Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Grego said:

küfür edip kapattım ya. öyle tek region dan başlayıp, bütün irlandaya yerleşmek baya zor geldi. hem ingilizlerle arayı iyi tutup, hem yukardaki viking belasıyla arayı iyi tuta tuta büyümek için baya kanırtmıştım.

çünkü ulan sen napıyorsun orda, hayırdır diye bir gelseler, dümdüz ediyorlar.

İrlanda çok kolay bi başlangıç aslında. Tek olay erken bi şekilde İngilitere veya iskoçyadan bi gelin ya da daha iyisi successionda sonlara doğru bi matrileineal damat almak.
Sonrasında Fransa ile ya da damat almadığın tarafla ally olmak.
İngilitere iç savaşla ya da daha iyisi fransa ile boğuşurken ya da iskoçya ingilitere ile boğuluşurken throne claim yapıp ülkeyi ele geçirmek.
Öbür türlü asırlarca uğraşırsın tek tek zone ala ala. Toplu claim yapmak epey zor çünkğ oyunda. Her claim için epey bekliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Kalten said:

898 yılında tatar imparatorluğunu kurdum yabguid hanedanı ile ama oyunun amacı kalmadı bunu gerçekleştirdiğimde. Devam etmelimiyim sizce? Ne yapabilirim mesela şu an oyunda amaç olarak?

nasıl ya, ck2 hiç bitmeyen bir oyun bence. Büyüdükçe büyümeye çalışacaksın, büyük imparatorluğu tutmanın zorluğu da ayrı oluyor. İlla ki bu kadar ufak tutacaksan hedefi kont başlaman lazım.

Abi alınacak toprağın sonu yok ki. Bitmez o iş. Feodaliteye dönüştürdüm yönetimi. Yavaştan vassallarım kale kurmaya başladılar. Moğol istilasına hazırlık yapıyorum bakalım ama şimdilik feodal olduktan sonra koca topraklardan 10k ordu anca çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

o claim olaylarına hiç girmedim ya. bir süre sonra gelin-damat ara ara baydı artık. tırnaklarımla yapmıştım irlanda yı. o yüzden koydu biraz :)

abi CKII zaten o gelin damat arama simulatoru
arada bi kardeşinle evlenip cocugunu olduruyosun felan

claim olmadan buyuk imparatorluk imkansız
obur turlu butun ulkeyi alcak bi cb yok
Sosyal ağlarda paylaş

Ben toprak birleştirmekten ziyade hanedanlığımı dünyanın her noktasına yaymaya oynuyorum o zevkli oluyor zaten oyunun sonunda güzel puanlar geliyor. Tüm dünyayı ele geçir falan sıkıcı yapmadım mı ? Yaptım ama zevk almadım,tutması da kolay oluyor belli noktadan sonra toprakları para gani,savaş yok bütün hanedan üyelerini kendin yetiştiriyorsun zaten kötü olasılıklar minimuma iniyor. Asıl olan tüm hanedan fertlerinin bir krallığa bir imparatorluğa bir düklüğe hükmetmesi böylece toprak bütünlüğünü koruyayım gibi bir gaye olmuyor diyelim karakter öldü çat diğer akraba ile devam. Bir bakıyorum roma imparatoruyum bir bakıyorum ingiliz kralıyım. Ne entrikalar,ne olaylar,ne isyanlar çıkıyor ama hanedan çoğaldıkça tabii başka hanedanlık ailelerinin başa geçmesi zorlaşıyor çünkü tüm top noktalar benim hanemde. Gerekirse krallığımın veliahtını imparatoriçeye martilineal veriyorum böylece soyda devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Ben toprak birleştirmekten ziyade hanedanlığımı dünyanın her noktasına yaymaya oynuyorum o zevkli oluyor zaten oyunun sonunda güzel puanlar geliyor. Tüm dünyayı ele geçir falan sıkıcı yapmadım mı ? Yaptım ama zevk almadım,tutması da kolay oluyor belli noktadan sonra toprakları para gani,savaş yok bütün hanedan üyelerini kendin yetiştiriyorsun zaten kötü olasılıklar minimuma iniyor. Asıl olan tüm hanedan fertlerinin bir krallığa bir imparatorluğa bir düklüğe hükmetmesi böylece toprak bütünlüğünü koruyayım gibi bir gaye olmuyor diyelim karakter öldü çat diğer akraba ile devam. Bir bakıyorum roma imparatoruyum bir bakıyorum ingiliz kralıyım. Ne entrikalar,ne olaylar,ne isyanlar çıkıyor ama hanedan çoğaldıkça tabii başka hanedanlık ailelerinin başa geçmesi zorlaşıyor çünkü tüm top noktalar benim hanemde. Gerekirse krallığımın veliahtını imparatoriçeye martilineal veriyorum böylece soyda devam ediyor.

