Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sevgili fotoşok yemiş yutmuş arkadaşlar

Beyt

Öne çıkan mesajlar

Ben kendim fotoşokta kırmızı gözü bile temizleyemeyen bi adam olduğumdan bu konuda iyi olan arkadaşlardan bir ricam olacak. Elimde bir resim var ;

kendisini dövme olarak yaptırmayı düşünüyorum ancak alt taraftaki kısım çok hoşuma gitmedi. Bu resmi aşağıdaki kırmızıyla işaretledğim alan şeklinde ancak o kaplanın yanaklarından akan boyalar kalacak şekilde düzenleyebilcek bir arkadaş var mıdır?

Kırmızılı Hali

Kırmızı çizgimden estetiktir painttir fotoşoktur bilgimi görmek de mümkün 8-)

Pek bi çaresiz kaldım yardımcı olabilcek birisi çıkarsa çok sevineceğim.

Not: İşaretlerken genel çerçeveyi işaretlemeye çalıştım görsel olarak şöyle kesersem daha normal durur derseniz o da uyar bana :)
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

yaptırma bence.
kanserojen bir şey.
üstelik ne kadar çok renkli, o kadar çok tehlikeli.

gözüm her konudan anlamak zorunda mısın?

türk halkı olarak her bi boku çok iyi biliyoruz. bi yerde biri bişey diyor, kulak misafiri oluyorsun sonra bunu fact olarak sunuyorsun.

birsürü boya markası, hepsinin belli başlı ünleri var. kaliteli dövmeciler organik boya kullanır zaten. bunlar istenirse araştırılır.

gidip koluna hapishanede pelikan mürekkeple dövme yaparsan kanser olursun tabi.

"ne kadar çok renkli o kadar tehlikeli" da "kızın biraya kül attık kafası güzel oldu" tadında bir iddia olmuş zaten. girmiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

KuddusiMavra said:

yaptırma bence.
kanserojen bir şey.

türk halkı olarak her bi boku çok iyi biliyoruz. bi yerde biri bişey diyor, kulak misafiri oluyorsun sonra bunu fact olarak sunuyorsun.

birsürü boya markası, hepsinin belli başlı ünleri var. kaliteli dövmeciler organik boya kullanır zaten. bunlar istenirse araştırılır.

"ne kadar çok renkli o kadar tehlikeli" da "kızın biraya kül attık kafası güzel oldu" tadında bir iddia olmuş zaten. girmiyorum bile.

gözüm, kimya mühendisiyim.
teknik üniversite mezunuyum.
bitirme ödevim boyarmaddeler üzerine.
16 senedir kimyasallar ve boyarmaddeler üretiminde ve satışında çalışıyorum.
organik boya sözünü duyduğumda organik gıda, organik pamuk, organik tekstil ürünü sözlerini duyduğum zaman neremle gülüyorsam oramla gülüyorum.
burası bir forum.
herkes bildiğini yazacak.
arkadaşa kendimce zararlı olduğunu bildiğim bir şeyi yapmaması konusunda tavsiyede bulunuyorum ama yapar,yapmaz ayrı konu. fakat senin gibi arkadaşların hemen her yazdığıma gelip böyle anlamsız tepkiler vermesi şaşırtıcı.

neyse.
hepimiz bildiğimizi yazacağız elbet.
tıpkı senin gibi. tıpkı benim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

adam dövme şeklini tasarlamış bile sen gelip yaptırma bence zararlı diyorsun. bu kadar.

ortaya bir bulgu koymuyorsun, araştırmanı koymuyorsun bütün bunları ve kimya bilgini sana atar yapınca öğrenebiliyoruz. kızdığım bu. baştan güzel yazsan kardeşim ne karışıon der miydim?

her topic açana hiçbir bilgi vermeden kulaktan dolma olup olmadığı belli olmayan bilgilerle "x zararlı yaptırma bence" falan yazsın herkes mağdem.
Sosyal ağlarda paylaş

yav yok,sen de haklısın da işin gücün arasında yazıyorum herkes gibi. şimdi organik boyarmaddelerin sentezini, renklendirmek için ilave edilen kanserojen yapıları, karbon zincirlerini falan yazsam bu sefer de birileri çıkıp "ne diyon?" diyecek. paticik çünkü burası. kızıyorsunuz falan işte ama abilik yapayım, zararlı olduğunu söyleyeyim diye düşündüm. yoksa benim içimin gittiği konuların başında gelir dövme mevzusu. çok isterim yaptırmayı ama bildiğim nedenlerden yaptırmam senelerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kuddusiye güveniyorum

eskisi gibi pigment veren maddeler toplanmıyor işin kolayı ve ucuzuna kaçıp sentetiğe yöneliyor herkes

mesela ultramarine mavisi malzemesi en zor hazırlanan olduğundan sadece rönesans değil günümüzde de pahalı (yada beni sanat tarihçisi insanlar yedi bilemedim) ha deriye uygulanır mı.. yani duvara kanvasa uygulanıyor da cilde zararı yoktur herhal

wikiye göre malzemesi reçine balpeteği ve yağ imiş.. yani öldürmez süründürmez duruyor

eski yöntemlerle insan vücuduna zarar gelmeyecek maddelerle yapılırsa renkli dövme ne âlâ ama o da çok pahalıya gelir iki kere düşünmek gerekir

hint kınasından cildi yanan insanlar var ki esas kınada o tepkiyi veridrecek malzeme yok hepsi sentetik mlazemeden ötürü cildin alerjik tepki vermesinden
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Black-ice said:

KuddusiMavra said:

yaptırma bence.
kanserojen bir şey.

gözüm, kimya mühendisiyim.
teknik üniversite mezunuyum.
bitirme ödevim boyarmaddeler üzerine.
16 senedir kimyasallar ve boyarmaddeler üretiminde ve satışında çalışıyorum.
organik boya sözünü duyduğumda organik gıda, organik pamuk, organik tekstil ürünü sözlerini duyduğum zaman neremle gülüyorsam oramla gülüyorum.
burası bir forum.
herkes bildiğini yazacak.
arkadaşa kendimce zararlı olduğunu bildiğim bir şeyi yapmaması konusunda tavsiyede bulunuyorum ama yapar,yapmaz ayrı konu. fakat senin gibi arkadaşların hemen her yazdığıma gelip böyle anlamsız tepkiler vermesi şaşırtıcı.

neyse.
hepimiz bildiğimizi yazacağız elbet.
tıpkı senin gibi. tıpkı benim gibi.

kuddusinin böylesi bir fırsata karşılık haşırt huşurt yazmak yerine babacan babacan yazması takdirimi kazandı.

helal çeto. sevmeye başlıyorum seni gün geçtikçe.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...