Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online #2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

insanlar kore mmo'larına laf eder grindfest diye, sırf batılı bir dev "HARDCORE MMO YAPIYORUZ" dediği için falan bu tip şeylere ses çıkarmıyorlar. yaklaşık 3-4 saattir oynuyorum ve sinirim bozuldu. basın keyi gelmeseydi şu an verdiğim paraya falan ağlıyor olurdum sanırım. grindfest bir oyun ve gerçekten de riding simulator.
Sosyal ağlarda paylaş

ya sandbox oyun asıl explorationa dayalı, bişeyleri kendinin keşif ettiğin ve böle herkesin aynı yolda koşturmadığı bir oyun olması gerekiyor.

yani destiny board diye bir şey koyuoyursun. Neyi ne kadar, ne ile yaparsan ne olacağı herşey yazıyor orada. E insanoğlu da oturuyor ona kasıyor. Oyuna giriyorsun. yüzlerce insan ağaç kesip , taş toplayıp oradan artık neye kasiosa onu kasio.Herkesin kafaınsda var. Birisi tier 4 cross bow a koşuyor, diğeri staffa v.

hani oyuna girdim, ulan bi etrafda gezeyim bişeyleri kendim keşfedeyim aha şuradan ağaç tpoladım bi ok yaptım. Şimdi ormanda gördüğüm bir kaç hayvanı keseyim sonra kaybolayıp alakasız bir ylere gideyim vs şeklinde takılırken gelişip ilerlemiyorsun. Yani doğal bir akış yok. Direkt seni bir yola ve grinda itiyor oyun böyle olunca da sandbox demesinler bana. Hele bir de tüm crafting ve item sistemini tier bazlı yaptıktan sonra.

Ama sandbox oyun olacak diye de Tree of life gibi de über ırgatlık yapmamaları lazım. Yani bunun dengesi çok önemli kimse onu UO gibi beceremedi işte. Yani oyun sonuçta RPG olması gerekiyor. Bir karakter gelişimi, bir macera hissiyatı bişeyler olması gerekiyor. Öle bomboş dünya, gelin tüm reosurceları toplayın şehirler kurun da değil. Fakat bu da değil.
Sosyal ağlarda paylaş

vay be ulan şaka maka 18 senedir uo'nun tadını veren bir şey icat edilemedi. tamam şirket gözünden 2000 öncesi uo'nun profitable hiçbir yönü yok eyvallah da bu her b.kun remakeini yapan geniş geniş open source yazılım communitylerinden bi tane klasik uo mmo'su çıkmadı mı beleşe :( valla üzülüyom arkadaş felluca rulesetli mmo arıyorum, uo'daki dengelere sahip olsun istiyorum ama istisnasız her oyunda bir bokluk çıkıyor.

beleşe dedim de, kar amacı gütmeme anlamında dedim onu. anca open source takıntılı komünitelerden çıkar çıksa.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

ya sandbox oyun asıl explorationa dayalı, bişeyleri kendinin keşif ettiğin ve böle herkesin aynı yolda koşturmadığı bir oyun olması gerekiyor.

yani destiny board diye bir şey koyuoyursun. Neyi ne kadar, ne ile yaparsan ne olacağı herşey yazıyor orada. E insanoğlu da oturuyor ona kasıyor. Oyuna giriyorsun. yüzlerce insan ağaç kesip , taş toplayıp oradan artık neye kasiosa onu kasio.Herkesin kafaınsda var. Birisi tier 4 cross bow a koşuyor, diğeri staffa v.

hani oyuna girdim, ulan bi etrafda gezeyim bişeyleri kendim keşfedeyim aha şuradan ağaç tpoladım bi ok yaptım. Şimdi ormanda gördüğüm bir kaç hayvanı keseyim sonra kaybolayıp alakasız bir ylere gideyim vs şeklinde takılırken gelişip ilerlemiyorsun. Yani doğal bir akış yok. Direkt seni bir yola ve grinda itiyor oyun böyle olunca da sandbox demesinler bana. Hele bir de tüm crafting ve item sistemini tier bazlı yaptıktan sonra.

Ama sandbox oyun olacak diye de Tree of life gibi de über ırgatlık yapmamaları lazım. Yani bunun dengesi çok önemli kimse onu UO gibi beceremedi işte. Yani oyun sonuçta RPG olması gerekiyor. Bir karakter gelişimi, bir macera hissiyatı bişeyler olması gerekiyor. Öle bomboş dünya, gelin tüm reosurceları toplayın şehirler kurun da değil. Fakat bu da değil.

üzgünüm ama yazdıklarının tamamı yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

kredi kartı çekip claim yapabiliyor musun peki 300k için?

onu yapabilirim de, para verdiğim oyuna bir daha ne diye para vereyim dedim, f2p oyunlara veriyorum bazen para ama bu oyuna vermişim zaten ama kararsızım yani, birde bu para bir seferlik mi, inş öyledir
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Mortis said:

üzgünüm ama yazdıklarının tamamı yanlış.

tamamı doğru abi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...