Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

dreagloth said:

adamın yıllarca sürek intikam hevesinden dolayı normal davranamdığını es geçiyorsunuz.

hayır, bu adam binbir türlü eğitim görmüş, o kadar tecrübeli bir savaşçı değil mi? evet. köşedeki pamuk karate salonuna bile gitsen sana öğretecekleri ilk şey kendinden büyük düşmanın götüne girerek savaşmamaktır.

edit : ayrıca diğer sahne gayet güzel olacak, o hiç şok edici birşey değil. ki zaten iron bankdaki konuşmada sinyalleri verilmişti. ama kimin yapacağı meçhuldu.

bak aklıma gelmişken söyleyim, gerçek shock value o korsanın cersei yi tam dizide tarif ettiği gibi yapmasıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

adamın yıllarca sürek intikam hevesinden dolayı normal davranamdığını es geçiyorsunuz.

Komutan said:

Oberyn'in yaptığı aptallık, ama tam da gerçek bir insanın yapabileceği türden bir aptallık; hikaye açısından hiç de mantıksız bir şey değil.

aynen durum böyle, insanların bu kadar tepki vermesi anlamsız geldi bana sahnedeki niyet ve öncesinde sezon boyunca karakter net şekilde işlenmişken. ondan beklenecek birşeydi, şokla filan zerre alakası yok.

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Oberyn'in yaptığı aptallık, ama tam da gerçek bir insanın yapabileceği türden bir aptallık; hikaye açısından hiç de mantıksız bir şey değil.

gercek bi insanın yapıcağı aptallık evet, bilmem kac savastan dovusten cıkmıs, bir türlü eğitim almıs, en gergin anlarında bila calm and calculated kalmıs vs vs bi karakterin yağıcağı aptallık deil.

adamın asıl derdi mountain deil zaten tywin, tywin keranede odasını bastığında hiç iplemeden sakin sakin tassağına bakan adam, bilmem kac yıllık artık kas hafızasına kurtulamıycağı kadar işlemiş şeyleri bi anda unutup mallık yapmaz.

ha yapar nasıl yapar "AMA NASI OLUR YAAA" dedirtmek gerekiyodur yapar.

hanı aynı sey bi ton karakter icinde gecerli, yakın tarihe bakınca krallığın kendini kanıtlamıs 3-5 ordu komutanından, entirikadan anlamasa bile savastan cok iyi anlayan eddark starkı ici dısı lanister dolu, kimi destekliyceği belli olmıyan baratheon dolu, paralı asker dolu kingslandingde cıkıp alel acele "kral olamazsınki" diyo falan. bu kadar aptal bi karaktermi şimdi eddard stark?

red wedding, herkez bunlara güvenilmez cekip duruyo ee sonra hepsi birden güveniyo, hadi robb saf diyelim ki deil kurt gibi cocuk, kıcını toplamayı bilen bi lider ama hadi saf olsun bu seferlik, bunun o kara balık amcasımıda bi anda mala bağlıyo? yıllardır gölgelerde yasamıs etmiş bilmemne etmiş adam bi anda akıl fikrimi yitiriyo? robb'u seven ölümüne taikp eden bolton'a kıl diğer bütün kuzey lordlarıdamı bı anda bütün common senselerini yitiriyo, bu kadarmı hazırlıksız yakalanıyo koca bi ordu ve liderleri? komik yani.

kekili mesela, bi anda tırı vırı oluyo falan, neden AMAN TANRIM desin diye millet.

örnekler 3-5 deil durmadan var.

azcık arkana bakınca bütün drive'ın shock value'dan geldiğini görüyosun.
kuzey-lanister savasının, ironborn'ların kuzeye dadanmıs olmalarının, yok işte tepede zombilerrin hortlamıs olmasının, iron bankin, stannisin pesine takıldığı onune geleni yakma dininin westorosa etkisinin, 1 yıldır süren koca krallıkta gram otorite bırakmamıs savasın etkilerinin vs vs hiç bi kıymeti yok, yarın öbür gün ironbank kapıya dayanıp lanisterları öttürecekken, tam o sırada ejderlerden biri kacıp sağa solu yakarken senetleri tutusturur falan AMAN TANRIM! deriz nolcak.

potansiyeli yüksek baslıyan bi seri ama vasata bağlıyo.

Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Komutan said:

gercek bi insanın yapıcağı aptallık evet, bilmem kac savastan dovusten cıkmıs, bir türlü eğitim almıs, en gergin anlarında bila calm and calculated kalmıs vs vs bi karakterin yağıcağı aptallık deil.

adamın asıl derdi mountain deil zaten tywin, tywin keranede odasını bastığında hiç iplemeden sakin sakin tassağına bakan adam, bilmem kac yıllık artık kas hafızasına kurtulamıycağı kadar işlemiş şeyleri bi anda unutup mallık yapmaz.

