye. Hots ve Hs Blizzard için tamamen yan ürün. Hs zaten belli. Hots ise Sc2 motoruyla piyasada bende varım diye yapılmış ki gayette güzel bir moba. Bu oyun ise yepyeni, piyasada ilk ve tamamen emek harcanmış bir oyun. Lütfen mantıklı karşılaştırmalar yapın ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu oyunun beleş olması için Moba olması mı lazım? Burada sıkıntı ne, moba iş modeli diye bir tarz mı var?

Eğer transaction ile para kazanılması Moba'ya özgü diyorsanız, TF2 yıllardır bu model ile kazanıyor, Dota 2 çıkmadan bu modeli TF2 de denediler ve tutturdular. İddianız ne, hero satmadan para kazanılamaz mı? yoksa FPS beleş olursa para kazanamaz mı? Her ikisi de yanlış.

Ne class sayısı, ne kaç dakika ne kalitede animasyon yapıldığı oyunun kalitesini etkiler. Oldu olacak 2 saat film çeksinler, 90 dolara satsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

@eldar
Parayla ne alakası var bunu ya. Biraz zahmet edip önceki postları okusanızda bizde aynı şeyleri 124324 kez yazmak zorunda kalmasak. Bedava veya ucuz olan her competitive fps oyununa hackerlar doluşuyor. Her zaman istisnasız. Birinci ve en önemli neden bu benim için. İkincisi Tf2 yapıyor ama deme lütfen bana. Yıllardır Valve'nin bi tarafına dahi takmadığı, kendi elleriyle bilerek öldürdüğü hat fortress 2 ile bu oyunu bir tutacak değilim. Tf2'de de bir ton hile var ancak orda burda ağlanmalar görmüyorsun. Bunun en büyük nedenide oyunun competitive yanının 0 olması. Blizzard 100 kere Overwatch'ı competitive bazlı bir fps yapacaklarını, esport arenasına hazırladıklarını bu yüzden dengeye çok önem verdiklerini ve ilerde yeni hero bile eklemeyebileceklerini söyledi. Böyle bir oyunu f2p yapmak kadar saçma birşey olabilir mi?
Gerçekten çok komik bunu tartışmamız şuan inanamıyorum ya. Madem pahalı geliyor oyun, istemiyorsunuz para vermek almayın kardeşim. Dayatmıyorlar zorla alacaksınız diye. Ulan bakıyorum ben mi yanlış konuşuyorum acaba diye de hiçbir yerde de buradaki kadar ağlanma yok fiyat konusunda ya şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Parayla hero satmayacaklarsa neden paralı olmasına laf ediyor ki insanlar?

Ben tercih ederim 60 euro mu ne boksa verip oyunun full contentine erişmeyi. Öteki türlü ya zamanımı harcamam lazım açmak için, ya da yine para vermem lazım.

Detayları bilmiyorum o yüzden kusura bakmayın ama bu şekildeyse çok saçma tartışmak, taksit yaptırmak yerine tek çekim yapıyorlar yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni hero meselesi biraz muallakta ama hots gibi olmayacak diyorlar, ne hızda dlc bastıklarına bakar biraz. Parayla sadece hero skini satıp atıyorum junkratin kürt versyonu 5000 yıllık direniş kahramanı, bombalarını da molotof yaptık diye çıkarırlarsa (direk alırım) giriş fiyatı bi nebze kabul edilebilir.

Bu arada son gelen karakter nasıl bi fanservicetir lan ahahah. Güneykoreli waifu progamer turned vigilante mech pilot.

http://images.eurogamer.net/2015/usgamer/DVA.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

21 heronun hepsine ulaşacaksınız diyor alınca benim anladığım. standart versiyonda yani öyleyse sıkıntı yok ama para verdirip hero aldıracaksa falan -ki yapmaz demeyin koticzzard bu herşeyi yapar- o zaman başlarım öyle işe. şu iş netleşmeden almayacağım ben valla. eğer de para verip üsütne hero falan da parayla alacaksak kerizlenmeye niyetim yok
Sosyal ağlarda paylaş

Önceki sayfalarda koyulan röprtajı izleyin Kaplan ile.

Çok net belirtmiş, 21 herolu tüm haritaların olduğu full bir paket bu. Onun için para alıyorlar. Başka hero ekleyecek miyiz ona bile emin değiliz diyor.

