Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online #2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Mosquito said:

bunda tier5 kasionuz mesela tier4 adamlar t5'e bişi yapamıo mu nedir o durum?

yani çok kasmadan da pvp yapmak mümkün mü yoksa rezil mi oluosun?

Şimdi şöyle TRegular (4.0 5.0 6.0) genellikle 1handed olur (bow hariç) ve daha az spellpower ya da attack power'ı olur spelleri 4.2 ile 4.3 ten farlı olur. 4.2 4.3 tamamen spellerin farklılığı haliyle 4.0dan biraz daha fazla güçlü ve twohanded olurlar genellikle.Başka hiçbir farkı yok. Yani sen 5.0 sın 5.2 adamı kesemezsin diye bir şey yok zira senin istediğin kullanmak istediğin spellerle alakalı. Biraz daha detaylı anlatiyim istersen
.

Ben Healer'ım 5.0 4.2 kullanabiliyorum ama mesela ben mobil healer seviyorum o yüzden 4.2 ve 4.3 bana uygun değil. 5.0 kullanıyorum bi elimde staff bi elimde kitap.Hatta kitap yerine torch a bile geçebilirim zira torch'un %10 cdr ve 200 küsür hpsi mevcut bu da hemen hemen 1 mage büyüsüne denk geliyor 200 hp. Mesela 5.0 da healer büyüleri Klasik heal (hepsinde var zaten) Dot heal (dot heal'ı attığın kişiye normal heal yaparsan %21 daha fazla heal yapıyor) Bir de instant casting heal var (%40 altı canı olan kişiye 2 kat heal yapıyor) bu heal spelleri tam sürekli hareket alinde olup kite healer sneaky kritik zamanda dot heali atip insta heali basip kacarak oynamamı sağlıyor. 4.2de ise 3. skillin Alan heal'ı ve yanında düşman varsa onu ittiriyor. 4.3te Resurrect var o kadar. 4.3 de değerli bi sınıf aslında insta res basıyorsun sonuçta. Hepsi böyle yani sen bolca araştırıp deneyip ne ne değil öğrenmen lazım.

Mesela Healersin diye full light set gitmene gerek yok. Gövdelik light olacak zaten bonus heali mobility ya da uzaklaştırmak için ve oyunda sadece gövde armor veriyor. Kafalık Heavy olabilir Stoneskin gibi güzel bi resist spelli var. Ben medium seçtim şimdilik stoneskin de güzel CC immune var Medium armorda kafalıkta. Bacaklık light seçtim ama medium geçebilirim %120 movement speed var. Yani sen nasıl oynamak istiyorsan öyle alıcaksın üzerine item. Gidiceksin destiny boarddan bakıcaksın oha süpermiş tam benlik skill diyeceksin giyeceksin. Hiçbir itemın hiçbir şeye penaltysi yok cünkü.

fir3blad3 said:

4.2 nedir? tier 4 excellent item falan mı?

4.2 Sınıf dallandırma gibi bir şey. Speller farklı oluyor.

Daesu said:

anladıgımız kadarıyla cok kasmamak gibi bişey yok
oyun baya ekim devrimi

Crafting için diyemem ama eğer savaş skilli kasıcaksan kurnazlık lazım kimsenin gitmediği yerlere gidip oralardaki fameleri leech edersen fazla kasmadan kasabilirsin. Yaratıkların fameleri (xp) ne kadar uzun süre hayattalarsa o kadar artıyor. Mesela artık foxlar (t2 olduğu için kasılmıyor malesef foxlarda) 300 fame + 150 fame geliyor ama novice fame progress'e etki eder.Journeyman adept falan etki etmiyor.

bombilo said:

evet saglam kasmak gerekiyo ama oyun zevkli baya bagımlılık yapıyor

:D

HarveyQuinn said:

85 tl ye değer mi ki

Net değer kesinlikle değer abi. Kusura bakma tekrardan xd stream yapıom arada izleyin ya da orda sormak istediğiniz bişey olursa sorun. Macbooktan fazla kaliteli olmuyor stream ama idare işte xd Medium graps

Edik:
Bu arada oyunda 3 tip Armor tipi var bu 3 tip armorun da 3 çeşit seviyesi var.

Mesela ilk başta

Light
Medium
Heavy

Mesela Light giyen birisi platemail giymek istiyorsa light 4.2 yi tercih edicek. Light Leather armor 4.3

Mediumda cloth giymek isteyen 4.2 yi tercih edecek platemail giymek isteyen 4.3

Heavyde 4.2 de leather 4.3 cloth.

Hepsinin verdiği değerler farklı ama şöyle diyebiliriz
Platemail = fiziksel resist Magic resist
Leather = eşit fiziksel ve magic resist
Cloth = yüksek magic resist düşük fiziksel resist

Mesela bazen bakcaksınz LAN BU 4.3 4.2 DEN DAHA AZ BİLMEM NE RESİSTİ VAR diyeceksiniz bunların hepsi seçenek istediğinizi yapı10uz ztn xd
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

bu arada oyunun early closed beta'da olduğunu unutmamakta fayda var. mesela "too grindy" diye herkesin şikayeti üzerine fame farm'ını düşürüceklerini açıkladılar. developerlar baya community'i dinliyor. nvidia tablet alasım var sırf şu oyun için :D

dinlemek zorunda oldukları için dinliyorlardır, communitynin yapma dediği bir şeyi yapabilecek repleri yok bence daha :)
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

abi tablet destegini komple kaldırmak lazım. tablet oyuncusunun pc oyuncusu ile aynı pacede oyunu goturmesi mumkun degil, ortak sunucu olunca olmuyor iste. bide tablet kascaz diye ui'yi mikip bırakıyorlar. komple kalkmali tablet destegi.

pc için ui improvementları geliyor. muhtemelen tablet için şuankş ui devam edicek pc için ayrı ui olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

@ Mighty kendine nasıl heal atamıyorsun ? Target self + W.

Mosquito said:

bunda tier5 kasionuz mesela tier4 adamlar t5'e bişi yapamıo mu nedir o durum?

yani çok kasmadan da pvp yapmak mümkün mü yoksa rezil mi oluosun?

Hacı her bir tier bir öncekinden stat olarak %10 daha iyi. T4 le de adam kesersin ama T5'le daha kolay kesersin.
Sosyal ağlarda paylaş

vaaayy videoyu yapan kimse escape the fate there's no sympathy for the dead'i duyunca gaza geldim bir de Ben yapcaktım open betada adımı Wasabi diye of çalmışlar coktan :D

Abi ben healer oynarken hiç bu kadar korunamadım ya da grubum beni önemsemedi her zaman ilk önce ölen bendim nefret ediyorum şu healer'ın değerini bilmeyen insanlardan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...