Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

İlk oyunumda fazlasıyla güzel birşey başıma geldi.

Wessex dükü olarak sakin saki takılıp yavaş yavaş büyüyordum. Uckuruna düşkün biri olarakta 8tane çocugum 3tanede piçim mevcuttu. Ancak çocuklarda biri şeytanın tohumu çıkmasıyla işler ilginçleşti. Hemen bishopa danışıp napalım hoca efendi diyince olur öyle şeyler fazla şey etmeyin diyince bende biraz sakinleştim.

Bizim sıpa ergenliği boyunca çoştukça çoştu intruge kastırdım ite yetişkin olduğunda çoktan 18 olmuştu bile. Hemen ufak bir toprak verdim takılsın diye evlendirmedim de bilerek. Gitmiş ilk işi evlenmek olmuş sıpanın babasına çekmiş sonuçta.

Yıllar yılları kovalarken heirim bir anda yatalak olduğu haberiyle irkildim bir hafta geçmeden bir erkek çocuğum daha yatalak olmuştu noluyo lan derken aklıma bizim oğlan geldi. Atladım atıma gittim yanına ziyarete bir baktım bizimki satanic cultun high priesti olmuş luciferın yürüyen bedeni haline gelmiş statlar 50lerde consulun tamamını kapatmış yardakçılardan elim ayaım buz gibi oluyor geri dnüyorum.

Napalım ne edelim derken karımda yatalak oluyor daha da işler karışmadan ingiltereyi ateşe vermeden çocuğun isteğini erine getireyim bari diyorum soyum kuruyacak yoksa. Heirlardan birini kumpas yaparken yakalıyorum bunu bahane edip zindana atıyorum kellesinide alıyorum haliyle bütün ahali bana düşman kesiliyor ama zaten çok yaşamıycağımı hissediyorum.

3 seneye kalmaz kanserden ölüyorum karım ve 3 erkek çocuğumla beraber yani kralımız Luciferın elçisi (kafada öküz iskeletiyle kimse şüphe etmiyor olması ilginç)

HAIL STAN!

5sene içinde ingiltere krallığını ilan ediyorum bütün vasalları culta katıyorum yada olduruyorum evde orgy partileri eksik olmuyor bu arada karımla bende homoseksüeliz ama 5tane çocuk yapmayı ihmal etmedik arada arabistan bile özel konuklarımız geliyor bizi ziyaret etmeye.
Sosyal ağlarda paylaş

kaldığım yerden devam,

"previously on Kent" said:

Brorda, çocuğu olmayınca gayrımeşru bir evlilikle 2 çocuk yapıp bunları yasal ilan etmiştir, karısı Menenda, yıllar boyunca buna sesinin çıkarmamıştır, ama kısa zamanda gayrımeşru eş ve en yakın arkadaş ölür. Brorda için hastalık başlar.

28 Eylül 798

son aylarını kısmen kendini oradan oraya sürünerek geçen babamı gördükçe onu bu kadar üzen şeyin ne olduğunu bir türlü anlamamıştım. kardeşim Ivy ve ben gayrımeşrunun anlamını henüz daha yetişkin olamadan zor yoldan öğrenmiştik. bizim için stres ve temkin, hayatta kalmamızın bir parçasıydı. annemin ölümünden sonra zaten istenmediğimiz bir ortamda, dipsiz bir kuyunun dibinde çürümek ile manastıra bir daha çıkmamak üzere kapatılmak arasında daima babam durdu. büyük anne Menenda, her ne kadar mesafeli dursa da, uysallığında garip, ters giden bir durum olduğunu anlayabiliyorduk. annemin, babamın ve Aedwin amcanın ölümlerinin 1-2 yıla sığması bizi kimin insafına bıraktı bilmiyorum.

rahat uyu Brorda, ateşine yenik düştün ama bize daima sahip çıktın.

RIP King of Kent Brorda Godhelming
conqueror of Sussex, Kent

2 kids in Kent

799, benedik çayırı circullum undan aşinalığım olan, Kuzey de, Pictland Kralı Teorg un kızı Durulia ile baş göz edilmem bir anda gündem alıyor, nasıl olduğunu bilmiyorum ama, yakın tavırlarımızı gören krallık tebası, sözü geçenleri bu konuda harekete geçmeye teşvik ediyor. ve söz kesiyoruz. Menenda, küçük bir krallığız, bir dostumuzun olması stratejik bir adım, özellikle bizi sürükleyecek bir kralımız henüz hazır değilken diyerek konuyu benim için netleştiriyor.

800, mücadele içinde geçen 2 yılda, çok bir şey değişmiyor. babamın yadigarı bir kaç vassal bizi biraz da olsa kolluyor. ama korkularımızın yersiz olduğunu yada artık rahatlayabileceğimizi, Menenda nın ölümüyle kabullenebiliyoruz. korumasız mı kaldık, tehditten mi kurtulduk emin değiliz.

