Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Bright said:

applev0dka said:

orada 100 kişilik salonda 5 tane cahil yüzünden

Gelmiş geçmiş bütün istatistikçiler mezarlarında ters döndü, bu nasıl bir deşgelden sallama

Napıyim abi TUIK'i mi arayayim mesai bitti saat 6 tabi ki gotumden sallicam sdfsfs

1 sinema salonu basina kac barzo düşüyor çalışması var da ben paylaşmadim sanki ahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Sinemada benim de rahatsız olduğum şeyler var ama bu biraz da sinemanın bize bugün sunulduğu haliyle alakalı.
50 yıl önce çok daha sosyal bir olaydı mesela sinema, laf atmalar, gırgır şamata özellikle yazlık sinemanın bir parçasıydı. O doğru bu yanlışa girmeyeceğim ama sinemada bu kadar steril bir ortam arayışını yersiz buluyorum. Hele ki bir aksiyon filmi falansa.
Ayrıca ben Avrupa'da yer numarası olmayan salonlarda film izledim, o kadar ilginç gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Sinemada benim de rahatsız olduğum şeyler var ama bu biraz da sinemanın bize bugün sunulduğu haliyle alakalı.
50 yıl önce çok daha sosyal bir olaydı mesela sinema, laf atmalar, gırgır şamata özellikle yazlık sinemanın bir parçasıydı. O doğru bu yanlışa girmeyeceğim ama sinemada bu kadar steril bir ortam arayışını yersiz buluyorum. Hele ki bir aksiyon filmi falansa.
Ayrıca ben Avrupa'da yer numarası olmayan salonlarda film izledim, o kadar ilginç gelmiyor.

Ben net katiliyorum ya. Sinema highest form of art cilar gelecek dovecek simdi ama sinema abi alti ustu. Yani tabi biri kalkip perdenin onunde duruyorsa ya da koltuguna vuruyorsa ayilik ama genel konusmalar sesler falan da cok uzun surmedigi surece katlanilabilir yani. Komedi filminde bile sesli gulup arkadasina istemsiz bir iki bisey diyosun death stare ler geliyor bazen sagdan soldan. Mubarekler tiyatro da degil ki oyuncunun dikkati dagilsin. Attention span in o kadar darsa zaten orda olma abi bilmemkac kisilik salondasin yani. Tak vr basligi git kosene izle disardan baska hicbi stimuli ye maruz kalmadan. Benim dikkatimi bile cekmiyor boyle seyler salonlarda filme dalmis oluyorum. Bunun bi paralel kafasi da filmdeki oyuncuyu soylesen SPOILER diye triggerlanan tipler zaten ahhss.

Neyse hadi dovun simdi diyecegimi dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

bir tanesi de dasaaadan boşalan edgelord koltuğuna oturmuş, 10 kerede bir fısıltı anca duyuyorum diye. izlandada izliyor herhalde.

ortaköyde oturuyorum, genelde cevahir istinyepark trump vs hangisi o gün bana yakınsa ya da kafama yatarsa gidiyorum. çoğu zaman şu gün şu saat gideyim rahat olur dediğimi de hatırlamıyorum.
10kerede bir fısıltı duyuyorum da demedim. vıdıvıdı konuşanlar oluyor dedim ve evet gerçekten de öyle. abartıldığı kadar bir şey görmedim.
ya ben iyi odaklanıyorum ve umursamıyorum başkalarını ya da bunun aksini iddia eden kişide obsesiflik vardır.en olmadı ben şanslıyımdır aksini yaşayan da kısmetsiz. her şeyden nem kapmak zaten tam bu toprakların işi. adres belli gogo karaca sinemaları.
bi de dasadan boşalan edgelord koltuğu ne ya nasıl elementler bunlar böyle ghfjhk
Sosyal ağlarda paylaş

darkwingduck said:

eldar said:

Ben net katiliyorum ya. Sinema highest form of art cilar gelecek dovecek simdi ama sinema abi alti ustu. Yani tabi biri kalkip perdenin onunde duruyorsa ya da koltuguna vuruyorsa ayilik ama genel konusmalar sesler falan da cok uzun surmedigi surece katlanilabilir yani. Komedi filminde bile sesli gulup arkadasina istemsiz bir iki bisey diyosun death stare ler geliyor bazen sagdan soldan. Mubarekler tiyatro da degil ki oyuncunun dikkati dagilsin. Attention span in o kadar darsa zaten orda olma abi bilmemkac kisilik salondasin yani. Tak vr basligi git kosene izle disardan baska hicbi stimuli ye maruz kalmadan. Benim dikkatimi bile cekmiyor boyle seyler salonlarda filme dalmis oluyorum. Bunun bi paralel kafasi da filmdeki oyuncuyu soylesen SPOILER diye triggerlanan tipler zaten ahhss.

Neyse hadi dovun simdi diyecegimi dedim.

