Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

okudum da vanillanın çok eskik olduğunu en fazla 1 hafta sona sıkılıp silecem zaten o yüzden almadım hiçbirini.

gürcistanı bırakıp ironman norveç açtım bu arada en son, 65 yaşındaki queeni öldürtüp 17 yaşında çıtır aldım ilk çocuğun doğduğu gün harald hardrada reyis ölüverdi haue

rip
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Harald_III_of_Norway.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

kozmetik olmayan herşeyi almak lazım. sadece belli ülkeleri unlock etmiyor, aynı zamanda feature'lar ekliyor alakalı.

way of life da güzelmiş ama ahlaksızlık dizboyu. eşine sadık kimse çıkmadı ailede henüz. köpoğlu bir dük herkesin anasını belledi.

al işte, evleneli bir ay olmadan hamile kadın ve lover's pox. yapanları kaçmadan hapse atabilsem direkt hadım. adamın biri yarım dünya öteye kaçtı, benim char ölünce pişkin pişkin geri döndü.
Sosyal ağlarda paylaş

CK II 'de combatı etkileyen 4 önemli faktör şunlar önem sırasında

1. adam sayısı Ç her zaman en önemli faktörçok çok saçma bir durum olmadıkça her zaman yüksek adam sayısı kazanıyor

2. flanking: en önemli ikinci faktörde bu. adam sayısıyla doğru orantılı ama tam değil. bazen bir mercanery kiralıyorsunuz adamlar tek birlik çıkıyor o sebeple karşıdaki adamın 2 flanki %270 bonus dmg alıyor. ordunuzu düzgün balance edin.

3. komutanlar: komutanların martial skiliine ve ayrıcas yan özelliklerimne bakın. kimi komutan kimi toprakta iyi savaşıyo kimi belili asker tipiyle kimi de belirli fazlarda. genel olarak iyi olanı seçmek önemli

4. ordu kompozisyonu: samin dediği gibi belirli ordular belirli yerlerde iyi. mesela light infantry raiding için gerekli heavy infantry meleede çşuyor felan. ama genel olarak ne kadar heavy infantry/heavy cavalry o kadar köfte. ama ben şu ana kadar 1 vs 2 yenildiğimi görmedim yukardaki 3 şey doğru yapılırsa. çok kayıp veriyorsun o ayrı.

bu arada klasik paradox oyun mantığı . DLC ler ırk ya da grafik dışında oyun özelliği açıyor saçma sapan br şekilde. düz CK II'de baya düz cidden. arumba bu aralar 2 tane çok iyi lets play yaptı. ispanya için olan direk bildiğin tutorial babında izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

logolara göre oyunu oynayan tek cahilim sanırım. eu4 için de indirim bekliyorum, herşeyini alacağım.

eu dada değişen bir şey olmuyor o kadar... orada da "hey dostum, çok hızlı yayılmana izin yok, falanca diyarda çok fazla fetih yaptığın için anavatanında bir sürü isyan çıkartıyorum..." diyor.

yeni keşfetiğin amerika kıtasında çok fazla fetih ve yağma yaptığın için, ispanyadaki koyu katolikler ülke çapında isyan yapıyor gibi bir şey olmuşmudur acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

kozmetik olmayan herşeyi almak lazım. sadece belli ülkeleri unlock etmiyor, aynı zamanda feature'lar ekliyor alakalı.

way of life da güzelmiş ama ahlaksızlık dizboyu. eşine sadık kimse çıkmadı ailede henüz. köpoğlu bir dük herkesin anasını belledi.

al işte, evleneli bir ay olmadan hamile kadın ve lover's pox. yapanları kaçmadan hapse atabilsem direkt hadım. adamın biri yarım dünya öteye kaçtı, benim char ölünce pişkin pişkin geri döndü.

Şu durum abarmış şekilde hakkaten.hani yüksek intrigue,seducer traitli bi adamı durdurmak imkansız gibi bişey.bütün ülkeyi elden geçiriyor ve eğer karakterinin intrigue i düşükse şüphelensende birşey yapamıyorsun.ailenin soyu sopu kim belli olmuyor belli bir süre sonra.

geçen castille oyunumda incapableken 3 tane çocuğum oldu bu yüzden.birde gavelkind varsa iyice boktanlaşıyor durum.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ck2 de savaş çok daha komplike ama ince kasmak gerektirmiyor. Dikkat ederseniz belli taktikler seçiyorlar savaş sırasında ve o çok etkiliyor. Belli milletlerin özel atak tipleri var, ordu kompozisyonu bu taktiklerin seçilmesinde çok önemli.

Sayının önemli olması göreceli, 2 bin heavy cav 10 bin light inf. i yenebilir.

Ayrıca komutanların trait'leri o kadar fark yaratıyor ki. Gidip de inf ağırlıklı bir birliğe heavy cav. trait'i koymak saçma.
Ya da arazi tipine göre gelen trait'ler mesela, her halükarda korkak adamı koyamıyorsun ordunun başına. Asker traitler'i de aslında oldukça faydalı.

Yine oyun nihayetinde 2 katı ordu topla dal şeklinde ilerliyor. İnce kasmaya pek gerek olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen. Ufak bir ordu sahibiysenyada 2 3 parça toprağın varsa her şey min max ediliyorda. Belirli bi süre sonra levy kaldır topla dal indir kaldır indir kaldır indir oluyor.
Eu4 tede aslında aynı en basta terrain bonus için takla atarken oyun sonunda mountainee kafa goz dalıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Gained when executing family members or when discovered assassinating them. Muslims get no penalty for killing decadent relatives who have refused to straighten up. If in good relation with the Pope a special event can remove Kinslayer if you pay him a certain amount of gold.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...