Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Valla Archage oynadık gorduk, ust lvlların alt lvl zonelarında ki playerlara farm çekiyor.Adam kestiğinde herhangi bir puan almıyorsun sadece kesmiş oluyorsun.2 haftada sıkılır bayar bırakırsın. Bir amacı yok. Bir realm rank olayı yok. Adam kesmekten hiçbir gram kazancın yok :) Sebepsizce gezin takıl.
+
Aşşağıda archage topiği var,orda dvm ederük

paradoksalkedi said:

Mina said:

Archage 2014 model Kınayt Online

Mina said:

Archage Kınayt Online

lol

Daha world pvp olmayan, WvW çakması bir haritada anca pvp yapabildiğin, thempark mantığından sadece quest çeşidi olarak uzaklaşabilen bir oyun ile yeni nesil sandbox, guildlerin kaleler kurup, inşa edebildiği, player evleri olani bunların instanced olamayan, denizde gemi savaşları olan bir oyun kıyaslarsak.

lol
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

niye kastınız abi kendinizi bu kadar? olursa olur f2p, dünyanın sonu mu, size yine oynamaya devam edeceksiniz. ha aylık subs vermişsin, ha aylık premium vermişsin bir şey fark etmeyecek senin için.

abi bana giren çıkan bişey yok şahsi fikrim sadece. ps4/xbox one' a gelecek bir mmo'nun ben f2p olacağına inanmıyorum b2p olabilir ancak kesinlikle f2p olmaz. pc'deki 80 liralık oyunu konsollara 180 lriaya satıyolar millet peynir ekmek gibi alıyor. sanmıyorum f2p olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

b2p e geçmekle f2p e geçmek arasında pek bir fark yok ki.

ikisinde de store satışı üzerinden gelir elde etmen gerekiyor. b2p olursa f2p de her şekilde olur ki oluyor yaptılar konsolda. b2p e geçer micro transaction a girmezse proje discontinue olur zaten, gelir elde etmeyen ürünü nasıl geliştirecekler. f2p olmasında konsol engel değil.
Sosyal ağlarda paylaş

f2p olmakla gw2 sistemine geçmek farklı şeyler bana göre. f2p diyince aklıma heryerden PARA VERSENE PARA diye çıkan saçmasalak iletiler veya o zone'a giremen para ver gibi şeyler geliyor. keşke zaten baştan gw2 gibi bi sistemle gelseydi. adamlar da gerizekalı değil subscription modeli yapmaları için elle tutulur sebepleri olduklarına eminim kimse bu kadar parayı yatırımı ama oyunumuz çok iyi elitiz illa ki subscription olucak diye yapmaz. bence en elle tutulur güvendikleri sebepte bu model için konsollar.
Sosyal ağlarda paylaş

platformun ne alakası var hala anlayamadım. pc oyuncusu bırakır, konsol oyuncu mu bırakmaz mı mantığın? neden bırakmasın ki? pc oyuncusu nasıl subs iptal ediyorsa, konsol oyuncusu da iptal edecek. oyunların f2p e geçme sebepleri oyunu çok satamadık değil satın alan oyuncuların ilk aylardan sonra subsları iptal etmesi ve elde tutulamaması. bu durum pc oyuncusu için ne ise konsol oyuncusu içinde aynı. subs kaybettikten sonra adam ne yapacak, nasıl gelir elde edecek? subs planından vazgeçtikten sonra neye geçtiğinin pek bir önemi yok. gw2 çok extreme bir örnek. mmo sektöründe başka bir örneği yok. (hns'de poe var bildiğim, gw2 modeline yakın)

f2p veya b2p olduğunda dediğin gibi her yerden pop up çıkacak diye bir şey yok. önemli olan oyuncuyu micro-transaction a yönlendirmesi. yani kullanıcı bir şeyi satın almak zorunda kalmalı. bu content olabilir, storage space olabilir, kozmetik olabilir. sky is the limit.

