Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive #5

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

competitive girersen competitive nasıl oynanır yavaştan onu öğrenirsin ama aimini ve reflekslerini geliştirmez tabi ki. ilk etapta competitive'den ziyade bunlara odaklanman lazım.

aim için bol bol deathmatch oyna. competitive oynamadan önce mutlaka en az bi 15-20 dk orada ısın. güzel community serverları var, free for all veya sadece hs modu olan, oralarda iyi ısınırsın.

casual girip radarı iyice kullanmaya alış ve ses kas. ses kasmayı deathmatchte de yapabilirsin ama biraz kafan karışabilir.
radar zoom in/out için "cl_radar_scale" komutunu kullanabilirsin. ben 0.6'da kullanıyorum sanırım.

kendin botsuz oyun kurup spray çalış, orta mesafede mermilerinin nereye gittiğine iyi bak.

bir de crosshair rengini vs kendine göre ayarla güzelce.
benim crosshair ayarlarım şöyle
rengi pembe-mor arası bi şey her yerde görülebiliyor.
büyüklük ayarları falan çözünürlüğe göre farklılık gösteriyor mu bilmiyorum ben 1366*768'de oynuyorum.

cl_crosshairscale 0
cl_crosshairsize 5
cl_crosshairstyle 4
cl_crosshaircolor 5
cl_crosshaircolor_b 200
cl_crosshaircolor_g 50
cl_crosshaircolor_r 250

bir de training_aim_csgo diye bir map var oradan da çalışabilirsin
map'i workshoptan indirebilirsin

http://www.youtube.com/watch?v=mOrhUlsUz3g

Sosyal ağlarda paylaş

Bana kalırsa, eksik yönleri aradan çıkartmak en akıllıca olanı. İşte düzgün bomba atmayı bilmiyorsan, yalandan flash kullanıyorsan, bombalarına güvenemiyorsan oturup bunun pratiğini yapmak gerekiyor.

Reflex lerine güvenemiyorsan aim haritasında reflex çalışmak gerekiyor (sesi kapat, başında ağrımaz mis gibi)

Spray öğrenmek gerekiyor. Baya gerekli birşey. En azından bi 10-15 mermiyi aynı noktaya toplayacak kadar işi bilmek gerek. Direk kafaya çalışamya çalışmak ölüm olabiliyor bir çok yerde.
En kötüsünden Ak ve m4 ün spraylerini bilmek gerek.

Köşeleri çalışmak gerekiyor. Neresi nereyi görüyor gibi. Sv_showimpact 1 diyip, nereden nereler vuruluyor bilmek lazım. Her yerde köşelerden mermi geçiyor zaten. Atıyorum infornoda T iken, ortadan dalacaksanız, sol taraf biraz sıkıntı olabilir. O köşeyi vurabilyiorsun görünmeden. bir kaç tane hs lik sıkarsın. En azından öldürmesende orada birisi varsa geri çekilebilri. Yada infornoda balkonu (ve yan odasını) dışardan rahat vurabiliyorsun.

işe yarar komutlar.

sv_cheats 1
sv_showimpact 1
sv_showimpact time mıdır nedir, onuda 6-8 birşey yap işte :P. spray vs. kasacaksan iş yapıyor bu komutlar. veya köşeleri çalışacaksan.

Bu söylediklerim biraz temel seviye oldu ama görmezden gelmemek gerekiyor bunları. Hani uğraşılsa 1-2 günde bu aşamalar geçilir.
Geriye kalan şey zamanla oluyor, ses dinlemeydi, taktik yapmaydı vs.

şu çocuğun geçmiş yayınlarını izleyebilirsin. Laylaylom diye oynuyormuş gibi gelebilir ama biraz izlediğinde öyle olmadığını görürsün. Herşey hzlı :P

http://www.twitch.tv/meclipse/profile/past_broadcasts

şuna steam den abone olup, çalışabilrsin (spray dir, reflex dir, fast aimdir vs.)

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=241148414

ayarlar biraz giriş seviyesi olduğundan, ayarları zora almayı unutma. Örneğin "fast aim" çalışacaksın diyelim. Noktaların bekleme süresi 1 saniye. Sen bunu 0.5 saniyeye indir. Sayıyıda 25 den 100 e çıkart. Yüzde üzerinden hesaplaması daha kolay olur.
Bu aim haritasında bir pronun söylediği laf aklıma kazınmış. "Bu haritada ilk başlarda başarısız olursanız üzülmeyin. Ben de ilk başladığımda 60 a yakın yapıyordum"...

http://www.youtube.com/watch?v=pauzAJa-Ch4

youtube da cs go tarining aim vs. diye aratırsan zaten proların videolarını bulabilirsin.

Bu iş biraz sıkıcıdır ama daha kestirme. Bir ranked maçta deneyeceğin refleksleri burada 3dk içinde denemek mümkün. O yüzden bana daha öğretici geliyor. Oynarken öğrenmenin verdiği zevki vermez ama daha kestirme bir yolmuş gibi gelir bana.. Tabi kişisel görüş bu.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer showimpact olayına girecekse ve grenade çalışacaksa şunları da söyleyelim
sv_cheats 1 yazdıktan sonra
sv_grenade_trajectory 1 ile bombalarını attıktan sonra katettikleri yolları görebilirsin.
sv_infinite_ammo 1 ile sürekli bomba almana gerek kalmaz.

bir de ALT tuşuna mesela noclip'i atarsan çalışırken senin için çok kolay olur bazı şeyler. uzun mesefeden mermilerin nereleri geçip geçmediğini kontrol ederken falan spec modunda gibi uçarak dolaşabilirsin hayattayken.
tekrar basınca iptal oluyor zaten.
bind ALT noclip yazman yeter console'a ya da başka bir tuşa atamak istersen ALT yerine mouse3, mouse4 vs yazabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

JrStorMesT said:

yarım saat önce bi oyununuzu izledim de, apple bazı smoke'ları pencereden sokamıyodu, baya güldüm kusura bakmazsanız.

hangi pencere la ?
mirage mid mi ?
ben oraya smoke atmam ki. connector smoke atar,orayı bombalar short geçerim

benim smokelarım ve nadelerimden ziyade flash calısmam gerek.

takım bazı flashlarımdan memnun değil.
ama mirage A tutarken attığım gibi flashlar attığımda roundu alıyorum tek başıma işte.
bunu yaparken radar kontrol etmeyince takımın başını yakabiliyorum bazen. :(
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

gayette mm de oyun gelişiyor.hele yüksek rank e karşı oynarsan

ben, apple, ceyhun, liebe bunn net örnekleri.özellikle ceyhunla apple baya geliştirdi.

geliştirdikte noldu abi,al bi oyun girim dedim sabah sabah bi takıma düşmüşüm silver elitler daha iyidir anasını satim,sözde şerif olduk dfhdh
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...