Bence normal sc2 gibi bi kere aldırıp bitircekler. Skin satılır belki bir işte . Herkes hots ve hearthstone'dan artık Blizzardın hep bu business model ile ilerleyeceğine öle bir inanmış ki , e harita satarlar falan diyor insanlar, bi yerden bişey sokması lazım diye düşünüyor.

Diablo 3 'e bakın, SC2 'ye bakın. Bişey satıyor mu adamlar? Expansion yapıp onu satıyorlar sadece.

SC2 De Terranlara yeni unite geldi, oynamak için para verin. Veya bilmemne haritası geldi satın alın demiyorlarsa Overwatch'da da bunu yapabilirler. Çok uzak değil yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

yazuach said:

@eldar
Parayla ne alakası var bunu ya. Biraz zahmet edip önceki postları okusanızda bizde aynı şeyleri 124324 kez yazmak zorunda kalmasak. Bedava veya ucuz olan her competitive fps oyununa hackerlar doluşuyor. Her zaman istisnasız. Birinci ve en önemli neden bu benim için. İkincisi Tf2 yapıyor ama deme lütfen bana. Yıllardır Valve'nin bi tarafına dahi takmadığı, kendi elleriyle bilerek öldürdüğü hat fortress 2 ile bu oyunu bir tutacak değilim. Tf2'de de bir ton hile var ancak orda burda ağlanmalar görmüyorsun. Bunun en büyük nedenide oyunun competitive yanının 0 olması. Blizzard 100 kere Overwatch'ı competitive bazlı bir fps yapacaklarını, esport arenasına hazırladıklarını bu yüzden dengeye çok önem verdiklerini ve ilerde yeni hero bile eklemeyebileceklerini söyledi. Böyle bir oyunu f2p yapmak kadar saçma birşey olabilir mi?
Gerçekten çok komik bunu tartışmamız şuan inanamıyorum ya. Madem pahalı geliyor oyun, istemiyorsunuz para vermek almayın kardeşim. Dayatmıyorlar zorla alacaksınız diye. Ulan bakıyorum ben mi yanlış konuşuyorum acaba diye de hiçbir yerde de buradaki kadar ağlanma yok fiyat konusunda ya şaka gibi.

Fiyata ağlamadım, isteyen istediği parayı verir. Ben bu oyun beleş yapılamaz lafının komikliğine itiraz ediyorum.
Beleş yapılamaz çünkü?
Sen çünkü bu oyun competitive olacak demişsin. Bir kere oyunun paralı olması hileyi engellemez. Beleş olması da competitive'i öldürmez.
Şu anda competitive en çok oynanan ve en çok para ödülü veren oyunlar f2p.
TF2 de ne kadar hile olduğunu, ne kadar olmadığını biliyorum. TF2 competitive profesyonelleşemedi Valve desteklemediği için ama uzun yıllar en geniş katılımlı competitive FPS ligi TF2'deydi, hala da devam ediyor azalarak. Para olmamasına rağmen binlerce adam takım kurup oynadı. Umarım Overwatch da aynı derecede başarılı olur da oynarız.
Sosyal ağlarda paylaş

map satmaz dlc olur diyosunuz, 2-3 map olur adı dlc olur zaten, ya kotick bu suyunu cıkarmadan bırakırmı sanıyosunuz, 21 hero start, seneye 50 küsür olur o rakam.

6 ayı varmış daha düzeltirlerse düzeltirler.

edit/

comp olur oyundan , ben tabi 10 yıl öncesine göre düşündügüm için olmaz diyorum. su an communityle bi alakası yok comp olması için para nerdeyse oraya gidiyor oyuncular.
bliz yapsın 2-3m$ turnuva herkez koşar oyuna
Sosyal ağlarda paylaş

+1 daesu bencede competiyive olur olay paralı turnuva çünkğ. Paralı turnuvalar olurs para olursa anında atlar millet o çok kasıntı bişey değil. Oyun olsun düzgün de oynayalım ama kerizlenmek istemiyorum yani. Güvenim de yok kotickgillere. Sorun da bu zaten

Pahalı buluyorsanız almayın kardeşimcilik de yavan bir tavır belirteyim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...