subs rakamları düştü mü bu kaçınılmaz bir gerçek arkadaşlar. roket bilimi değil yani. buna da üzülünecek bir şey yok çünkü f2p modellerinde premium diye bir şey var. sen yine şimdi ki gibi subs ını her ay veriyorsun, şimdi oynadığın gibi oynama devam ediyorsun. ekstradan seni microya yönlendirmiyor (insafsız değilse)

bu planla düşen subs rakamlarından dolayı production ekibi küçültülmüyor, production kalitesi düşmüyor. win/win durumu. subs'ı göze almış adam için hiçbir şey değişmediği gibi oyun için daha iyi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

f2p olmakla gw2 sistemine geçmek farklı şeyler bana göre. f2p diyince aklıma heryerden PARA VERSENE PARA diye çıkan saçmasalak iletiler veya o zone'a giremen para ver gibi şeyler geliyor. keşke zaten baştan gw2 gibi bi sistemle gelseydi. adamlar da gerizekalı değil subscription modeli yapmaları için elle tutulur sebepleri olduklarına eminim kimse bu kadar parayı yatırımı ama oyunumuz çok iyi elitiz illa ki subscription olucak diye yapmaz. bence en elle tutulur güvendikleri sebepte bu model için konsollar.

Rift'in f2p sistemini bi incele .Oyuna sıfır para vererek gayet güzel oynayabiliyor endgame görebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

platformun ne alakası var hala anlayamadım. pc oyuncusu bırakır, konsol oyuncu mu bırakmaz mı mantığın? neden bırakmasın ki? pc oyuncusu nasıl subs iptal ediyorsa, konsol oyuncusu da iptal edecek. oyunların f2p e geçme sebepleri oyunu çok satamadık değil satın alan oyuncuların ilk aylardan sonra subsları iptal etmesi ve elde tutulamaması. bu durum pc oyuncusu için ne ise konsol oyuncusu içinde aynı. subs kaybettikten sonra adam ne yapacak, nasıl gelir elde edecek? subs planından vazgeçtikten sonra neye geçtiğinin pek bir önemi yok. gw2 çok extreme bir örnek. mmo sektöründe başka bir örneği yok. (hns'de poe var bildiğim, gw2 modeline yakın)

f2p veya b2p olduğunda dediğin gibi her yerden pop up çıkacak diye bir şey yok. önemli olan oyuncuyu micro-transaction a yönlendirmesi. yani kullanıcı bir şeyi satın almak zorunda kalmalı. bu content olabilir, storage space olabilir, kozmetik olabilir. sky is the limit.

subs rakamları düştü mü bu kaçınılmaz bir gerçek arkadaşlar. roket bilimi değil yani. buna da üzülünecek bir şey yok çünkü f2p modellerinde premium diye bir şey var. sen yine şimdi ki gibi subs ını her ay veriyorsun, şimdi oynadığın gibi oynama devam ediyorsun. ekstradan seni microya yönlendirmiyor (insafsız değilse)

bu planla düşen subs rakamlarından dolayı production ekibi küçültülmüyor, production kalitesi düşmüyor. win/win durumu. subs'ı göze almış adam için hiçbir şey değişmediği gibi oyun için daha iyi oluyor.

konsollarda subs sayısının düşeceğine pek inanmıyorum işte. konsollarda şu kalibrede tek oyun ps3'deki bozuk final fantasy 14 online ki oda ps3 de oynanmaz nitelikte resmen. büyük bir pazara tek başına hitap ettiğini düşünüyorum oyunun bu yüzden de konsollarda baya başarılı olucaktır bana göre. bu konsollarda rakipsiz olmasının subscription modelini seçmelerindeki esas etken olduğunu düşünüyorum. şu oyun konsollara çıktığında kaymak gibi olucak ayrıca pc'de open betası yapılıyor resmen şuan :p
Sosyal ağlarda paylaş