Sen adamın karakterini doğru anlamamışsın. Hiç de soğukkanlı, hesaplı hareket eden bir adam değil. Tam tersine, daha en baştan duygusal davranan bir karakter olarak tanıtıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Sen adamın karakterini doğru anlamamışsın. Hiç de soğukkanlı, hesaplı hareket eden bir adam değil. Tam tersine, daha en baştan duygusal davranan bir karakter olarak tanıtıldı.

asıl hedefi olan admaı yalnız yakalayıp hiç bir hamle yapmıyo suratına gülüyosa rahat rahat, yiğenlerinin katilini, kardesşinin katilini tecavüzcüsünü hanı deli gibi pıcak pıcaklıyayı gectim, acı cektirerek öldürmeyide gectim, azından laf almak icin bekliyosa hiçte öle duygusal bi adam deil belliki, kendini kaybetmiş bi durumda deil orda hiç. daha devamı gelicek adım adım işleticeği bi planın basındayım hali var adamda gayet.

Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

hanı aynı sey bi ton karakter icinde gecerli, yakın tarihe bakınca krallığın kendini kanıtlamıs 3-5 ordu komutanından, entirikadan anlamasa bile savastan cok iyi anlayan eddark starkı ici dısı lanister dolu, kimi destekliyceği belli olmıyan baratheon dolu, paralı asker dolu kingslandingde cıkıp alel acele "kral olamazsınki" diyo falan. bu kadar aptal bi karaktermi şimdi eddard stark?

red wedding, herkez bunlara güvenilmez cekip duruyo ee sonra hepsi birden güveniyo, hadi robb saf diyelim ki deil kurt gibi cocuk, kıcını toplamayı bilen bi lider ama hadi saf olsun bu seferlik, bunun o kara balık amcasımıda bi anda mala bağlıyo? yıllardır gölgelerde yasamıs etmiş bilmemne etmiş adam bi anda akıl fikrimi yitiriyo? robb'u seven ölümüne taikp eden bolton'a kıl diğer bütün kuzey lordlarıdamı bı anda bütün common senselerini yitiriyo, bu kadarmı hazırlıksız yakalanıyo koca bi ordu ve liderleri? komik yani.

kekili mesela, bi anda tırı vırı oluyo falan, neden AMAN TANRIM desin diye millet.

örnekler 3-5 deil durmadan var.

azcık arkana bakınca bütün drive'ın shock value'dan geldiğini görüyosun.
kuzey-lanister savasının, ironborn'ların kuzeye dadanmıs olmalarının, yok işte tepede zombilerrin hortlamıs olmasının, iron bankin, stannisin pesine takıldığı onune geleni yakma dininin westorosa etkisinin, 1 yıldır süren koca krallıkta gram otorite bırakmamıs savasın etkilerinin vs vs hiç bi kıymeti yok, yarın öbür gün ironbank kapıya dayanıp lanisterları öttürecekken, tam o sırada ejderlerden biri kacıp sağa solu yakarken senetleri tutusturur falan AMAN TANRIM! deriz nolcak.

potansiyeli yüksek baslıyan bi seri ama vasata bağlıyo.

abartmışsın sanki oberyn'i bayağı? calm and calculated hiç değil, gelir gelmez lannister kesiyor en ucuz ilkokul derecesi taunt'u yiyerek, paso tywin ve cercei ile atışıyor. "seni öldürsem de beni idam ederler, onu yapacak kadar aptal değilim" diyor adamın yüzüne. dahası hala tywin mi emir verdi emin olmadığı son saniyeye kadar yüz kere söylendi. beyinsizlik seviyesinde olmasa bile her türlü gazı yiyen bir adam olarak tanıtıldı.

adamın asıl derdi mountain ve tywin. emir vereni değil tetikçiye de duyduğu garezi bin kere ifade edildi sezon boyunca. asıl derdi mountain değil sonucuna nereden vardın anlamadım.

ed bizim gördüğümüz nispeten sözünün eri kişilerle yapmış o isyanı, burada ona büyük kazık attılar ki baştan beri gitmek istemiyordu king's landing'e çünkü biliyor orada oynanan oyun ona tamamen yabancı ve sevmiyor da zaten entrika işlerini. karısı üzerinden littlefinger'a güvenince onun da basiretinin bağlandığı bir yer denk gelince öyle oldu. asıl cat'in yaptığı büyük mallıktı ama gördük sonra zaten sürekli aşırı duygusal kararlar veren biri olduğunu onun da.

red wedding'de müttefiki bolton ve frey'in büyük ihaneti var, neyi nereden nasıl anlayacaktı da ne yapacaktı o yönde hiçbir istihbaratı olmadığı halde? orada resmen paradox oyunlarında barış yaptığının ertesi gün tekrar savaş açıp ilhak edip badboy'un dibine vuran adam gibi davranıyor frey. 1000 yıl geçse öyle şerefsizlik unutulmaz dünyada, elinde bilgi yokken "ya ben frey'in kızıyla evlenmedim diye hepimizi kestirecek düğünde kesin" diye birşey aklına neden gelsin?

kekilli char tam bir fahişe + mal.

hiçbir karakterin hata yapmaması gerektiği gibi bir kanı neden oluşuyor onu da anlamadım. karakterin yapısına, meyiline uyuyorsa sorun nedir?

Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

asıl hedefi olan admaı yalnız yakalayıp hiç bir hamle yapmıyo suratına gülüyosa rahat rahat, yiğenlerinin katilini, kardesşinin katilini tecavüzcüsünü hanı deli gibi pıcak pıcaklıyayı gectim, acı cektirerek öldürmeyide gectim, azından laf almak icin bekliyosa hiçte öle duygusal bi adam deil belliki, kendini kaybetmiş bi durumda deil orda hiç. daha devamı gelicek adım adım işleticeği bi planın basındayım hali var adamda gayet.

sevdiği piçe laf geldi diye hem queen mother hem hand of the kind ile ağız dalaşına girecek, "ur mom" denince bıçak çekecek, mountain'i gizlice öldürtmek yerine meydan savaşında kapışacak, (ki bu başlı başına kendine kibir derecesinde aşırı özgüven duymayı gerektiriyor, mountain ile kapışıp sağ kalmayı umabilecek kaç tane karakter gördük seride?) dahası bunların hepsini kız kardeşinin anısı uğruna yapacak bir adam duygusal değil?

tywin'in yaptırdığına yönelik elinde kanıt yok, mountain elindeki tek ipucu ama normalde itiraf ettirmesi imkansız. orada o fırsatı elinden kaçıracağını düşünüp panikledi. dahası jaime gibi deneyimli savaşçı bile mountain gidici sandı orada, diğer bütün karakterleri saymıyorum "mountain yenildi oha" diye bakakalan. ama yine de tedbiri elden bırakmaması lazımdı, onu da biz ekran başında tamamen mantıkla düşünerek, duyguyu işe katmadan söylüyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

yok ben daha genel bi mevzusu yile getirdim bu gecen sezon sonu zaten bayıklastı mevzu, bu sezonda toplıyamadı, arada ilk kitabada baktım. asoiaf'a kredim tükendi durum o yani. obryne konusuda komikti baya.

adamın bütün derdi o itiraf zaten ona hiç bi itraazım yok, adamın derdi moutnaını kesiyim olsun bitsin deil, adam plan peşinde taktik peşinde entirika peşinde, eyvallah oraları karakter ici zaten, ama yerdeki adamdan tackle yemiycek kadar usta bi adam, ama işte karakterin gorevi plot yaratmak hikakyi zenginnleştirmek deil, "bakın bu kaka lanisterları cezalandırıcak, bu iyi lanisterı kurtarıcak biri geldi oleey, aaa öldü" diyip AMA NASI OLUR! dedirtmek. bununda komik, zayıf ve ucuz bir yazarlık uslubu olduğunu sölüyorum işte, demem o.

Sosyal ağlarda paylaş

spoiler

şu ana kadar en çok merak ettiğim ve beklediğim bölümdü ama tyrion ın trial ı kadar bile keyif alamadım. O bölümde gerçi sıkıcıydı ama bölüm sonundaki trial yetmişti baya.

Dövüşün çok kısa sürmesinin yanında, oberyn hiç zorlanmadan adamı alt ediyor resmen spor yaparcasına.

İlginç olan kapışma sırasında mountain bir iki tane vurmasına rağmen oberyn silkelenmiyor bile, bir şey olmamış gibi kalkıyor. Göğsüne mızrak yiyip ağır yaralandığında güçten düşmesi gerekirken tek vuruşta tüm dişlerini kırıyor.

Olmamış

Sosyal ağlarda paylaş

daemir

oberyn gidip geliyor arada ama adam agility ve dexterity kasmış, mountain ise strenght ve constution. oberyn'in mızrak gidiyor, üstüne adam yerde yuvarlanıyor filan. darbeyi yerken kaçıyor zaten, tam gücünü yemiyor. mountain zaten bunu yapamasın diye tutunca bırakmıyor artık sonda.

güçten düştü evet de ölmedi, o ağır yaralı hali bile hayvan gibi adamın. herkes ölmek üzere sandı yoksa. başkası olsa o deli gücünü koruyamaz evet ama adam mutie resmen.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...