801, babamın döneminde başlayan Middlesex için ilhak belgelerinin temini benim ergenliğimde bitiyor. kenara koyuyoruz.

807, nihayet o gün geliyor.

Ben Brorda Godhelming oğlu Godhelm. yasal olarak varis olmamı babamın duyurusunda çok beni yıllardır korumasına ve kollamasına borçluyum. kendim ve kardeşim için sürekli tetikte olmak beni biraz paranoyaklaştırdı, ama kaçmadım, önüme çıkan tüm seçimlerde söz hakkı istedim ve kendimi ifade etmekten kaçınmadım.

808, tek varisim Ivy olunca, evlendikten sonra aramız anlamadığım hızda bozuluyor kız kardeşimle. yıllar boyunca birbirimize sırtımızı vermişken tavırlarına anlam vermek istemiyorum.

809, Durilia da yaşını doldurunca evleniyoruz. ama aynı sene içerisinde, babası olacak tahtakafalı, kızı sebebiyle kurduğumuz dostlukla bir işi olmadığını hemen gösteriyor. soz ziyaretimizde, roma dan özel olarak getirttiğim Ludus`u taşı eksik diye önüme atıyor. Durilia nın yanında bana saydırıyor.

810, kralın saydırmasını takiben, yeni topraklarımıza katılan Kent in isyanı tuz biber oluyor.

kentish revolt

tüm bu sorunlar ve karşılığında ne yapacağım yakınen izlenecek, etrafımızdaki bilindik hanelerden, surrey in stablemaster ına kadar herkes ne yapacağımın merakı içinde. bu kararlar önümdeki yılları şekillendirecek.

yüzüme bir isyan daha patlamaması için, artık hobiden ziyade ehli olduğum izleme işine ilk kardeşimden başlıyorum. tüm bu olaylar olurken kulağımı onunla ilgili daime açık tutmam lazım.

ama kent isyanının şöyle bir sorunu var, yağma için gelen viking klanlarından daha az askerleri olduğu için Essex e geri çekilmek zorunda kalıyorlar. bu nasıl isyan?

kent rebels

811, babamdan kalan yüklüce varlığı, paralı askerlere yatırıyorum. savunmasını içinde oynayarak geçirdiğim yazlar hasebiyle ezbere bildiğim şehri, 3 seferde tamamen indiriyoruz.

mercenaries

sonrasında, hem vikingleri hem isyanı bastırıyorum. yazları gözlerini belerte belerte beni ve Ivy i kesen, tahta çıktığımdan beri çocuk muamelesi yapan Kent valisi Wulfgeat a zindan yolu gözüküyor.

saygılarını tahta duyacaklarına, zor yoldan bana duymaları daha iyi. title artık senin değil, benim.

wulfgeat

kardeşimi takibim maalesef istediğim sonucu vermiyor, bu habislik. beraber büyüdüğümüz yıllardan ortak hatıramız oyuncakçı Morcar efendiyi de kandırarak, öz kardeşim, beni öldürmek istiyor. hemen yüzleşip bu saçma fikirden vazgeçmesini sağlayayım derken, artık kalede olmadığını öğreniyorum. sanıyorum ok yaydan çıkmış.

..
Sosyal ağlarda paylaş

812, arşivleri karıştıran vekilharçlarını farketmemizle birlikte bu sırada kuzeyimdeki Essex in de boş durmadığını öğreniyorum. arşivleri karıştıran vekilharçlarını, kent dışında kıstırıp boğduruyoruz. bu onları bir süre onları geride tutacak.

814, 2 yıl boyunca kardeşimin sesi çıkmıyor. bildiğimi farkettirmiyorum kimseye, destek olan kim varsa son ana kadar planlarını kurabileceklerini düşünmelerini istiyorum. kardeşim beni tanıdığı için yada Morcar dışında desteğe ihtiyaç duyduğu için muhtemelen ortadan kayboldu, ama destekçisi Morcar bir yere kaçmıyor. başka kimse bu ikisine destek olmuyor. sanırım güvenoyumu almışım tebamdan.

yolculuklarını anderida içlerinden yaptıklarını öğreniyorum. ve fırsatı kaçırmıyorum.

anderida forests

öldürmeye içim el vermiyor. ben üzerinde düşünürken zindan attıracağım.

Ivy in prison

816 ya kadar, iç karışıklıklarla uğraşıyorum. sanırım kardeşimin etrafında kendini göstermeyen destekçileri yada fırsatını bulduğunda hemen kafasını çıkarmayan bazı uyanıklar vardı. Southwark papazını da bu şekilde ekarte ediyorum.

o esnada buruk bir haber geliyor. kardeşim zindanda ölüyor. bu kadar uzun yıllar düşünmeyi gerektirecek bir şey yoktu zaten, bir şekilde hayatımdan benim emrimle öldürülmeden çekilmesini beklediğimi ölüm haberini aldığımda idrak ediyorum.

ivy

818, adını ve ününü duyduğum tüm komutanları orduma toplayıp, hepsini kilise şehirlerine atama planım düzgün sonuçlar veriyor. vassalları ve vergilerini toplamaya başlıyorum. Morcar dışında.

vassals

819 a kadar öldüremediğim Morcar, kaçma ihtimalini göz önüne alarak, komple destekçiliğinden tutuklatıyorum. 820 de zindanlarımda ölüyor. kendi sonunu seçtiği için kardeşimdeki vicdan muhasebesi bunca yıldır tanıdığım Morcar a etki etmiyor.