konsolda mmo oynayan oyuncu ile pc'de oynayan oyuncu arasında ben bir fark olduğuna inanmıyorum abi. oyun bayma noktasına gelirse konsoldaki de subs'i cancel eder. konsolda başka mmo yok lan diye ödeme yapmaya devam edeceklerine inanmıyorum. ayrıca konsola bir sürü mmo geliyor baya sağlam. fantasy setuplı değiller ama iyi oyunlar. division vs.
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın öyle bi fark olacağına bende inanmıyorum ama konsollarda baya tutacağını düşünüyorum. zaten kolay tüketilebilen bir oyun değil güzel bir prodüksiyona sahip oyuncuyu elinde tutması için gerekli niteliklere sahip bir oyun olduğunu düşünüyorum buna artı olarak oo wildstar çıktı ona geçeyim diyen bir kitle olmicak insanlar şu bu çıkana kadar oyalasın gözüyle bakmicak konsollarda en azından yakın gelecekte alternatifsiz olması mmo seven adamı oyunda tutmaya yeticektir bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir mmonun konsolda tutunabilmesi için en kötü Division veya Destiny kalitesinde olması lazım. Diğer türlü herhangi bir konsol oyuncusunun hiç dert etmeden her ay sub parası vereceğini sanmıyorum ben. Zaten yıllık filan almayan oyuncular her halükarda psn plusa para ödüyorlar her ay. Ki konsola Soe sağolsun Everquest Next, Planetside 2, Dc Universe Online, H1Z1 gibi mmolar geliyor ki bu oyunlar aynı zamanda f2p. O Wildstar çıktı ona geçelimci kitle Everquest Next çıkınca ona geçecek. Hem günümüzde çıkan birçok p2p oyundan kaliteli hemde f2p. Veya daha geçen hafta Final Fantasy 14 çıktı ps4'e ona bakacak. Sonbaharda Destiny çıkacak. Ki önümüzdeki yıl Division gibi bir oyun geliyor konsola. Ben sırf Division için ps4 aldım desem yalan olmaz heralde. Pcde performans sorunları ve konsol interfacei ile problem yaşamamak için. Yine yıl sonu veya önümüzdeki yıl Warhammer 40k geliyor ki buda f2p. Bilmiyorum banada Zenimax konsola çok ümit bağlıyormuş gibi geliyor ama pcden daha kötü bir sonuç elde ederlerse şaşırmam.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Şunu hiçbir zaman anlamamışımdır.

Oyunu almamış ya da oynamayan birine oyunun F2P olup olmaması neden bu kadar dert olur? Oynamak istedinde paranızmı çıkışmadı? Ya da her başlıkta bulunan "random" trollerden misiniz?

Rica ediyorum tartışmayı farklı yerlere çekmeyin oyunu oynayanlar ile güzel güzel oyunu tartışalım...

Anlayışınız için teşekkürler.

Sevgiler, saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

konsollara bu kadar bel bağlamalarının sebebi oblivion ve skyrim satışları olabilir konsolardaki. herhangi bir rakam vs yok elimde ancak obliviondan sonra skyrim'deki ui seçimleri ve oyun dizaynı üstüne ESO'da gene konsollara hitap etmeleri marka olarak konsollarda ki pazarlarından memnun olduğunu gösteriyor bence. skyrim'i konsolda almış oynamış beğenmiş insanların çok büyük bir çoğunluğu bu oyunu alıcaktır bana göre.

oyun gayet kaliteli ve güzel bu arada içerik olarak lore olarak enfes bir mmo üstüne konsollara çıktığında çektiğimiz sıkıntıların büyük bir çoğunluğu çözülmüş oyunun iyice oturmuş olucağını düşünüyorum.

oyuna bazı arkadaşlar neye göre çöp muamelesi yapıyor anlamadım hani beğenmezsiniz size uymaz vs ancak objektif olarak bakıldığında prodüksiyon kalitesi üst düzey şu oyunda konsollarda kesinlikle tutacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:

Selamlar,

Şunu hiçbir zaman anlamamışımdır.

Oyunu almamış ya da oynamayan birine oyunun F2P olup olmaması neden bu kadar dert olur? Oynamak istedinde paranızmı çıkışmadı? Ya da her başlıkta bulunan "random" trollerden misiniz?

