Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half-Life 2

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

said:
Batilc, 29 Kasım 2004 18:59 tarihinde demiş ki:
Sistemim, Intel P4 3.0ghz (1mb)
Ram 512 (400mhz)
His excalibur Ati Radeon 9800 pro 128mb (256bit)
Sound Blaster Live 5.1

elimdeki önemli parçalar bunlar. tam olarak işlevini ve istedigi sistemi bilmedigim icin sallamak istemiyorum, ama sizce bu sistemle çözünürlük dahil en güzel ayarlarla nasıl oynanır? daha dogrusu en iyi ayarlar nelerdir bu sistem icin? anlatabildiysem ne mutlu :D

high textures
high models
işte bu tarzdan her şey high..
çözünürlük 1280x1024 ya da 1024x768, zaten AA olduktan sonra çok fark etmez ikisi.
4xAA
8xAF

fıstık gibi oynarsın... hem su olan, hem shader olan geniş alanlarda fps 20-30'lara düşebilir, ama trahminen 50 fps civarında oynarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

radeon 9600XT 128mb
omega driver (catalyst 4.12)
amd athlon xp 2600+
512 ram
daha once de demistim, her sey high, 1024x768, 4xAA, 4xAF 40-50 fps normalde. genis alanlarda 30'lara iniyo bazen.

aradaki 1-2 saniyelik takilmalardan bahsediyosun onlar goruntu kartindan diil, ram'den.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mayfer, 29 Kasım 2004 21:01 tarihinde demiş ki:
radeon 9600XT 128mb
amd athlon xp 2600+
512 ram
daha once de demistim, her sey high, 1024x768, 4xAA, 4xAF 40-50 fps normalde. genis alanlarda 30'lara iniyo bazen.

aradaki 1-2 saniyelik takilmalardan bahsediyosun onlar goruntu kartindan diil, ram'den.

4.12'nin omega driver'ı yok :)
8.07 olmasın?

Ayrıca 4.12 Beta Omega'dan üstün şuanda (4.12'nin omegası çıkana kadar)[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mayfer, 29 Kasım 2004 21:01 tarihinde demiş ki:
radeon 9600XT 128mb
amd athlon xp 2600+
512 ram

benim ekran kartı tamirde zaten. onun ramlarinde sorun var . yoksa normal olarak dual calişan iki tane 512 lik 400Mhz kingston var. i875 chipsetli 8knxp anakartımda.[signature][hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

Bendeki oyunda new game deidigmde tüm chapterlar açık. İstediğinizden başlayabiliyorsunuz. sizde de öyle mi?

sorunu hallettim. kıranlar autoexec.cfg dosyasına bir satır eklemişler.onu kaldırdım halloldu:)

[Bu mesaj Spartan tarafından 30 Kasım 2004 14:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bende felaket HDD okuyo. 512 ram var. Asus 9600xt var. Defrag yaptım gene işe yaramadı.

Yani bir okuyor bir okuyor. Genelde bina içleri süper. Ama ilk defa bina dışı bi yere bakarsanız felaket hdd okuyor. O sırada zaten bişi yapamıosunuz.

Arkada çalışan programları kapatıyorum. İlk oyuna girince güzel. Kısa yükleme süreleri ama level geçtikçe yükleme süresi artıo. Arkada programlar çalışırken silah değiştirirken bile har har okuodu :D[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Catscratch, 30 Kasım 2004 19:55 tarihinde demiş ki:
Ya bende felaket HDD okuyo. 512 ram var. Asus 9600xt var. Defrag yaptım gene işe yaramadı.

Yani bir okuyor bir okuyor. Genelde bina içleri süper. Ama ilk defa bina dışı bi yere bakarsanız felaket hdd okuyor. O sırada zaten bişi yapamıosunuz.

Arkada çalışan programları kapatıyorum. İlk oyuna girince güzel. Kısa yükleme süreleri ama level geçtikçe yükleme süresi artıo. Arkada programlar çalışırken silah değiştirirken bile har har okuodu :D

işlemcin nedir?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 29 Kasım 2004 21:55 tarihinde demiş ki:
silah sayisi yetersiz evet
bi gravity cikardilar diye silahlarin sayisi azalmis

gravitynin ilerdeki hali asiyo yanliz citadele girdiginizde bi olaya maruz kaliyo gravity yari mekanik yari organik oluyo heh adamlari sag tik ile cekip ustlerine atiyorum eeheh[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Spartan, 30 Kasım 2004 14:14 tarihinde demiş ki:
Bendeki oyunda new game deidigmde tüm chapterlar açık. İstediğinizden başlayabiliyorsunuz. sizde de öyle mi?

sorunu hallettim. kıranlar autoexec.cfg dosyasına bir satır eklemişler.onu kaldırdım halloldu:)

[Bu mesaj Spartan tarafından 30 Kasım 2004 14:40 tarihinde değiştirilmiştir]

sorun hallolmadı:) aynı durumda olan var mı?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

silahlar:
emektar crowbar
pistol
magnum
smg
smg (combine'larinki)
gravity gun
super gravity gun
pompali
crossbow
bugbait
bomba

ama tabi gravity gun 30 silaha bedel..
gravity gunla sirf tas toprak atmak disinda mayin yerlestirme, enerji topu firlatma gibi isler de yapildigi icin silah sayisini az gormemek lazim.
ama hl1'de yapmis olduklari gibi daha fazla yaratici silah koysalarmis iyi olurmus.

oyunun en buyuk eksigi ise dusman cesidiydi bence. bullsquid, ithyosaur (gibi bisi unuttum adini), hydra, bi combine cesidi daha, mortar synth, crab synth (citadel'de gecen kurbagamsi yaratiklar) gibi seyleri cikarmamis olsalar cok cok daha guzel olcakmis.

ayrica HDR'yi neden oyundan cikardiklarini hic anlamadim.. (HDR = high dynamic range rendering, a.k.a abarti isik efetleri) en azindan konsoldan acilabilse.. (belki de aciliodur da kimse komutu bilmiyodur :) [email protected]'a mail attim cevap yazmadilar.)
Sosyal ağlarda paylaş

ya oyunda en kil oldugun dusman su toxic headcrab atan eleman hani ustunde 4 5 tane olan abov ravenholmda nasil uyuz oluyodum artik ol ulan gavat diyip sarjor bosaltiyodum isin kotusu crab degerse direk hp yi 1 e dusuruyo ama zamanla artiyor tabi hp[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

Aynene toxit olayı benımde sınırımı bozuyo baya dellenıyorum kafaya yıyınce onları.
Bıde etrafta başka headcrab varsa.

Bıde bellerının altı kopmus kafalarına headcrab yapısmıs elemanlar, nasıl bı attack hızları vardır onları yahu.

Bide oyunun en tatlı karakteri "dog" ınanılmaz tatlı bısey.
Butun hareketlerı oyle guzel yapılmıskı sıze bakısı kafasınıı cevırısı, hele kensıdının aksıyon sahnelerı ayrı bı tatlı.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...