823, artık önümde ve yanımda beni aşağı çeken dertlerim kalmadığı için, dışarıya odaklanabileceğim. 3 yıl içinde hem Essex hem Middlesex için ilhak belgelerini hazırlatıyorum. tek tek almak yerine bir hamlede yutacağım Essex krallığını.

essex war

824, savaş sürerken vekilharç, daha kuzeye doğru açılıyor. batı anglia topraklarına yapışıyor. Suffolk ve Norfolk. şehirler ve olaylar beni destekleyecek şekilde gelişiyor. yöneticilerin ve kilisenin desteği arkamda.

vassal cities

vassal churches

825, Essex düşüyor. günay anglia ilhakının ilk aşaması Suffolk elime geçiyor.

tüm bu yılllarda, genişlemeye, stratejilere, ayak oyunlarına ayırdığım vakitten aile hayatım hiç etkilenmiyor. eşimle mandıra işletiyoruz.

godhelmings

827, Cersei ve Eve i uygun gördüğüm toprak sahipleriyle sözlüyorum. Kuzey den eşimin de hanedana aşina olduğu Pictland a ve hemen yanımda önümüzdeki yıllardaki agresif tutumuma engel olmaması için Wessex e kızlarımı yollayarak ittifakımı şekillendiriyorum.

829, bunca yılın koşuşturması, yaptığım seçimler, aldığım sonuçlar, elde etmek istediklerim ve elde ettiklerim. hatasız ilerliyorum.

830, suffolk ve norfolk ile ilgili harekete geçiyorum. bu sefer de ben yalnız değilim. kuzeydeki dostlarım yardıma geliyor.

war begins

war ends

Essex in de katılımıyla savaş anglia için bitiyor.

832, varisim Brorda, kendisine gösterdiğim özeni elinin tersiyle itiyor. papaz olacağım diye tutturuyor. yapma etme diyorum, ufak bir baronluk ayarlıyorum. karşı gelemiyor ama kendini üstüne yüklenmekten de vazgeçmiyor. stresi, hastalıkları da beraberinde getiriyor.

835, dönem de dönem değil. öksürük, ishal, mide krampları, bokunda boğulmak. normalleşiyor. sağlık konusunda aktif davranmaya karar veriyorum, godhelming lerde hasta olmayan kimse kalmıyor. her şehire bir hastane sloganıyla 1000 altını sağlığa ayırıyorum.

kara veba

837, hastaneler, yaptırımlar, kapalı kapılar ardında yaşamak vebayı durduramıyor. bulanık görmeye kendimi alıştırdığım son 2 yılım bana hediyesini veriyor. tek gözümü kaybediyorum.

838, diğer gözümü de kaybetseydim da duymasaydım dediğim bir haber daha alıyorum. kızım, Eve. ergenliğine, 16sına bana şimdiye kadar açmadığı bir sırla giriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Crusader Kings II: Jade Dragon include:

The Imperial Majesty Request: A new “China Screen” lays out the status and desires of the Emperor of China, letting you keep tabs on what he wants and how to earn his grace
Kow-tow For Now: Submit to the Empire as a tributary, always keeping an eye on the waning power of the Emperor, so you can time your escape to freedom
Adventure in the Great Wide Somewhere: Disgruntled princes or curious adventurers may leave China to seek their own fortune to the west.
Booty and the East: Collect wondrous new Chinese artifacts for your characters, and explore a new Silk Road system that adjusts returns based on China’s stability.
Rally Points: Instruct your levies to automatically gather up exactly where you want them.
Dictionary of Chinese Characters: New Chinese and Tibetan portraits and Chinese units bring the empire to life
Eight New Casus Bellis: You can never have enough
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
Fili said:

dlc satmak için yemlemişler bence

kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabı

abi biraz böyle
her ne kadar paradox son 3 5 senedir en begendiğim sirkette olsa paradox parayı DLC'den kazanıyor
hatta 12 tl ye felan son 3 dlc dısında bütün dlcler + ana oyun veriyor genelde indirim dönemlerinde
ha sunu soliyim her dlc sattıkları 18 TL 24 TL ye felan değer mi bence değer
su ana kadar 300 TL felan harcadım EU4'e sırf
800 saat playedim var
ondan daha ekonomik tek oynum binding of isaac onada 100 TL felan verdim sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...