Bunda kizilacak bir sey yok ya. Olay sanirim her seyi abartan hayvanlardan kaynaklaniyor. Yoksa arada bir kac cumle fisildamaya, kendi halinde misir yemeye kimse bisey demez bence. Ama filmin cogunda bidi bidi konusursan, agzini saplatarak yersen sorun oluyor. Bi de en büyük problem insan gibi uyarinca ters cevap verilmesi. Bunun da sebebi herkesin egosu devasa, lord sanki herif hicbir sey denmez. Yediremiyor kimse kendine bir sey denmesini, elestirilmeyi falan. Hastalikli bi toplum abi, sinema gibi basit bir seyden bile sorun cikiyor, insanlar kavga ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi neyimiz düzgün sinema kültürümüz olsun. bir kere ışıkları ya da kapıyı kapatmadan filmi başlatan cinemaximum salonları varken sdfs.. daha komiği ise film öyle oynamaya devam ederken kimsenin kalkmaması. en öndeki adam mal mal duruyor ben en arkadan kaç defa kalkıp ışıkları söndürttüm.

telefona bir durum olduğu zaman bakılır ama koltuğun dibinde parlaklık kısık kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde götünün yanında bakarsın.

star wars izlerken filmin snapini atmaktan ekrana hiç bakmayan insanlar falan oluyor sdf. telefonu da ekrana doğru tutuyorlar insna çıldırıyor.

yine de dengeyi tutturmak lazım. bir kere telefona baktım diye herifin biri gelicek telefonumu yere atacak. 5 kardeşten en azından 1 tanesini ameliyat ederim umrumda değil meydan dayağı atmaları.

önce medeni olmak lazım. herif görgüsüz olabilir uyarırsın kibarca.
Sosyal ağlarda paylaş

bakalım ne demişsin;
sanssizsansli said:

10 filme gitsem bi tanesinde birileri 5-10 saniye konuşmuştur vıdıvıdı.
kısmetsizsin demek ki

bakalım bu mesajda nasıl yuvarlatmışsın
sanssizsansli said:

10kerede bir fısıltı duyuyorum da demedim. vıdıvıdı konuşanlar oluyor dedim ve evet gerçekten de öyle. abartıldığı kadar bir şey görmedim.

kıvırma kardeşim! ECLORSUN İŞTE !!!! dümbüllünün kavuğu gibi "dasaanın edgelord koltuğu" var, onu sana devretmiş...
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

bakalım ne demişsin;
sanssizsansli said:

10 filme gitsem bi tanesinde birileri 5-10 saniye konuşmuştur vıdıvıdı.
kısmetsizsin demek ki

bakalım bu mesajda nasıl yuvarlatmışsın
sanssizsansli said:

kıvırma kardeşim! ECLORSUN İŞTE !!!! dümbüllünün kavuğu gibi "dasaanın edgelord koltuğu" var, onu sana devretmiş...

abi sen okuduğunu nerenle anlıyosun lan xD
neyini kıvırmışım sdlfasdf ilk quoteda 5-10 saniye konuşmuşmuşlardır vıdıvıdı demişim.
ikincide vıdıvıdı konuşanlar oluyor demişim. tek eksiği 5-10 saniye.
onu da mı yazaydım nasıl bi kafaya sahipsin. ikinci quote'un 2. cümlesi de öncekinin contextinin devamı l2r.
Sosyal ağlarda paylaş

valla 10 kerede bir belki konuşuyorlar dedikten sonra 10 kerede bir konuşuyorlar demedim demişsin.

ben anladım anlayacağımı.........

a taxi driver

evet film güzeldi ama sonda aksiyon kastıkları yer gereksizdi bence. heyecan katalım demişler, tüm inandırıcılığını ve ciddiyetini baltalamış filmin. bir de tam heyecan olmamış yani çok rahat kaçarlar o taksilerden gibi çekilmiş sahneler.

Sosyal ağlarda paylaş

yaptığım hareketleri bir kaç sayfa önce anlatmıştım. Tepkiler gelmiş. Küçük bir açıklama yapacağım. Sinemayı seven ve elinden geldiğince çok giden adamım. Bi ara sinemia kartım vardı, her gün (ciddi anlamda) sinemaya gidiyordum. Bu yaptığım hareketleri yapmadan önce hep uyardım. Daima uyardım. Ama sinemayı ve sinema kültürünü ben kurtaracak değilim. Kişisel zevkim için gidiyorum. Nasıl ben bir başkasının zevkini baltalamıyorsam, bir başkası da benim zevkimi baltalayamaz. Ağır tepki gösterdiklerini daha önce uyarmadın, direk harekete geçmişsin diyebilirsiniz. Evet haklısınız ama benim de bir sabır noktam var. Filmi mi izleyecem yoksa adam mı uyaracam. (biraz dağınık oldu ama kusura bakmayın.)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi toplum dedigin kavramda herseyin sinirlari var, birlikte yasayabilmek icin konulmus sinirlar/kurallar vs bunlar. Eger sen diyorsan ki benim sabrim tasinca ben adama dayak atacak konuma geliyorum, ben gelir tabiki tepki gosteririm sana. Nasil sen adamlari uyariyorsan, bence de senin davranislarin yanlis ben de seni uyariyorum. Daha once de soyledim uyarman zaten guzel birsey, hic lafim yok. Ne zamanki tum erkekler ayaga kalktik, intimidate ettik, doverdik de izlenimi veriyorsun o zaman toplumun birlikte yasamasi icin gerekli olan kurallari sen de yikiyorsun, hem de cok daha agir sekilde. Samimi sekilde soyluyorum, bence daha az agresif olmayi ogrenmen lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...