Rica ediyorum tartışmayı farklı yerlere çekmeyin oyunu oynayanlar ile güzel güzel oyunu tartışalım...

Anlayışınız için teşekkürler.

Sevgiler, saygılar...

anelor bence oyunu almıştır
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

konuda bir garip zaten. f2p olurmu b2p olurmu.

f2p olsa oynayacakmi ki millet?

demek ki oyun kotu ve serverler bosaldi, milleti cekmek lazim, e o zaman hadi kotulugunden tutmamis bir oyunu f2p ye cevirelim, o oyunu sevmeyip almamis olan kisiler beles diye oynayayim mi diyecek ?

le oyun kotu ondan f2p oldu ne degisecek yani f2p olunca. parana yaziksa zamanina da yazik sevmedi isen. para kazanacagim diye f2p ye cevirince gene bir yerden parani alacak adam oyuna baglanirsan.

acaip bir ikilem.
Sosyal ağlarda paylaş

mantığın yanlış:

kötü bir oyun, kötü olduğu için production yapacak gelir elde edemiyorken f2p'e dönüp, bambaşka bir kesime hitap edip, yeni oyuncular kazanıp, onlardan gelir elde ederek production'a devam edebiliyor. bu geliri oyunun "beğenilmeyen" şeylerini düzeltmek için kullanabiliyorsa önceden kaybettiği oyuncuları geri kazanıyor (ki çok daha basit oluyor çünkü artık aylık ücret olmadığı için insanlar bir update ile girebiliyor)

ayrıca sadece kötü oyunlar f2p olmuyor. iyi bir oyun subs planında X gelir elde etmeyi planlıyorken, Y elde ettiği için f2p'e geçebilir. bu kötü olduğu anlamına da gelmiyor.

veya Y elde ediyorken Z elde etmek istediği için f2p e geçebilir aynı şekilde.

bunların hepsini bir yana koy, betada deneyip "meh" demiş insanlar bile girip oyuna şans verir ve player base'i büyütme imkanı bulurlar eğer ürünlerine güveniyorlarsa. herkes senin mantığında değil denemek için gidip 80 euro verip collectors edition almıyor. f/p diye bir şey var dünyada.

bir halta benzeyeceğine inanmadığın bir şeye gidip 80 euro vermek yerine 2-3 ay beklersin, eğer oyun gerçekten iyi olursa oyunu satın alıp deneyebilirsin veya f2p olduğunda denersin. bunda anlanmayacak bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

E o zaman mantigim dogru ..

Oyun kotu diye almamissan bitmistir gozumde. Betadan farkli bir sey olamaz cunku dinamikler ayni kalacaktir onlarda oyunu begenmemendeki ana sebep zaten. Begenmemekte de haklisin kendince.

F2p olunca oynarim demek iki yuzluluk eger sirf begenipte para vermek istememissen.

Ki boyle birini gormedim burda.

Not : ben niye denemek icin 80 euro verdim ? O nerden cikti, bazen bizim yerimize dusunup mu yaziyorsun be adam :)
Sosyal ağlarda paylaş

ileri programcılık bilginle konuşmuşsun yine nelerin değişip, nelerin değişemeyeceğini belirlemişsin falan.

wildstar'ın kasım ayındaki kombatı ile şu an ki kombatı arasında en ufak bir alaka yok. vasat ötesi bir kombattan şahane bir kombata çevirdiler closed beta sürecisince.

böyle bir sürü oyun var sonradan adam olan, betada neyse o demek baya baya yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

Betadan sonra bir aydir oyunu oynuyorum..

Her neyse uzatmiyim artik ama varmi bildigin komple degisip cilgin atan mmo ? swtor, Conan, rift, lotro, vs f2p olupda sistemleri vs si degisip bambaska bir oyuna donup bizleri alip goturen?

Bunlara dayandiriyorum ben fikrimi igneleme sanatina degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...