Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Yeni dlc'de güzel oldu muhtemelen daha da geriye giderler. 600'e kadar düşürürler tarihi ancak Paradox'un ayrı bir roma oyunu şart oldu yani Cumhuriyet ve imparatorluk dönemini kapsayan bir oyun yapmaları lazım öyle europa universalis'e veya ck 2'ye bir dlc ile değil apayrı bir sistemle güzel bir şekilde oyunu yaparlarsa güzel olur. Ck 2'de Tüccar cumhuriyetleri olayını iyi kurtardılar. O seçime para yatırma ve kampanya yapma olaylarını alıp biraz daha komplike bir hale sokup ayrı bir Roma oyunu yapsalar mükemmel olur. Yani ck 2 ve Eu 4'te kullanılan sistemlerin bir karması ayrı dinamiklerle beklemekteyim.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Yeni dlc'de güzel oldu muhtemelen daha da geriye giderler. 600'e kadar düşürürler tarihi ancak Paradox'un ayrı bir roma oyunu şart oldu yani

600'e kadar düşürürlerse Muhammed sorun olur. Yönetebileceğimiz bir karakter yapacaklarını zannetmiyorum, tabii o durumda da İslam'ın kuruluş döneminde başta kim olabilir?

Şu anda Muhammed oyunda seyidlerin atalarını takip edince çıkıyor, ama portre yerine arapça ismi var.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu abbasiler ve safarriler tam başa bela. türkler ile bir hayli lerledi. Bunlara bulaşmaktansa yukarı çıkarak cumanı ve diger ufak türk devletleri yuttum ama devamlı kutsal savaş açıyorlar. Ben tüm gücümle asker çıkarmama ragmen 2-3 katım ordu ile geliyorlar. Yokmudur bunları durdurmanın bir yolu.
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

Şu abbasiler ve safarriler tam başa bela. türkler ile bir hayli lerledi. Bunlara bulaşmaktansa yukarı çıkarak cumanı ve diger ufak türk devletleri yuttum ama devamlı kutsal savaş açıyorlar. Ben tüm gücümle asker çıkarmama ragmen 2-3 katım ordu ile geliyorlar. Yokmudur bunları durdurmanın bir yolu.

huzur islamda
Sosyal ağlarda paylaş

Müslümanlıgı seçmiyorum inatla orjinal türk dini tengride kaldım. Ama özellikle aşagıdaki abbasi ve salafidlere komşu pek çok beylik müslüman oldu. Bir de onların iç isyanları var.

İngilizlerle - almanlarla oynadım şu ana kadar eze eze koca imparatorluklar kurdum. Türklerle zorlanıyorum ki daha bir de mogollar gelecek .
Sosyal ağlarda paylaş

Küçük müslüman devlet yok benim hazar denizi aşagı sınırımda abbasilerle safaridler var. Üst taraftan ben chumanı temizledim - hazar beyligini temizledim ve karadenize dayandım şu an. Mogollar geldiginde en kötü savaşmadan istila edilen bölgeleri verecem kalanla yetinecem ya da mogol boyunduruguna girecem.

Şu an tarih 980.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Geldi bu arada 970 de degilmişim :) 940 mış. 954 de sarayıma bir görevli olarak geldi. Bir beylik istedi verdim bakalım ne olacak şimdi.

Yalnız şöyle bir şey oldu onu anlamadım. Yöneticim olan elemanın 3 yetişkin ve bir sürü çocugu vardı. Hastalandı ve gereksiz şekilde öldü. Devlet bir anda 3 e bölündü. 2.cocuk khiva sultanı oldu ve ayrıldı. 3 .cocukta alan beyligi adı altında ayrıldı ama ben bunlara öyle bir mevkii vermemiştim.

Neden böyle oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Yeni dlc'de güzel oldu muhtemelen daha da geriye giderler. 600'e kadar düşürürler tarihi ancak Paradox'un ayrı bir roma oyunu şart oldu yani Cumhuriyet ve imparatorluk dönemini kapsayan bir oyun yapmaları lazım öyle europa universalis'e veya ck 2'ye bir dlc ile değil apayrı bir sistemle güzel bir şekilde oyunu yaparlarsa güzel olur. Ck 2'de Tüccar cumhuriyetleri olayını iyi kurtardılar. O seçime para yatırma ve kampanya yapma olaylarını alıp biraz daha komplike bir hale sokup ayrı bir Roma oyunu yapsalar mükemmel olur. Yani ck 2 ve Eu 4'te kullanılan sistemlerin bir karması ayrı dinamiklerle beklemekteyim.

oyun var zaten, Europa Universalis: Rome
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Taht geçiş sistemi gavelkind herhalde, değiştirmek lazım hemen onu.

Yok en büyük ogul geçiyor otomatikman - benim karakterin üzerindeydi o iki yerde ama ölünce neden öyle oldu anlamadım . Her 3 çocukta benim courtaydı herhangi bir yerde vermemiştim.

Biri bagımsızlıktan vazgeçip bana geri katıldı ama digeri katılmayınca bende onu ve oglunu plot ile öldürüp toprakları geri aldım.

Selçuk u merak ediyorum bakayım - beyligi verdim . bir türk hanımı ile de evlendi ne olacak şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...