Ben akrabalara zırnık vermiyorum. Akraba demek krallıkta claim demek. Savasa girdiğin an zora girdiğin an Yeni kral recai olsun bence diyen herifler türüyo. Mümkün oldukça bütün kardeşlerimi bishop yapıyorum ki rakip olamasın bana küçük erkek çocuklarına hallensin sadece diye.

Bu arada oyunda sans faktörü entresan lan bi ocuğum retard oldu bide kral oldu bütün ülkeyi daattı herif.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama şunu kabul etmek lazım ki bi noktadan sonra sıkıcı. EU4 gibi ülkelere özel bi questtir muesttir bir şey olsa beki daa çekilri olur.

2 defa ispanya imparatoru oldum 1 kere ingiltere.
Christmas saleda DLCleri aldım hep belki yahudi ülkesi kurmaya çalışcam Jerusalemi almak adına. ZÖel bi aksiyonlar varmış tapınak felan kurmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahudi devletinde işte büyük süleyman tapınağını tekrar inşa ettiriyorsun hahambaşılık makamını yeniden inşa ediyorsun falan filan :)

Akrabalara zırnık vermezsen ileride başın ağrır hanedan ağacın daralır,çekirdek aile olarak devam etmek zorunda kalırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah ya siz ne kötü yasalarla yönetiyorsunuz ülkeyi, retard çocuğa filan kalıyor taht. elective ftw. ama ülkeyi de elde tutmak için ciddi seçim politikası yapmak gerekiyor öyle baba kim'den oğul kim'e garanti değil.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben sülaleyi ihya etmessem o oyunu başarız sanıyorum

bi kere kuzen seviyesine düşürünce,bence yararlı oluyor sülale,asıl çekirdek aileden korkucan

kardeşler,üvey kardeşler,amcalar fln tehlikeli

2. göbekten kuzenler,yeğenler fln claimleri yoksa baya yararlı olabiliyor

sal salabildiğin kadar sülaleni,yay avrupaya,hepsi bi kraliçeyle fln evlensin

karling gibi olun yani

bence öylesi daha eğlenceli
Sosyal ağlarda paylaş

çok baş ağrıtıyor o, kimseye saldıramıyorsun, alakasız adamlar ittifakı onurlandırmanı istiyor, ölüyorlar alakasız yerlerin toprakları sana kalıyor, kurtulamıyorsun filan tam işkence. kimseye toprak vermiyorum aileden artık, en büyük baş ağrıları ondan çıktı hep. kimseye market bile vermiyorum işletmek için. ailede tek lider en iyisi, bölünüp parçalandıkça hakim olamıyorsun ve başağrısı olarak dönüyor illa. hepsi don corleone'nin elini öpsün, ortanca kardeş gibi kendi kafasına göre ihanet etmesin serbest bırakınca.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

abi ben sülaleyi ihya etmessem o oyunu başarız sanıyorum

bi kere kuzen seviyesine düşürünce,bence yararlı oluyor sülale,asıl çekirdek aileden korkucan

kardeşler,üvey kardeşler,amcalar fln tehlikeli

2. göbekten kuzenler,yeğenler fln claimleri yoksa baya yararlı olabiliyor

sal salabildiğin kadar sülaleni,yay avrupaya,hepsi bi kraliçeyle fln evlensin

karling gibi olun yani

bence öylesi daha eğlenceli

aynen katılıyorum, hem action olsun biraz. Yoksa 100 yılda tüm avrupayı fethedince nolucak sanki. Eu 4'deki gibi büyük alliancelar, AE falan da yok; Önümüze gelene bin tekme diye harita boyamaca çabuk bayar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben diğer çocukları başka ülkelerin veliahtlarıyla evlendiriyodum toprak moprak istemiyorlar o zaman

hatta bi hollanda krallığı mı ne kurucaktım eblek çıkan 2 ci oğlanı ingiltere prensesiyle evlendirdim, hararetli hararetli oynarken asıl oğlan attan düştü öldü. eblek olan da ingiltere kralı olmuş o sırada sdf. ordan devam
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

çok baş ağrıtıyor o, kimseye saldıramıyorsun, alakasız adamlar ittifakı onurlandırmanı istiyor, ölüyorlar alakasız yerlerin toprakları sana kalıyor, kurtulamıyorsun filan tam işkence. kimseye toprak vermiyorum aileden artık, en büyük baş ağrıları ondan çıktı hep. kimseye market bile vermiyorum işletmek için. ailede tek lider en iyisi, bölünüp parçalandıkça hakim olamıyorsun ve başağrısı olarak dönüyor illa. hepsi don corleone'nin elini öpsün, ortanca kardeş gibi kendi kafasına göre ihanet etmesin serbest bırakınca.

aynen abi
hepsini papaz yapıyorum ailenin
heir ve spare mantığıyla gidiyorum
kılzarı kocaya veriyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...